Skocz do zawartości

Nowy użytkownik chce kupić E36 :)


axl2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cóż...z tej "nagonki" na mnie (z dobrymi chęciami oczywiście) stwierdzam, że trace bujanie sie po serwisach bo więcej niz 8tysi nie dam :)

 

darek - powiedz mi jaki jest sens kupowania za 15.000zł (piętnascie tysi) samochodu co ma z której strony by nie patrzeć ~15 lat. Zakrawa to na paranoje :) Ale to tylko moje zdanie i nie mówie, że nie jest tak jak Ty piszesz.

Jak byś zobaczył moje 325I E36 TO BYŚ ZNIENIŁ ZDANIE

 

325? 325 to może i 15k warte jest, ale nie 316 ;) (moim zdaniem)

Dobra, nie ma co dalej dyskutować skoro pare osob twierdzi ze za 8000zł to sie kupi trupa to widocznie coś w tym musi być. Trudno, kupie coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek nie kupisz za 8000 to i tak będziesz w podobnej sytuacji,chyba że kupisz jakieś małolitrażowe albo....fiata.

 

dobrze, dobrze, moj ojciec kupił za 400zł (tak czterysta) Citroena BX 1.4 :) I to ze 4 lata temu, wywalił komputer, wstawił gaźnik i jeździ do dziś. Bez problemów, wycieków itd.

I taka gadka, że za 8tysi nie da sie nic kupić albo da sie kupić sobie robote to mozna wsadzić między bajki :) Oczywiście nie mówie tu teraz o BMW, ale to juz mi z głowy wybiliście, no chyba, że odłoże jedną wypłatke i do 10 tysi cos poszukam, ale to naprawde jak znajde coś jeżdżącego...

Edytowane przez axl2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie jest powiedziane że jeśli wyda się dużo kasy (15tys) na stare bmw to będzie cacy lalunia ? To złoma nie można kupić za 15 tys ? Jak widze ogłoszenie za duże pieniądze to od razu mam sądzić że auto jest super ponadprzeciętne ? A jak nie kosztuje dużo to z góry mam zakładać że "na pewno" złom ? Śmieszne te wasze podejście... Wszystko zależy od Twojej determinacji w poszukiwaniach - ja osobiście wieże że jeśli się dobrze zakręcisz to na pewno uda Ci się znaleźć wymarzone bmw za takie pieniądze jakie chcesz wydać...Rzeczywiście w tych autach liczy się ile kto w nie włożył w ostatnim czasie bardziej niż rocznik ale jak sam wiesz (kupiłeś auto za 5,5 a sprzedałeś za 2 tys) na tym nie można zarobić czyli sprzedać za tyle ile kasy włożyło się w auto dlatego masz całkiem spore szanse na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie jest powiedziane że jeśli wyda się dużo kasy (15tys) na stare bmw to będzie cacy lalunia ? To złoma nie można kupić za 15 tys ? Jak widze ogłoszenie za duże pieniądze to od razu mam sądzić że auto jest super ponadprzeciętne ? A jak nie kosztuje dużo to z góry mam zakładać że "na pewno" złom ? Śmieszne te wasze podejście... Wszystko zależy od Twojej determinacji w poszukiwaniach - ja osobiście wieże że jeśli się dobrze zakręcisz to na pewno uda Ci się znaleźć wymarzone bmw za takie pieniądze jakie chcesz wydać...Rzeczywiście w tych autach liczy się ile kto w nie włożył w ostatnim czasie bardziej niż rocznik ale jak sam wiesz (kupiłeś auto za 5,5 a sprzedałeś za 2 tys) na tym nie można zarobić czyli sprzedać za tyle ile kasy włożyło się w auto dlatego masz całkiem spore szanse na sukces.

 

Co to tego Bravo za 5,5tys to sprzedałem za 2tys nie jezdzacego, rozbebeszonego ze zwalona chłodnica i skrzynią biegów :) No ale to był pierwszy samochód a ja byłem napalony jak cholera a koles po sprzedazy zniknął na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wczesniej co napisałem to była mała ironia do kupna E36 za 8k :) Bedzie przyszykowane do sprzedazy, bedzie sie błyszczało z zewnatrz jak psu jaja, ale.... no własnie, zawsze zostaje to ale pod tytułem "na co trafię?"

