Skocz do zawartości

Head-up Display czy da radę w to doposażyć ???


coolx

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam pytanie tak jak w temacie,mianowicie chodzi o to:

-czy da radę,

-jaki jest stopień trudności ,

-czy opłacalne.

na allegro widziałęm samo urządzenie za 1000 pln ,ale czy jest jeszcze coś do tego potrzebne.może ktoś dokładał i się wypowie na temat.

proszę o radę.

dziękuję pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coolx - wg. mojego wywiadu sprzed tygodnia - da rade dołozyć, koszt umiarkowany, podobno całość poniżej 3 tysi z montażem. Jest kilka warunków - m.in. odpowiednia szyba przednia zamontowana w pojeździe /chodzi o odbijanie tego co projektorek wyświetla/, ale, to juz by trzeba było instalującego dopytać, w razie czego pewnie da sie szybe wymienić, głębiej nie badałem, u mnie szyba i tak była wymieniana na niefabryke bo dostała kamykiem, wróce do tematu hud pewnie koło wakacji to bede wiedział czy taka niefabryka sie nadaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coolx - wg. mojego wywiadu sprzed tygodnia - da rade dołozyć, koszt umiarkowany, podobno całość poniżej 3 tysi z montażem. Jest kilka warunków - m.in. odpowiednia szyba przednia zamontowana w pojeździe /chodzi o odbijanie tego co projektorek wyświetla/, ale, to juz by trzeba było instalującego dopytać, w razie czego pewnie da sie szybe wymienić, głębiej nie badałem, u mnie szyba i tak była wymieniana na niefabryke bo dostała kamykiem, wróce do tematu hud pewnie koło wakacji to bede wiedział czy taka niefabryka sie nadaje :)

 

czyli nie jest to rozwiazanie fabryczne, bo to wymagaloby innej deski rozdzielczej (tej z "dziurą" w ktorej siedzi projektor), plus projektor plus szyba plus pare drobiazgow do mocownia, a to juz na pewno nie kosztowaloby mniej niz 10k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle tego co sie dowiedziałem - fabrycznie jest deska z wyciętą fabrycznie dziurą, a nie fabrycznie - to trzeba sobie samemu te dziurę wyciąć :)Na tę dziurę i tak idzie 'kratka wykończeniowa'

 

http://bmwfans.info/original/E60/Lim/535d-M57N/ECE/L/N/2005/03/mg-62/ill-62_0462/

 

 

 

ten gość o ktorym słyszalem że to wlasnie składa tak to robi - wycina dziure, montuje huda, wkłada kratke, podpina się do can, programuje co potrzeba, ponoć wyglada i działa jak fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile kosztuje szyba. chyba, że chcesz widzieć podwójnie. podejrzewam, że nie kupisz zamiennika. sterowanie hudem-navi prof, włacznik huda- zamiast pokrętła poziomowania lamp -ksenony. O programowaniu ccc nie wypowiadam się. Szyba to podstawa, od tego Musisz zacząć. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę życzę powodzenia. HUD to fajny bajer. Lecz - pomyśl o sprzedaży samochodu. na pewno nie będzie to jego zaletą. Przy kupnie kazdy z nas sprawdza wyposażenie po VIN-ie, a tu niespodzianka: własnoręcznie wycinana deska rozdzielcza. Z całym szacunkiem ja bym takiego auta nie dotknął :duh:

Jesli retrofit nie występuje to myślę, że lepiej nie eksperymentować. pozdrawiam i bez obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

][...]Przy kupnie kazdy z nas sprawdza wyposażenie po VIN-ie, a tu niespodzianka: własnoręcznie wycinana deska rozdzielcza. Z całym szacunkiem ja bym takiego auta nie dotknął :duh:[...]

 

No bez przesady... Czy jak sobie sam dołożyłem MFL/tempomat, a auto nie miało tego opuszczając fabrykę to "minus"dla przyszłego właściciela mojego auta? A cały problem sprowadzał się do "pociągnięcia" 3 kabelków od wtyczki podpiętej do taśmy kierownicy, 2 do radia i jednego do sterownika silnika DME i nie na "wariata", a całkiem świadomie po dokładnym przeanalizowaniu WDS BMW 2007... Z tego co piszą koledzy w tym montowanym poza fabryką HUD'zie do zamaskowania wyciętej dziury służy jakby oryginalna kratka... To tak samo jak z hakiem Westfalia - do wyciętej dziury w poszyciu zderzaka zakłada się ramkę i klapkę i bynajmniej kosmici tego nie robią, a ludzie...

Bez obrazy Kolego, bo nie jest moją intencją obrażać któregokolwiek z Kolegów z tego Forum, ale jak czytam takie posty, to mi tak trochę "pachnie" lekarzem albo innym prawnikiem (zero pomyślunku i dwie lewe rączki)...

