Skocz do zawartości

Pytanie o klase oleju LL


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krotkie pytanie. Przegladam wlasnie faktury z ASO i wychodzi ze mam zalany Castrol SLX Long Life. Jako kod produktu jest: ZSLXLL04. Czy dobrze kombinuje ze to klasa LL04? Zamierzam nastepna zmiane robic juz poza ASO i chce wlac olej o tej samej specyfikacji po prostu.

Niech ktos biegly w kwestiach olejowych sie wypowie :modlitwa:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz, a ofercie Castrola jest taki olej więc nie ma problemu, każdy Inter Cars czy Fota mają go w ofercie.

 

Dzieki wielkie

Ze strony castrola wynika ze norme LL04 ma Edge Sport 0W40. Czyli o taki bede pytal bo jak rozumiem ten SLX jest tylko dostepny w ASO. Czy moze w Inter Carsie czy Focie maja tego SLXa? Juz wiecej o nic nie pytam bo tematow o olejach bylo juz ho ho..., przegladam je od tygodnia i nie znalazlem tam konkretnej odpowiedzi.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, SLX jest wszędzie.

 

Ok. Co prawda wlasnie sprawdzam a Focie i wyglada na to ze jest tylko Edge Sport Formula po wpisaniu mojego modelu auta. Ale moze jakosciowo to bedzie chyba to samo. Musze poszperac glebiej na stronie castrola bo jest ona cokolwiek niejasna.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne:

 

do tej pory zawsze zalewałem castrola 5W40 (obecny przebieg 230kkm)

 

czy przejscie na 0W40 wiaze sie z jakimikolwiek ewentualnymi konsekwencjami?

 

wiem, ze nie powinno sie przechodzic z polsyntetyka (a tym bardziej z mineralnego) z powrotem na syntetyk, ale tu jest kwestia przejscia z syntetyka na "supersyntetyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne:

 

do tej pory zawsze zalewałem castrola 5W40 (obecny przebieg 230kkm)

 

czy przejscie na 0W40 wiaze sie z jakimikolwiek ewentualnymi konsekwencjami?

 

wiem, ze nie powinno sie przechodzic z polsyntetyka (a tym bardziej z mineralnego) z powrotem na syntetyk, ale tu jest kwestia przejscia z syntetyka na "supersyntetyk"

Nic złego się nie stanie jak zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem ( doświadczenie swoje i swoich kolegów) silniki jeźdzące na olejach castrol mają wieksze zapotrzebowanie na olej, jak dla mnie jest duzo więcej lepszych olejów niż castrol. To ze jest zalecany do BMw to kwestia marketingu i tylko tyle, te oleje nie mają w sobie nic nadzwyczajnego, znacznie lepszą opinią ciesza ie oleje valoviline i to nie tylko w samochodach marki BMW. Najwazniejsze aby lać to co było wceśniej no i zeby specyfikacja sie zgadzała. Do kolegi który pyta wczesniej o to czy mozna zalac olej z parametrami 0... na poczatku, owszem mozna ale musisz sie liczyc z ewentualnościa, ze autko moze zacząc brać olej, ale nie musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwaz˙y?em ( dos´wiadczenie swoje i swoich kolegów) silniki jez´dza˛ce na olejach castrol maja˛ wieksze zapotrzebowanie na olej, jak dla mnie jest duzo wie˛cej lepszych olejów niz˙ castrol. To ze jest zalecany do BMw to kwestia marketingu i tylko tyle, te oleje nie maja˛ w sobie nic nadzwyczajnego, znacznie lepsza˛ opinia˛ ciesza ie oleje valoviline i to nie tylko w samochodach marki BMW. Najwazniejsze aby lac´ to co by?o wces´niej no i zeby specyfikacja sie zgadza?a. Do kolegi który pyta wczesniej o to czy mozna zalac olej z parametrami 0... na poczatku, owszem mozna ale musisz sie liczyc z ewentualnos´cia, ze autko moze zacza˛c brac´ olej, ale nie musi.

 

Wiem ze castrol to nie szczyt osiagniec olejowych ale chce wlac to co bylo po prostu i dlatego szukam odpowiednika dla SLXa LL04 zalewanego przez ASO.

Z tym braniem oleju to jest bardzo roznie bo wczesniej mialem E36 zalewana magnatekiem i bylo OK. Zrobilem dwie wymiany bez zadnych ubytkow. Ale nie chce wywolywac burzy olejowej na forum bo juz kilka bylo :)

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem E36 zalewana magnatekiem i bylo OK.

 

2-3 tyg. temu wymieniałem olej w silniku i stanąłem przed malutkim dylematem. Olej był już zlany a ja miałem do wyboru, do koloru. Miałem chęć nalać syntetyk Petro Canada ale facet wymieniający olej powiedział ,że wymienia już oleje od wielu lat i nie proponuje zmiany marki na inny w sytuacji gdy silnik na uprzednio zalanym oleju pracował zupełnie poprawnie i wycieków nie było. Wlałem więc znowu Mobil 1 (5W50) Rally Formula.

Z rozmowy dowiedziałem się ,że jednak olej z Canady jest najlepszy i sprowadzany z zagranicy bezpośrednio. Mobil podobno rozlewany w Polsce ale hurtownia olejów w której wymieniałem importuje Mobil 1 z zagranicy. Więc mam niby OK. Więc skacząc między różnymi markami olejów jest jak w przysłowiu: "Lepsze jest wrogiem dobrego".

 

Co do Castrola Magnatec - to dowiedziałem się,że silnik trzeba płukać, (choć nikt tego nie robi niestety) bo w rzeczywistości przywiera do powierzchni metalowych nie tylko sam olej ale i wszystkie syfy które nie chcą spłynąć przy wymianie i zostają w silniku na potem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post który zchodzi na za lub przeciw olejom firmy Castrol, a opinie raczej przez kierowców pisane a nie przez osoby chociażby wymieniające więcej niż 10 razy w roku olej.

OK "wszędzie" to może przesadziłem, ale ja nie kupuje oleju w marketach czy na stacjach benzynowych, pojęcie "wszędzie" dotyczy raczej dobrych sklepów i hurtowni z artykułami motoryzacyjnymi.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety niechcacy wywolalem dyskusje na temat odwiecznego problemu. "Ktory olej lepszy?" A tylko chcialem sie dowiedziec co wlac jako odpowiednik tego oleju ktorym teraz beatka jest zalana czyli SLXa LL04.

Wszystkim dziekuje za wypowiedzi.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.