Juz na powaznie to za 8k mozna znalezc cos sensownego ale raczej biedne jesli chodzi o wyposazenie itd, w dodatku w sedanie, no i znalezienie tego nie bedzie łatwe... Ja sam jakies poł roku temu sprzedałem swoje 316 Coupe z 94 za ~9k, przez 3 lata jak je miałem było cały czas serwisowane, dostało nowe oponki, zawieszenie, hamulce i wiele innych rzeczy ktore kosztowały drugie tyle ile dostałem za auto, na niczym nie oszczedzałem, ale realia rynkowe sa takie ze potencjalnego kupca to niewiele obchodzi bo "Panie, za tyle to ja moge tam miec 325" - mniejsza z tym ze rozpadajace sie na 3 czesci i takie do ktorego na dzien dobry trzeba dołozyc 5k zeby jezdziło. I rozmawiaj tu z takim gosciem :) Mentalnosc ludzka jest taka, ze ludzie chcą cos KUPIĆ tanio, to ze pozniej beda musieli dołozyc kolejne kilka tysiecy juz nie jest brane pod uwage w momencie zakupu.

Tak wiec na Twoim miejscu autorze watku, dozbierał bym jeszcze z 2k i rozgladnoł sie za czym faktycznie wartym uwagi, byc moze nawet z mocniejszym silnikiem, nawet jesli miałbys zapłacic odrobine wiecej niz wynosi cena rynkowa za ten model. Swoja droga podane gdzies wyzej 15k za 318 czy jakiekolwiek inne E36 z podobnych rocznikow to jest nieporozumienie.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model E36 wyszedł w 1991r więc z tą kasą to coś znajdziesz. :wink:
ja mam z 92 m40b18 i mimo ze leciwe auto to niemoge powiedziec zeby sprawialo problemy :!: tak jak chocby mercedes lub vw ktore posiadalem :!: auto z pewnej reki mimo przebiegu270tys z czego ja zrobilem 40tys :mrgreen: wystarczy sie uzbroic w cierpliwosc -->dobrze poszukac i trafi sie nie zajezdzone cacko :8) chyba ze ktos kupuje auto bo np.felgi ma fajne( a spotkalem sie z takim czyms :mrgreen: ) :twisted2:

 

ewentualnie pojechac do niemiec z namiotem zeby taniej bylo i odkupic od jakiegos dziadzia dobra 3ke :D

Edytowane przez borystb

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie jest powiedziane że jeśli wyda się dużo kasy (15tys) na stare bmw to będzie cacy lalunia ? To złoma nie można kupić za 15 tys ? Jak widze ogłoszenie za duże pieniądze to od razu mam sądzić że auto jest super ponadprzeciętne ? A jak nie kosztuje dużo to z góry mam zakładać że "na pewno" złom ? Śmieszne te wasze podejście... Wszystko zależy od Twojej determinacji w poszukiwaniach - ja osobiście wieże że jeśli się dobrze zakręcisz to na pewno uda Ci się znaleźć wymarzone bmw za takie pieniądze jakie chcesz wydać...Rzeczywiście w tych autach liczy się ile kto w nie włożył w ostatnim czasie bardziej niż rocznik ale jak sam wiesz (kupiłeś auto za 5,5 a sprzedałeś za 2 tys) na tym nie można zarobić czyli sprzedać za tyle ile kasy włożyło się w auto dlatego masz całkiem spore szanse na sukces.