Uważam, że jak taki HUD po zamontowaniu wygląda jak oryginał i działa skutecznie to nie ma co się czepiać... Ja nie miałbym nic przeciwko, gdyby poprzednik zainwestował w takie cacko...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że widzicie Panowie, aby HUD spełniał swoją funkcję konieczna jest wymiana szyby czołowej na specjalną. Gdy kupowałem auto, oglądałem jeden egzemplarz z hudem, który miał pękniętą szybę od kamienia - auto sprzedawał pracownik ASO i dowiadywał się odnośnie tej szyby - koszt chyba ok 3000zł. Nie chciałbym mieć auta półrocznego z wymienianą szybą. I myślę, że właśnie wymiana szyby może być argumentem przeciw danemu autu. To ważne przy wszechobecnych podejrzeniach o wypadkowość auta.

A ponadto, bez obrazy, ale to nie jest tempomat , tylko jeden z największych bajerów, jakie BMW oferuje.

 

Pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guteg - nie obraź sie ale głupoty piszesz :)

 

Czy to znaczy że jak dostaniesz kamyczkiem spod innego auta i bedziesz miał piękny duży odprysk na szybie, to będzie to oznaczało że auto jest powypadkowe ?

 

Raczej nie.

 

A zarobienie kamyczkiem w szybe to kwestia zwykłego braku szczescia :)

łatwo to zrobić np. jadąc za cięzarówką, czasem bez sladów, czasem pojawia się taki piękny pajączek :) za to zabierają dowód osobisty ;)

 

 

Koszt wymiany - tak jak piszesz - szybka 2000zł, wymiana w ASO 1000 + 200zł za klej. Powiem szczerze , nie jestem pewien czy nie kupiłbym tej szybki w aso /bo monopol i nigdzie indziej takowej nie ma/ po czym nie pojechał do warsztatu szklarskiego i wymienił ją pewnie za złotych 120, zamiast wymienionych wyżej 1200 ;) i pewnie miałbym zrobione lepiej niż w aso ;) bo jednak doświadczenie w warsztacie ktory codziennie wymienia kilkanascie szyb jest większe niż w warsztacie ktory na codzień żyje z naciskania guziczka "Testuj GT1" i wystawiania za to faktury 366zł04gr

 

 

Co do HUDa i jego 'bajerności'. Czy ten fakt ma powodować żeby rezygnować z nie wiem... profanacji (?) i zamontowania go sobie w aucie ktore tego nie miało ?

 

Dziwne podejście :) haka też nie miało a ma... i działa ;) i nawet przyczepe ciąga, mimo że 'be em wu' i to czarne i na dokładke 535d ;)

zupełnie mu to /owemu be em wu/ nie przeszkadza

 

ps. wczoraj zrobiłem upgrade softu w swojej E61, popeliłem grzech, albowiem zrobiłem tę operację NIE W ASO tylko w innym warsztacie, takim do ktorego aso wozi auta jak coś zepsuje i nie umie sobie poradzić, dzięki zmianie miejsca wykonywania usługi, i nie wykonania jej w ASO, zarobiłem czystej gotówki 1100zł :) /cena upgrade w ASO = 1500zł, cena tego samego upgrade we wspomnianym nie ASO = 400zł/. Jeszcze kilka takich rzeczy i na montaż HUDa w nieaso starczy ;) nawet z wymianą szybki jesli bedzie taka konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale piszesz bzdury. Prywatnych warsztatów które wgraja soft w naszym kraju jest kilka. Hak z oryginalnym zestawem zamontuje co drugi, który naprawia bmw. duże uproszczenie.

Nie napisałem, że się nie da, tylko odpowiadam, że według mnie jest to bez sensu. to jest forum i kazdy może wyrazić opinię. Ja mam HUD, więc wyrażam swoją.

Na marginesie dlaczego obrazasz lekarzy i prawnków?. tak z ciekawości. uwazasz, że ktoś kto umie podłaczyć 5 kabelków w BMW E-60 jest najmądrzejszy na swiecie... Oni tez są potrzebni (ci uczciwi).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie oczywiście jest to wykonalne, ale koszt zrobienia tego profesjonalnie jest spory. Oczywiście nie jesteś pierwszy któremu coś takiego po głowie chodzi, i już było pisane - oprócz szyby (ale to już wiesz), wyceń te części 62 30 9 154 603, 62 30 6 934 584, 62 30 6 936 221, 61 31 6 925 289, 61 35 9 120 310, 61 13 6 906 535, 61 12 0 142 318,

61 13 6 901 847, 61 13 6 901 846, 61 13 8 387 214, 61 13 8 384 550, 61 13 1 393 704 x14

 

Pozostaje problem cięcia deski i mocowania na domowy patent projektorka. Ja takiej operacji nie przeprowadzałem, nie mam żadnych doświadczeń w tym temacie, nie chce być uwikłany w forumowe dyskusje ale zakończe stwierdzeniem, że gdybym posiadał E60 niebrałbym pod uwagę tej modyfikacji (nawet pomijając koszty) z uwagi na różne doświadczenia z nowymi bawarkami na polu elektroniki oraz na uważany przez niektórych za idiotyczny pogląd - co właściciel kupił i fabryka dała - tak ma pozostać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pimposh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale piszesz bzdury. Prywatnych warsztatów które wgraja soft w naszym kraju jest kilka. Hak z oryginalnym zestawem zamontuje co drugi, który naprawia bmw. duże uproszczenie.

