Skocz do zawartości

zniszczony przedni zderzak proszę o poradę


318tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

 

Od dłuższego czasu szykuje się do zmiany przedniego zderzaka w sedanie (kontakt z psem), pęknięte są kratki, osłona silnika niezbyt trzyma się spodu zderzaka i jest odprysk czyli jednym słowem do wymiany.

 

I tu moje pytanie co wybrać, żeby było dobrze i w rozsądnych pieniądzach.

Czy oryginalne zderzaki da radę pomalować bo słyszałem od mechanika, że nie wszystkie można. Czy może kupić za 150 nowy na allegro i malować.

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam mocno porypany

 

I tak sobie liczę> nowy z allegro 150 + kratki + malowanie = ok 500zł

 

> stary oryginał ok 400 + malowanie (jeśli się da) = ok700

 

Tylko czy taka podróba nie zrobi mi problemów z montowaniem? czy to nie jest tak badziewne, że się połamię?

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci, Kolego naukowo :reading2:: jak masz na myśli te nowe zderzaki z Allegro, to sobie odpuść... Chyba, że nie kupisz w ciemno, a będziesz miał możliwość "przymiarki", bo na 99% coś gdzieś będzie "wiało": albo szczelina nie taka, albo otwory nie będą gdzieś pasować... Tak jak wszystkie tzw. zamienniki (czy to plastikowe, czy poszycia)...

 

z naukowym pozdrowieniem :twisted2:

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie b. dobrze o co chodzi

 

chodziło mi o >>> http://www.moto.allegro.pl/item565127868_zderzak_przod_nowy_bmw_5_e39_96_jakosc_q_w_wa.html

 

chyba łudziłem się, że zrobię tanio i dobrze

 

A powiedzcie mi czy KAŻDY oryg. zderzak pomaluje bez problemu???

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj nowego zamiennika ja kupiłem i bardzo załuje tylko ze do E34 ale załozyłem halogeny i musiałem pilnikowac podcinac zeby wstawic zaslepki plastikowe, plastik jest o wiele cienszy i zrobiony ze słabego materiału a o wykonczeniu nie bede mowił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w Allegro od goscia ze ŚLąska, tez zalozyłem Halogeny i 2 zaślepki oraz kratki i wszytko ładnie wchodziło, widać zamiennik zamiennikowi nie równy, poniżej link do aukcji:

http://www.moto.allegro.pl/item561547173_bmw_e34_88_95_zderzak_przedni_przod_nowy.html

 

swój kupowałem kilka miesięcy temu u tego Sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest do E39 tego samego sprzedawcy http://www.moto.allegro.pl/item555231163_bmw_5_e39_96_00_zderzak_przod_przedni_nowy.html

 

Zdania są podzielone, z tego wynika>>>CENA = JAKOŚĆ

 

Ale koledzy jeszcze raz pytam czy nie ma żadnych problemów z malowanie oryginału????

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba łudziłem się, że zrobię tanio i dobrze

 

Niom... Chyba, że zrobisz 2 razy: raz dobrze, a drugi raz tanio :mrgreen:

 

A powiedzcie mi czy KAŻDY oryg. zderzak pomaluje bez problemu???

 

Nie obraź się, ale Ty na pewno nie... i nie każdy lakiernik...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitów o lakiernikach to na tym forum sie też nasłuchałem już.

 

Tak oryginalny zderzak nie połamany w dobrym stanie pomaluje ci lakiernik bez problemu papier wodny 600 odtłuszczanie baza,kolor x 3, klar x2 i odjeżdżasz zadowolony.

 

Aha elastyfikator do farby ale tym to już się ty nie powinieneś martwić chyba że malujesz sam ale bez dobrego pistoletu bym się nie podjął.

 

Ja malowałem sam listwę jak obtarłem narożnik i wyszło ok roznicy nie widać i jeździ juz pare miesięcy no ale robiłem to u kolegi w lakierni.

 

Za malowanie 300zł max całego zderzaka więcej to zdzierstwo

 

masz tutaj http://www.allegro.pl/item551654521_bmw_e39_po_liftingu_zderzak_przedni.html

przy okazji zrobisz lifting

 

Albo po taniości zwykły przed liftem. Najlepiej ze szrotu bo widzisz co kupujesz na allegro sporo spawanych egzemplarzy.

 

Co do zamiennika to ja bym tam od razu nie opluwał. Chociaż jakością odbiega od ori to ceną nadrabia a to że lakiernik bedzie sie z nim meczył godzine dłużej że tak powiem to już jego sprawa.

 

Do założenia i sprzedania samochodu zamiennik jest ok ale żeby z nim jeździć :/ bardzo szybko taki zderzak potrafi się zmęczyć między innymi przez brak sztywności i to że jest za cienki lekkie puknięcie w krawężnik i połamany, gnie sie to lakier się nie trzyma. W sumie racja swojej ceny nie jest nawet wart :P

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theny wiem, że nie zrobie sam i się nie obrażam bo nie ma o co.

 

 

Tylko sobie teraz tak myślę jak mam czy nie lepiej robić mój połamany (kratki tylko do wymiany i ewentualnie poprawić mocowanie halogenu) może mi to mechanik poprawi, a odpryskami zajmie się lakiernik.

 

Tomku masz rację kiedyś będę sprzedawał i wtedy podróbę łatwo pozna.

 

 

Koledo Dymek widzę, że obeznany jesteś w tych sprawach, mi mechanik powiedział, że raczej mojego zderzaka już nie pomaluje bo to z czasem będzie odchodziło. I właściwie to tylko dlatego myślę o kupnie nowego, mój nie jest nigdzie pęknięty, spawany tylko ma te odpryski, lakier jest twardy ale odchodzi tak po kawałku z czasem.

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wolałbym spawać własny niż kupić z allegro bo czasem można 2 razy gorzej wdepnąć niestety ja miałem w poprzedni samochodzie zderzak spawany i malowany jeździłem pózniej ze 3 lata i nie było nawet odprysku pomimo że był to lakier i reszta w technologii daewoo.

 

Jasne że najlepiej nojka blaszka z polki wziąć zderzak ale no kurde nie każdy jest rockefella. najtańsza opcja wymień kratkę to co trzeba do spawania i do porządnego lakiernika i spokój.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.