 

Ja popieram i jestem tego samego zdania :twisted2: Ale na naszym kochanym bmw forum już tak jest że wszystkich i wszystko najczęściej do jednego wora :twisted2: Albo miliony dyskusji benzyniaki vs diesel'e i tysiące innych rzeczy :nienie: :twisted2: Tak się panowie nie da bo nie wszystko jest zależne i nie takie jak się wydaje :naughty: A autor tematu dostał chyba dość rad i skoro nie ma zamiaru kupować bmw to niech się nie przykłada i niech bierze co chce :twisted2: Jego wolny wybór a pomogliśmy mu już chyba wystarczająco :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek - no niestety, niby 10k ale za to compact a compacta nie chce :)

 

dobra darujmy sobie juz ten temat, dziekuje za pomoc i tłumaczenie, skonczy sie na oplu astrze pewnie albo innym takim wynalazku...o ile nie znajde czegos od bmw, a poszukam troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW za 8000zł zapomnij musisz wydać przynajmniej ok 15000zł żeby niemieć zadnych problemów,widziałem dziesiątki BMW E36 za 8000zł nawet taniej poprostu kupa złomu to nie żart cieknące silniki z każdego możliwego miejsca całe zawieszenia do remontu po prostu złomy.Kupuje ktoś bmw za ok 8000zł potem pisze że się wszystko sypie i ma same problemy
Kolega sama prawdę pisze.Ale kupuj.Co do zawieszenia to nie miej złudzeń przygotuj się na wymianę.Najlepiej sprawdź ceny oryginał albo jak wolisz zamienników.Powodzenia w każdym bądź razie w zakupie autka (bo naprawdę jeśli się nie sypie jest konkretne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.Nie rozumiem was.Piszecie iż kolega nie kupi nic porządnego.Ja kupiłem BMW E36 autko stare bo rok 1992 za cene....6.800 zł.Ile w niego włożyłem??? Około 600 zł.Elektryka pełna łącznie z szyberdachem,grzanymi lusterkami,pełnym komputerem OBC,przebieg 176 tys.Brak klimy co mi jak narazie nie przeszkadza.Dla przyszłego kupca.Na allegro masz od wyboru do koloru.Szukaj a napewno coś znajdziesz.

 

 

A może coś takiego:http://moto.allegro.pl/item556516633_piekna_bmw_e36_1_8i_elektr_alu_zarejestrowana.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił E36 coupe 2.3 w fajnym stanie za 8000 i nie narzeka. Ja kupiłem za 20 000 328 i nie mogę powiedzieć złego słowa. I żal mi ludzi, którzy oceniają auta, że jak ma 15 lat to nie można wydac na takie auto 15 000zł. Dla takich ludzi stworzono Daewoo Tico, Opla Corse i VW Golfa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił E36 coupe 2.3 w fajnym stanie za 8000 i nie narzeka. Ja kupiłem za 20 000 328 i nie mogę powiedzieć złego słowa. I żal mi ludzi, którzy oceniają auta, że jak ma 15 lat to nie można wydac na takie auto 15 000zł. Dla takich ludzi stworzono Daewoo Tico, Opla Corse i VW Golfa.

 

 

za 15k zł można kupić MB w210 i śmigać o wiele wygodniej niż w tico, corsa, e36 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - polecę swoje autko :) Rozstaje się z nim bo kupiłem Hondkę, ale do BMW jeszcze wrócę...

 

Ogłoszenie w podpisie... W razie pytań albo forum albo tel :) Historię autka możesz prześledzić na forum albo pod linkiem w podpisie (spiritmotor.de).

 

kolega Vielebny z tego forum chce sprzedać swoje auta http://www.najauto.pl/ogloszenie/466045/bmw-318i-e36/

PS. Dzięki Green za polecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW za 8000zł zapomnij musisz wydać przynajmniej ok 15000zł żeby niemieć zadnych problemów,widziałem dziesiątki BMW E36 za 8000zł nawet taniej poprostu kupa złomu to nie żart cieknące silniki z każdego możliwego miejsca całe zawieszenia do remontu poprostu złomy.Kupuje ktoś bmw za ok 8000zł potem pisze że się wszystko sypie i ma same problemy

 

 

Wiele jest takich odpowiedzi ze do 8 K jak kupisz BMW to sie rozpadnie...Ja kupilem za 7500 BMW e36 2.0 z grudnia 94 roku i jakos niewiele mam w niej do zrobienia...

uklad hamulcowy miala zrobiony,zawieszenie jest w stanie idealnym, silnik ani jednego wycieku nie ma chodzi jak ta lala...

Pierdolu opowiadacie ze nie znajdzie sie w takiej cenia auta...

