Skocz do zawartości

Klimatronik szaleje, żar w środku..


SYLWEK28

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taki problem w e46 320d z ogrzewaniem w aucie, wyjeżdzam zimnym autem, zaczyna wskazówka od wody rosnąć w okolicę połowy wskaźnika, klimatronik ustawiony na 18st a w aucie goraco,wręcz żar..

zjeżdzam temp. do min czyli 16st i już leci zimne, następnie dodaje co poł stopnia i nadal nic się nie zmienia, leci zimne aż tak do 19,5st, przy 20st nagle bucha żar.. Może mieliście cos podobnego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz czy jak ustawiasz nawew... (szyba, kokpit, nogi...) czy sie zmienia jak poszczegolne wlaczasz... czyli dajesz na szybe to leci max na szybe i nigdzie indziej... dajesz na nogi leci tylko na nogi ;)

 

jezeli nie to znaczy ze jak kupowales auto to ktos CI podmienil panele.. powiniennes miec manualna klime a nie klimatronik... ;)

 

Prosta diagnoza ;) zazwyczaj skuteczna.. bo ludzie teraz strasznie kombinuja... ostatnio na taka beemke sie natrafilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to wina uszkodzonego czujnika temperatury. Problem w tym że takich czujników jest co najmniej 4. Czujnik temperatury powietrza zasysanego, czujnik temperatury powietrza w kanale wentylacyjnym i czujniki temperatury w kabinie (są 2 ). Mi kiedyś w Lancii padł czujnik temperatury w kanale wentylacyjnym i miałem takie fazy jak opisujesz. Skończyło się na rozbieraniu deski rozdzielczej żeby go wymienić. Tylko że tam klimatronik jest zintegrowany z komputerem i sam wie 'co go boli'... puściłem mu autodiagnozę i od razu wyświetlił który czujnik trzeba wymienić. Nie wiem jak będzie w BMW... chyba trzeba będzie pojechać na kompa żeby sprawdzić.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak dam nawet na 18 i nie włączę przycisk AUTO, to grzeje nie licząc się z temp. nawet jak osiągnię te 18st. i też robi się gorąco.

 

Ale jak wcisnę AUTO to choć wiatrak wzrasta przez chwilę to w środku robi się mniej więcej 18st.

 

Co do zmieniania temp. to zawsze musisz jej dać chwilę aż wszystkie czujniki załapią o co ci chodzi, dadzą sygnał do kompa a ten wysteruje zawory do otwarcia lub przymknięcia temp.

To czy dzieje się od razu czy chwilę dłużej zależy pewnie od stanu czujników i zaworów.

Ja czyściłem ten w panelu klimy ale też muszę chwilę poczekać na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak dam nawet na 18 i nie włączę przycisk AUTO, to grzeje nie licząc się z temp. nawet jak osiągnię te 18st. i też robi się gorąco.

 

 

Ja mam za to taki problem... utawiam na 24stopnie i sobie grzeje, po jakims czasie leci zimno, pozniej znow cieple ale nie zawsze. Ogolnie robi co chce, jak leci zimne to musze wlaczyc nawiew na przenia szybe i wtedy grzeje. Nie wiem jak to sprawdzic co moze byc przyczyna, rece mi opadaja.

Tomik GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do sprawdzenia panel klimy szczególnie mały wiatraczek.

Ponoć potrafi się zawieszać powodując błędny odczyt temperatury plus powoduję przegrzewanie procka i panel wariuje.

 

Będę chciał to niedługo robić jak zrobię opis będzie w liku z podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w/g vin-u jest klimatronik i tak jest, wyjąłem panel klimatyzaji i wiatraczek działa, cały był w kurzu i czujnik podejrzewam ,że także przeczyściłem to sprężonym powietrzem (wyleciało kilo kurzu) ale nic nie pomogło, nawet na 17st grzeje jak choroba.. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie !!!

czyściłem ten wiatraczek parę dni temu + przejrzenie wszystkiego co mogło by być brudnie w klimatroniku, i nic nie dało.

Chyba trzeba zacząć przyzwyczajać się i uczyć funkcji- AUTO.

pojedź na diagnostykę komputerową i będziesz widział co nie trybi w twojej klimie ! :duh:

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boggy e36

to nie może tak być , znam swoje auto juz 3-ci rok i kiedyś tak nie miałem,

na diagnostyce zero błędów. :wink:

Ale diagnozowałeś auto ogólnie czy specjalnie pod kątem sprawdzenia klimatyzacji? Z tego co się orientuję żeby sprawdzić klimatronik trzeba wejść w specjalny tryb pracy programu diagnozującego.

Nie widzę raczej takiej możliwości żeby nie było żadnych błędów a mimo to klimatyzacja nie trzymała konkretnej temperatury.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy nawiew na 3 czerwone,ustawienie klimatronika na manual, temperatura na 17st..

diagnozowany był i nic nie pokazuje a w jaki sposób to już tego nie wiem.

Do tej pory dobrze cieplo zaczynalo się od 24st więc coś jest na rzeczy..

ze wszystkich nawiewów leci jednakowo gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Środkowy nawiew na 3 czerwone,ustawienie klimatronika na manual, temperatura na 17st..

diagnozowany był i nic nie pokazuje a w jaki sposób to już tego nie wiem.

Do tej pory dobrze cieplo zaczynalo się od 24st więc coś jest na rzeczy..

ze wszystkich nawiewów leci jednakowo gorąco

 

Jak chcesz by ze środkowego leciała żądaną temp. ustaw na jedną biała kreskę.

 

Jak dasz czerwone zawsze bedzie lecieć ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.