Skocz do zawartości

0704 Sportfahrwerk M cóż to oznacza dla auta


kamkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki epytanko, mam na rachunku auta niemieckim napisane to co wyżej, 0704 Sportfahrwerk M , czy to jest faktyczne m technik zawieszenie? I jakie amorki do tego moge zamontować i czym sie różni od normalnego??

 

 

Jak sie domyślacie żywot starych amorków po 10 latach żywota w tym 3 w Polsce dobiega powoli końca i jestem w kropce, nie wiem czy moge założyć Sachsy oryginalne, czy nie, przez ten wlaśnie 0704. Fakt auto jest niskie, i twarde

 

 

Pzdr

BMW => jedyna słuszna marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wiele razy już przerabiane...

Najpierw upewnij się czy w ogóle jeszcze masz oryginalne amortyzatory i sprężyny, czy są od m-technic zawieszenia.

Amortyzatory możesz założyć tylko dedykowane to tego typu zawieszenia (jeśli już stwierdzisz że amory są oryginalne), czyli Bilstein B8 lub odpowiednik Sachsa.

Cenowo w tej chwili, B8 - przód 730zł/szt. (tak...sztuka), odpowiednik Sachs - ok 500zł/szt. No i jeśli też tył to wymiany to troszkę wyjdzie, na tył amory też są drogie...

Przerabiałem ten temat ostatnio i kolega zajmujący się BMW podpowiedział, że jeśli B8 za drogo (komplet ok 2500zł) to poleca gwint TA Technix (myślałem na kompletem amorów i sprężyn Bilstein B4 ale do 328 podobno nie bardzo się sprawdzają jak ktoś lubi szybciej pojechać) . Kto ma ten gwint to chwali.

W środę będzie zakładany więc na weekendzie mogę napisać czy jest dużo twardziej :-)

Nie myśl nawet nad wkładaniem w sprężyny od m-technic innych amortyzatorów bo polecą po paru tysiącach...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ten problem :/ mam do wymiany 4 amorki i nie wiem, czy robić zawieszenie m czy przerzucić amorki i sprężyny za zwykłe( mam touringa). A może spróbować z regeneracją tych amorków co mam, w okolicy ktoś podobno regeneruje wszystko( w co zbytnio nie wierzę). Najchętniej zostawiłbym zawieszenie m bo fajnie samochód wygląda( 2 cm obniżenia) ale z drugiej strony mam alufelgi 16 i 3 nadają się do prostowania więc chyba lepiej przerzucić na zwykły zawias.

eh... kupił sobie człowiek BMW bo to części dostępne i w przystępnej cenie a tutaj... ja chcę znowu alfe!! W 156 remont wielowahaczowego zawiasu kosztowało mniej niż same amory m :/

Dodam, że mam 1.8i 8v więc chyba i zwykłe da radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zawieszenia m-tech włożylem zwykłe amorki.Samochód podniósł sie tylko do góry,nic więcej sie nie działo.Możesz wkładać smiało zwykłe amorki.Chyba że masz już inne jeszcze niższe sprężyny.Też bym ci polecił jakiś zesta TA technix,albo gwint albo zestraw -40,-60.Ma dobre opinie,sam miałem wkładać ale sprzedałem auto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zawieszenie u siebie. Nie jest to zawieszenie identyczne jak w eMkach, to na bank. Wiadomo jest niższe, twardsze i sztywniejsze. Nie polecam wkładania zwykłych amortyzatorów i sprężyn bo to zrobił poprzedni właściciel mojego samochodu tuż przed sprzedażą. Po jakimś czasie tył siadł tak, że wystarczyła jedna osoba siedząca z tyłu na kanapie i błotnik wyrzynał oponę.

Tak jak pisano wcześniej poleca się do tego zawieszenia SACHSa i Bilsteina.

I wcale nie jest tak drogo jak wyżej pisano

Ja za tył Bilstein B8 zapłaciłem 310 za sztukę, przód będzie mnie kosztował 570 za sztukę (dopiero przede mną:))

A co do sprężyn to tu jest sprawa troche bardziej kosztowna... Można celować w Eibacha lub H&R albo KW ale to wydatek rzędu minimum 800 PLN za komplet, oczywiście warto bo w połączeniu z B8 to naprawdę zamiata:)

W każdym razie można założyć podobno każde sprężyny o 30 mm obniżające bo to zawieszenie jest o tyle niższe od standardu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.