Skocz do zawartości

Problem z silnikiem??


kisiel2106

Rekomendowane odpowiedzi

hej, wlasnie od paru miesiecy mam bmw e36 316i i oczywiscie na poczatku wymienilem wszystkie plyny itp. Teraz przejechalem 2 tys. i zgazla mi juz jedna zielona lampka oleju, a spalanie benzyny w granicach 11 litrow, orientujecie sie co moze byc powodem, a moze jest to juz kres silnika, a moze jest to normalne, prosze o odpowiedz. na liczniku mam 190000 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duuuuuuuuużo rzeczy. ;) Od ciężkiej nogi kierownika po zimę. Sprawdź przewody wysokiego napięcia, świece, może są jakieś nieszczelności (ale to było by raczej czuć), sonda lambda, przepływka, stary filtr powietrza, szerokie kapcie, itd. Trudno tak powiedzieć. Podepnij pod kompa, może coś wyskoczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lub moze być bardziej ekonomiczny od 1.8 lub 1.8is ale w bardzo niewielkim zakresie i przy delikatnym operowaniu gazu ale jak będziesz chciał dynamicznie jeżdzić to porazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz co moze byc przyczyna takiego spalania??

to jest przeciez 1.6

to normalne spalanie tego silnika w jezdzie miejskiej...np audi a4 1.6 102km wg katalogu tez pali 11,4 w miescie
czyli mowisz, ze ten silnik poprostu nie jest ekonomiczny

malo który benzyniak jest ekonomiczny silnik o mocy powyzej 100km musi w miescie swoje wypić od 10l wzwyz wiec jest to normalne...a na trasie to zupełnie inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie też s4 344ps w mieści o ile Pyskowice można nim nazwać spalanie ok 14-16 l a na autostradzie jadąc np do Niemiec 10-11l i rzadko sie zdarzy żeby mnie ktoś wyprzedził a mam 8 garków do zalania wiec wcale duża pojemnośc nie oznacza dużego spalania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie będziesz miał mniejsze przecież o tym pisze tylko czy ci sie to opłaci bo to jest wymiana silnika na konkretny model tam akurat M44 wiec moze prościej sprzedać obecne auto i kupić docelowo z odpowiednim silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniejsze przejazdy po 10km zadne gazy w aucie zadne filtry stozkowe zadne3 wycinane catalizatory itd mnie pali przy dynamicznej jezdzie jakies 9 litrow zima lato przy jezdzie do pracy ok 15km trasy zaima ogien i grzanie od poczatku lato klima i dynamicznie i dalej 9 litrow w lecie w trasie z klima spalila mi najmniej 6,7 razem z 3 ludzmi i bagazem wiec szukaj co jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.