 

Poszukaj kolego i nie zwracaj na takie komentarze uwagi napewno cos znajdziesz...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze

denerwuje mnie takie gadanie ze za 8000 tys mozna kupic i jezdzic bmw, oczywiscie mozna kupic ,ale z jazda, troche gorzej, jak kupujesz auto za 8000 tys to nie sadze ze to auto ma 200tkm

No fakt - jak sprzedawałem swoje E36 to miało 240000 ale sprzedałem za 7000zł a nie za 8k zł.

 

i nie sadze ze ma ok łancuch rozrzadu

No też fakt - moja wogóle nie miała łańcucha rozrządu tylko pasek - i o dziwo był OK.

 

i nie sadze ze uszczelka pod glowica jest cala

Patrz - jakie miałem szczęście - a raczej kupujący - uszczelka była cała ;-).

i nie sadze ze w 100% dziala zawieszenie

Dużo wymieniłem z zawieszenia - więc wyobraź sobie iż DZIAŁAŁO. Może nie w 100% ale w 95%. Myślę, że jak na 16 letnie auto to i tak dużo.

 

i nie sadze ze maglownica jest ok

Była OK

 

nie mowiac juz o elektronice co w starszych modelach sie psuje

Wobraź sobie że w starym poczciwym E36 elektroniki nie było aż tyle - a ta co była działała bez zarzutu.

 

minimum 13-15tys kosztujesz sprawne auto (co ma powymieniane cos:))

To patrz jaką zrobiłem promocję - za 7000zł sprzedałem 318i z 92' i miała powymieniane COŚ.

 

za 8000 tys polecam 5 drzwiowa corse (powinno byc ok) ;)

Także polecam - gdyż będzie dużo młodsza i będzie miała o wiele mniejszy przebieg.

 

Do kolegi, który założył ten wątek - spokojnie za 8000zł dostaniesz zadbane E36 z początków produkcji - czyli M40. Z M43 może być trochę ciężej z racji rocznika. Natomiast nie jest to też niemozliwe. Wystarczy szukać i przesiewać "kapcie" od samochodów na etapie wyszukiwania.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko się zgadzam z Piotrem ale tu przyznam mu 100 % racji

 

nie wiem ludzie co wy tu wypisujecie , miałem e36 318i z 1992 r zagzowaną z przebiegiem 240 tys i do silnika i mechaniki nie miałem się do czego czepić, kupiłem 3 lata temu ją od kolegi za 8 tys bez gazu , sprzedałem po 2,5 roku za 6000 ,sprzedałem bo blache miała fatalną i nie chciało mi się jej robić ani dotykać , tak napisałem w ogłoszeniu i poszła w 3 dni od wystawienia ogłoszenia , ktoś kto zrobił sobie blacharke w tym samochodzie spokojnie pojeździ sobie przez długie lata , a niebitego auta w tym roczniku to nieznajdziesz ,kupując ją wiedziałem że była robiona i że była bita ale nie była czterośladem , to wystarczy się przejechac i wiesz

 

przez te 2,5 roku nie dotknełem się palcem do silnika , po za tym 2 sparawa do e36 jest mase częsci , zamienników i jest tak popularna że każdy mechanik ci ją zrobi a jak nie to wiele rzeczy sam sobie zrobisz bo to jeszcze w miare proste konstrukcje są

 

trzeba tylko szukać , chodzić i ogladać i się trafi

a jak ktoś ci radzi kupić opla corse za ta kase tzn że jeździ jakimś bmw złomem , ja wole 15 letnie bmw od 5 letniej corsy która - no właśnie co ona ma w sobie bo ja nie wiem , ona niczego nie ma a wejdź sobie na fora cors i poczytaj co się sypie w nich i jakie są koszty napraw

 

powiem ci że naprawa takiej corsy wyjdzie ci drożej od naprawy 15 letniego BMW

 

tak niektórzy wyceniają swoję auta na jakieś fantazyjne kwoty które nijak mają się do cen rynkowych , ja to traktuje jako ciekawostke ale naprawde nie widze sensu płacenia 5tys wiecej za coś co moge kupić takie samo taniej gdzie indziej ,