Nie napisałem, że się nie da, tylko odpowiadam, że według mnie jest to bez sensu. to jest forum i kazdy może wyrazić opinię. Ja mam HUD, więc wyrażam swoją.

 

No tak... to się sprowadza do polemiki na temat o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bn... Czyżby chodziło o podkreślenie, że właśnie ten Twój, montowany przez fabrykę jest lepszy :liar: od takiego "dokładanego"??? Czy może, że w ogóle masz?

 

Na marginesie dlaczego obrazasz lekarzy i prawnków?. tak z ciekawości. uwazasz, że ktoś kto umie podłaczyć 5 kabelków w BMW E-60 jest najmądrzejszy na swiecie...

 

Przecież napisałem na marginesie, że nie jest to moim zamiarem... A odnośnie podłączania kabelków to spróbuj swoich sił :mrgreen: , życzę powodzenia... A najmądrzejszy nie jestem i nie uważam się za takiego... Staram się być racjonalny i mieć świadomość, że samochód to kupa szmelcu poskładana do kupy przez człowieka, a nie ufoludki...

 

Oni tez są potrzebni (ci uczciwi).

 

Tak... Masz rację... Problem w tym, że ten gatunek (ci uczciwi) jest na granicy wymarcia i nie pod ochroną...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem bez sladów, czasem pojawia się taki piękny pajączek :) za to zabierają dowód osobisty ;)

 

Ej - chyba w tym kraju aż tak źle nie jest, że zabierają dowód tożsamości za pająka na szybie:P:P.

A jeśli się mylę - to w jakim kraju my zyjemy???

 

Pzdr,

 

niestety, zabierają :(

 

za pająka na sto procent nawet jak jesteś miły i przyjazny otoczeniu

 

za duży odprysk, jak akurat podpadniesz i będą szukali dziury w całym

 

poza tym - pająk , nawet mikro pająk, w ciągu tygodnia przerodzi się w takie eleganckie peknięcie kilkudziesięcio centymetrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guteg - nie obraź sie ale głupoty piszesz :)

 

Czy to znaczy że jak dostaniesz kamyczkiem spod innego auta i bedziesz miał piękny duży odprysk na szybie, to będzie to oznaczało że auto jest powypadkowe ?

 

Raczej nie.

 

 

Nie miałem takich intencji. Ja sam nie mam takiego podejścia, po prostu po co miałem kupić auto, w którym trzeba wymienić szybę skoro mogłem kupić (i kupiłem) praktycznie identyczne, bez takich ekscesów. Mam złe doświadczenia z wymienianiem szyb czołowych i to nie w ASO. W poprzednim aucie miałem przygodę z pękniętą szybą i właściwie popsuli wszystko co się dało (czujnik deszczu, podświetlanie "daszków" przeciwsłonecznych, pobrudzona podsufitka). A co do dowodzenia bezwypadkowości auta - taka jest mentalność wielu ludzi, że skoro czegoś nie ma lub jest inne niż fabrycznie, to musiał być dzwon (mi osobiście klient to zarzucił, gdy moje poprzednie auto nie miało wygłuszenia pod maską, a rzeczywiście mieć nie mogło).

 

Wyczułem pewną aluzję co do tych "skłonności do ASO" - nie jeżdżę tam bo jestem asomaniakiem, ale nie znam w okolicy żadnego warsztatu, któremu mógłbym powierzyć auto - a do tej pory ASO nie wyrządziło mi żadnej krzywdy (odpukać).

 

pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, co klient to inne historie samochodu własnego można usłyszeć. Ale, przecież jego nikt nie zmusza. Mi wymiana szyby nie przeszkadzała :) Szczególnie że uzasadnienie ma ręce i nogi.

 

Ty też jutro możesz mieć auto z szybką do wymiany ;)

mimo że kupiłeś je z oryginałką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód osobisty ;)

niestety, zabierają :(

za pająka na sto procent nawet jak jesteś miły i przyjazny otoczeniu

za duży odprysk, jak akurat podpadniesz i będą szukali dziury w całym

poza tym - pająk , nawet mikro pająk, w ciągu tygodnia przerodzi się w takie eleganckie peknięcie kilkudziesięcio centymetrowe

 

Y y Y y - chyba mówisz o dowodzie rejestracyjnym - czyli o "dowodzie osobistym samochodu" a nie kierowcy :P.

 

P.S. Wiem, że zabierają za pająka - bo mnie tez chcieli zabrać - natomiast złapali mnie na parkingu pod sklepem i nie mięli podstaw - bo auto nie było w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.