Skocz do zawartości

długie świecą za wysoko a mijania dobrze. Jak to ustawic?


Zbir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest tego typu, że długie światała świecą za wysoko, podczas gdy mijania (drogowe) swiecą dobrze.

 

Regulacja ta na konsoli oraz dwie śrubki z tyłu reflektora powodują, że drogowe zaczynają swieć za nisko...

 

miał ktoś taki przypadek? wie jak to ustawić?

Edytowane przez Zbir
Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogowe mijania? :mrgreen: a co to za nowomoda? Swiatla mijania to potocznie swiatla krotkie a drogowe to sa dlugie. Jak moga drogowe swiecic za wysoko? Przeciez one swieca wszedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mogą mogą świecić za wysoko.

Kolego można te lampy regulować, otwórz maskę i przyświeć latarką z góry w dziurki nad reflektorem, powinny tam być takie plastiki w które wkłada się imbus, jedno pokrętło to góra dół , drugie to symetria lewo prawo. Zeby dobrze wyregulować to musisz stanąć naprzeciwko muru jakiegoś i mijania powinny z tej odległości świecić na łączenie ziemia mur a drogowe na wprost.

Drogowe mijania? a co to za nowomoda? Swiatla mijania to potocznie swiatla krotkie a drogowe to sa dlugie. Jak moga drogowe swiecic za wysoko? Przeciez one swieca wszedzie

 

Ps. idż na egzamin i powiedz podczas obsługi krótkie, długie a gwarantuję ci że nawet nie wsiądziesz do autka :twisted2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. idż na egzamin i powiedz podczas obsługi krótkie, długie a gwarantuję ci że nawet nie wsiądziesz do autka :twisted2:

 

Przeciez wyraznie napisalem ze swiatla mijania to potocznie swiatla krotkie. O co Ci chodzi kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ps. idż na egzamin i powiedz podczas obsługi krótkie, długie a gwarantuję ci że nawet nie wsiądziesz do autka :twisted2:

 

Przeciez wyraznie napisalem ze swiatla mijania to potocznie swiatla krotkie. O co Ci chodzi kolego?

O nic mi nie chodzi kolego, tak tylko napisałem o światłach.

Nie denerwuj się, źle mnie odebrałeś.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą mogą świecić za wysoko.

Kolego można te lampy regulować, otwórz maskę i przyświeć latarką z góry w dziurki nad reflektorem, powinny tam być takie plastiki w które wkłada się imbus, jedno pokrętło to góra dół , drugie to symetria lewo prawo.

Ale on przecież napisał, że regulował, tyle że nie może wyregulować. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dobrze wyregulować to musisz stanąć naprzeciwko muru jakiegoś i mijania powinny z tej odległości świecić na łączenie ziemia mur a drogowe na wprost.

Kolego za takie rady to ja Ci pieknie dziekuje. Piszesz "stan naprzeciwko muru i z takiej odleglosci powinny swiecic na ziemia mur". Jakos nie potrafie sobie wyobrazic miary slowa "naprzeciwko". Ile to jest? 5,10,15 m? A moze wszystko jedno? :| A stwierdzenie "dlugie powinny swiecic na wprost" przebija wszystko. Ktore dlugie nie swieca na wprost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zeby dobrze wyregulować to musisz stanąć naprzeciwko muru jakiegoś i mijania powinny z tej odległości świecić na łączenie ziemia mur a drogowe na wprost.

Kolego za takie rady to ja Ci pieknie dziekuje. Piszesz "stan naprzeciwko muru i z takiej odleglosci powinny swiecic na ziemia mur". Jakos nie potrafie sobie wyobrazic miary slowa "naprzeciwko". Ile to jest? 5,10,15 m? A moze wszystko jedno? :| A stwierdzenie "dlugie powinny swiecic na wprost" przebija wszystko. Ktore dlugie nie swieca na wprost?

Daj se na luz.

Pozatym ta rada nie była do Ciebie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji kontroli pojazdów wyregulują ci za 10zł .

 

myślisz że za 10 zł zrobią coś więcej niż pokrecenie tymi śrubkami o których pisałem w pierwszym poście :)

 

Byłem, stwierdzili tylko że coś nie tak z lewym reflektorem - światło mijania jest 'rozszczepione' (cokolwiek to znaczny) a 'drogowe' świeci 'w kosmos' (a dokładniej po koronach drzew)

 

zarówka osadzona jest dobrze, wszystko wygląda normalnie więc nie wiem co to może być.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świateł ( długich) na 99,9% się nie reguluje i nawet niema do nich regulacji. Sróby regulują cały wkład z dwoma lampami ( góra-dół, lewo-prawo). Regulując krótkie, długie podążają za nimi z całym wkładem.

 

Sprawdz czy żarówki od długich siedzą ciasno w gniazdach, czy są dobrze wsadzone ( tylko w jednej pozycji włozysz, ale mi kiedyś udało się wcisnac o 180* odwrotnie i wcale nie na siłę weszła :roll: ), i czy gniazdanie są poupalane a sprężynka dociska żarówkę.

 

Nawet jeśli jedna będzie nieprawidłowo osadzona i będzie swiecić ciut wyżej, będziesz miał wrazenie że źle świecą obydwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.