Skocz do zawartości

bmw e32 pomoc w wyborze


lukasz9022

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam ze 3.5 pali 14l na setke to zaraz mi sie przypominaja opisy bm-ek na allegro.To te auto Ci chyba wcale nie jedzie.Chcesz poszalec i pobawic sie biegami to kup sobie trojke.W 7 sie buja,tam zawsze byla i pownna byc wygoda.Zanim mialem pierwszego automama tez mialem zle zdanie o nich ale jak pierwszy raz kupilem 7 w automacie to juz nie chce o manualu slyszec w 7.O gustach sie nie dyskutuje ok ok.A spalanie lpg to musi wygladac min 18L i nie daj sobie wcisnac ze pali komus mniej tego zdrowego paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak czytam ze 3.5 pali 14l na setke to zaraz mi sie przypominaja opisy bm-ek na allegro.To te auto Ci chyba wcale nie jedzie.Chcesz poszalec i pobawic sie biegami to kup sobie trojke.W 7 sie buja,tam zawsze byla i pownna byc wygoda.Zanim mialem pierwszego automama tez mialem zle zdanie o nich ale jak pierwszy raz kupilem 7 w automacie to juz nie chce o manualu slyszec w 7.O gustach sie nie dyskutuje ok ok.A spalanie lpg to musi wygladac min 18L i nie daj sobie wcisnac ze pali komus mniej tego zdrowego paliwa

Trzeba poprostu umieć jeździć i mieć trochę wyobraźni.Jeśli dajesz gaz w dechę i zaraz hamujesz to nic dziwnego,że pali ci min. 18 litrów i klocki pewnie zmieniasz co 5 tyś km.Jeśli nie wierzysz zapraszam na jazdę testową.

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również zapraszam na jazdę testową spalanie mojej 7 wacha sie od 11 do 25 wszystko zalezy od nogi.

 

czego Ci pali 11??gazu???Jesli tak to naprawe niema tu co juz dodac ani ujac.Moze wy maCie e30 1.8is a niewiecie???.Ja tam koncze ten temat :worried:

Edytowane przez Kapsel.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego Ci pali 11??gazu???Jesli tak to naprawe niema tu co juz dodac ani ujac.Moze wy tam masie 1.8is a niewiecie???co nawet przy tej wadze mi nie gra.Ja tam koncze ten temat :worried:

O co Ci chodzi kolego? Przy odpowiednich warunkach moje auto też zejdzie do 10 l benzyny, więc 11 l gazu jest jak najbardziej realne.

Czy uważasz, że "prawdziwe" bmw MUSI palić 20-30 litrów?

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego Ci pali 11??gazu???Jesli tak to naprawe niema tu co juz dodac ani ujac.Moze wy tam masie 1.8is a niewiecie???co nawet przy tej wadze mi nie gra.Ja tam koncze ten temat :worried:

O co Ci chodzi kolego? Przy odpowiednich warunkach moje auto też zejdzie do 10 l benzyny, więc 11 l gazu jest jak najbardziej realne.

Czy uważasz, że "prawdziwe" bmw MUSI palić 20-30 litrów?

 

nie uwazam tak tylko pisze ze ok 20L i tyle.Ja jezdze normalnie.Jak trzeba to nacisne ale nie czekam na sprzyjajacy wiatr.Narawde tylko pogratulowac i zyczyc wszystkim takich norm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsel.1 wyreguluj wszystko tak jak powinno byc a zobaczysz,ze spalanie nie musi byc takie duze...wiem to bo mialem gaz i do tego zwykla tandete a palila mi ok 15stu litrow...wywalilem i tak to dziadostwo bo gaz wiecej zniszczyl pod maską niz udalo mi sie zaoszczedzic.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo193 wiesz...jak by mi jedna tak palila...ale 3.0 m30 w automacie i 3.5 m30w manualu dwie szt. tak samo palily.V12 palilo 25L.Znajomym tez mniejwiecej tyle pala ale ja caly czas pisze o LPG wiec raczej nie uwierze ze przy "normalnej"jezdzie takie auto pali 11 czy 14 L Tego zdrowego paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie przy spokojnej jeżdzie schodzi bez problemu do 11 litrów gazu być może dlatego że mam nową sekwencję na którą nie pożałowałem pieniędzy miedzy spalaniem benzyny a gazu nie zauważyłem żadnej różnicy. Ale spalanie srednie po miescie to 18 litrów niestety korki robią swoje.... Pozdrawiam wszystkich niedowiarków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie mi czy 3,5 l to dobry silnik w e32 i jeszcze czy kosztowne jest utrzymanie 735.Jak tam jest z glowicamib , bo slyszalem ze lubia trzaskac , i napiszcie mi jak mozna sprawdzic automatyczne skrzynie (jaka jest zywotnosc takie skrzyni mniej wiecej, wiem ze to zalezy od uzytkowniak w duzej mierze ale przy jakim przebiegu nalezy sie juz powaznie zastanawiac na remontem) Jakie sa najczestrze bolaczki e32. Jesli ktos z was posiada tak niech sie odezwie n priva , chetnie bym sie dowiedzial o przebiegu ekspolatacji . seredeczne dzieki za rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie zawieszenie:

- amortyzatory

- komplet wahaczy

- końcówki drążka

- drążek środkowy

 

Elektryka silnika:

- komplet markowych przewodów

- kopułka

- świece

 

Ceny znajdź na allegro.

 

Jak nie będzie gazu i nie przegrzejesz, to z silnikiem M30 nic się nie będzie działo. Elektryka wnętrza tez bywa zawodna, ale tu raczej elementy z demontażu i dużo własnej inwencji albo bardzo dobry elektryk.

 

 

 

 

Ps. Jeśli obawiasz się cen części, to co będzie z benzyną na poziomie dajmy na to 15-20 litrów w mieście? :roll:

No chyba, że na ratunek przyjdzie LPG sekwencyjne (3000-3500 zł) czy inne paliwa alternatywne (może węgiel?).

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Polecam tylko i wylacznie e32 740 286KM i na automacie.730 i 735 jest zbyt slaba a zuzycie paliwa praktzcznie takie samo jak w 740,natomiast 750 jest bardzo paliwozerna ok jest szybsza ale przyspieszenia ma slabsze niz 740(patrz dane tech).Polecalbym zakup takiego auta na zachodzie .Poswiec troche czasu i poszukaj najlepiej z pierwszych rak i z ksiazka.Zwroc uwage na plynne dzialanie automatu (wsteczny bieg),amortyzatory przednie i na zachowanie przodu przy hamowaniu.Ja swoja juz kolejna kupilem w de od dziadka miala przebieg 140 000km jest jak nowa i co wazne nie wytluczona na naszych drogach.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Polecam tylko i wylacznie e32 740 286KM i na automacie.

Tak, ale Ty to polecasz dla SIEBIE. Nie każdy ma takie wymagania co do samochodu jak TY.

 

730 i 735 jest zbyt slaba a zuzycie paliwa praktzcznie takie samo jak w 740

Co to znaczy zbyt słaba? Zbyt słaba do czego? Licznikowe 230 km/h w mojej 735 i jakieś licznikowe 8 sekund do 100 km/h to jest słabe do czego? Do wyścigów na 1/4 mili?

 

Zejdź na ziemię. :duh:

Edytowane przez life-of-agony
Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.