 

za 8 tys spokojnei kupisz fajne BMW w miare przyzwoitym stanie , jesteś widze rozsądnym człowiekiem i widze że z góry zakładasz jakieś naprawy , jak się kupuje 10-15 letnie auto to wiadome że coś trzeba w nim zrobić

 

podam ci przykład ,, kupiłem ją i po tygodni zaczął mi tylny most huczeć , zamówiłem na strażackiej , poczekałem tydzień , kupiłem za 500 zł używany tylny most , sam go sobie wymieniłem i śmigałem dalej

 

jak ci padnie silnik - zobacz sobie po ile chodzą całe silniki , itd , oczywiście inni ci powiedzą że możesz kupić taki sam złom co miałeś , można to rozyko i kwestia znajomości , najlepiej to kupić nowy z salonu z gwarancją - tylko kogo na to stać a znam auta co po 2 latach jazdy to kompletne złomy

 

obecnie jest bardzo dużo samochodów na sprzedaż na rynku , ludzie sprzedają z różnych powodów , trzeba jeździć oglądać i można naprawde za rozsądne pieniądze kupić sobie fajne autko , trzmaj się tej kwoty , mozesz kupić auto za 10 tys i po tygodniu bedziesz miał coś do roboty, tuż przed samą sprzedażą mojego zatarło mi się łożysko na sprzegle , wymieniłem od razu łożysko i sprzęgło na nowe , koszt 700 zł z robocizną , wiec tak to jest w starych autach - musisz być przygotowany na wydatki , ale swoje stare e36 nadal ciepło wspominam do dzisiaj

 

pozdrawiam

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, czytam ... I CHYBA MUSZE CENĘ PODNIEŚĆ :mrgreen: Sprzedaję za 5500 bo nadkola trzeba zrobic i niedługo progi. A dlaczego jeszcze się nie zabijają pod furtka to nie rozumiem :mrgreen: Chyba musze do wiosny poczekac bo się ludziom tyłka z domu nie chce ruszyć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że "przyzwoici" koledzy zabrali głos z zamiarem utarcia nosa złośnikom którzy pisali w temacie że w tej kwocie tylko "złom" i nie ma szans i że trzeba będzie włożyć "drugie tyle" :mrgreen: Coraz więcej osób potwierdza że to nieprawda i ciesze się że robią to ludzie którzy nasze kochane bawarki znają co nieco :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, czytam ... I CHYBA MUSZE CENĘ PODNIEŚĆ :mrgreen: Sprzedaję za 5500 bo nadkola trzeba zrobic i niedługo progi. A dlaczego jeszcze się nie zabijają pod furtka to nie rozumiem :mrgreen: Chyba musze do wiosny poczekac bo się ludziom tyłka z domu nie chce ruszyć :P

 

ja sprzedawałem troche w innym czasie , po za tym miałem bardzo fajne fele , i dość bogata w wyposażenie , elektyczny szyberdach , ksenony (hidy - które mi lepiej świeciły od orginałów które mam obecnie) sportowe zawieszenie , sportową kierownice victor (póltora obrotu kierownicą i pełny skręt - jak mi tego brakuje ) radio jvs + całość nagłośnienia , elktryczne lusterka , plus bardzo dobra instalacja gazowa - pierwsze co sprawdzali kupujący to własnie jak jeździ na gazie , kierunki białe ,zderzaki w kolorze nadwozia, bardzo ładnie się prezentowała serwisowana na bieżąco - co się psuło to naprawiałem a i oponki z tyłu były nowe :) zero luzów , stuków puków w zawieszeniu , jedynie klimy nie miała , wnętrze wogóle niezużyte bo wcześniejszy właściciel na pokrowcach jeździł .

 

w poniedziałek wystawiłem ogłoszenie na otomoto ,w czwartek rano już była sprzedana , ktoś kto zrobił sobie blacharke w niej napewno za te pieniądze nie żałuje , mi krzyczeli za zrobienie blachaki i lakieru od 3-4 tys wiec mi sie to nie opłacało. gdyby nie fatalna blacha pewnie bym miał ją do dzisiaj

 

e46 mi brakuje najbardziej szyberdachu i kierownicy :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.