Skocz do zawartości

jaki olej do TDS 96r


318tds

Rekomendowane odpowiedzi

A olej to bym zalał semi-syntetyk...

 

Znów naukowo

 

Ciągle jestem za półsyntetycznym (jak theny napisał) ale powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje???

 

kolego cegła miałeś i masz takie samochody jak ja? nie żałujesz????

 

P.S a propo oleju z chin, to dlaczego ma być zły?, może nie jest z psa???

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A olej to bym zalał semi-syntetyk...

 

Znów naukowo

 

Ciągle jestem za półsyntetycznym (jak theny napisał) ale powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje???

 

kolego cegła miałeś i masz takie samochody jak ja? nie żałujesz????

 

P.S a propo oleju z chin, to dlaczego ma być zły?, może nie jest z psa???

 

A nie zauważyłeś, że napisałem Ci - jak zwykle naukowo -, że z ryżu :twisted2:.

I nie ma w tym żadnej nauli... Przy pewnym okresie eksploatacji i pewnym przebiegu ja nie lałbym pełnego syntetyka, tym bardziej, że ktoś go zalewał mineralnym... Mineralny z kolei o ile w lecie nie ma to większego znaczenia, to w zimie i przy zimnych rozruchach jest jak masło...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodził mi o słowo "semi"

 

Właśnie wiem, mi samochód stoi w garażu ale na polu.

 

A u nas zima i mrozy będą zawsze i dlatego myślę o półsyntetyku.

 

Mam nadzieje, że po wymianie nic się nie będzie działo.

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodził mi o słowo "semi"

 

Właśnie wiem, mi samochód stoi w garażu ale na polu.

 

A u nas zima i mrozy będą zawsze i dlatego myślę o półsyntetyku.

 

Mam nadzieje, że po wymianie nic się nie będzie działo.

Jeśli tak bardzo się boisz to istnieje wersja oleju Valvoline z ochroną uszczelek, jest pełen jak i półsyntetyk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój garaż stoi na środku łanów zboża :D :D :D

 

Mój błąd przepraszam, stoi w garażu na podwórku.

 

Pozdrawiam

 

Spoko, nie ma przeciez żadnych problemów :D...

Napisałem to dlatego, że przypomniało mi się coś z przeszłości: kiedyś znajomi z okolic Krakowa, czy Poznania siedząc u mnie w domu mówili "choć pójdziemy na pole". Ja nie jarzyłem o co im chodzi, skoro byliśmy w mieście i do najbliższego pola było hu-hu, a może dalej...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi 318tds mi nie było szkoda lać takich olejów bo wszystko z silnikiem grało i śmigało zawsze odpalił ten co mam odpala bez problemów to dlaczego mam coś zmieniać , a po drugie gdzie jest napisane w instrukcji obsługi pojazdu że jak ma 200tyś(przykładowo) to trzeba zmienić na półsyntetyk czy mineralny :?: dla mnie osobiście to dziwna sprawa.pozdrawiam"koleszko" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi 318tds mi nie było szkoda lać takich olejów bo wszystko z silnikiem grało i śmigało zawsze odpalił ten co mam odpala bez problemów to dlaczego mam coś zmieniać , a po drugie gdzie jest napisane w instrukcji obsługi pojazdu że jak ma 200tyś(przykładowo) to trzeba zmienić na półsyntetyk czy mineralny :?: dla mnie osobiście to dziwna sprawa.pozdrawiam"koleszko" :wink:

 

Nie chodzi o zmianę oleju na rodzaj gorszej klasy wraz z przebiegiem, a powrót do oleju lepszej klasy po długotrwałej eksploatacji na oleju gorszej klasy...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystko zrozumiałe :lol: i na miejscu kolegi 318tds bym wlał półsyntetyk , a o jakiej specyfikacji , lepkości i dokładnym symbolu i firmie to już samemu powinien wybrać bo nikt inny jak tylko właściciel wie w jakim stanie jest silnik.hejka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła masz rację sam wybiorę olej, ale wybiorę tak jak pisaliście Castrola

 

Byłem u swojego mechanika i powiedział, że jeżeli wiem na pewno, żę na mineralnym latał tylko jedną wymianę to śmiało półsynt. ale ja niestety tego nie wiem, może 40tys już jeździ na mineralnym - to co pisał theny zmiana klas na lepszą nie jest do końca taka bezpieczna.

 

Ale co mnie ucieszyło zamówi mi Castrola Magnatec Diesel w 5l butelce za tą samą cenę co na allegro :D :D :D

 

Pozdrawiam

 

P.S mam znajomego kompterowca do bmw, weźmie 20zł za inspekcję, czy może kabelki????

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] to co pisał theny zmiana klas na lepszą nie jest do końca taka bezpieczna.

 

A ja bym nie miał na Twoim miejscu obaw...

 

P.S mam znajomego kompterowca do bmw, weźmie 20zł za inspekcję, czy może kabelki????

 

Hmmm... rozrzutny jesteś :twisted2:... i masz komputerowca co bierze 20PLN za skasowanie inspekcji!!!!! Całkiem nieźle!!!!!

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie,co z tym olejem tzn minimalna roznica miedzy pierwsza cyfra,mam teraz w aucie castrol eddge 0w30 moze ktos mi powie czy bedzie b.zle jak wleje taki sam castrol z 5w30?auto ma maly przebieg(130tk)ostatni serwis byl w aso tutejszym,i wlasnie taki olej wlali dzieki za podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie,co z tym olejem tzn minimalna roznica miedzy pierwsza cyfra,mam teraz w aucie castrol eddge 0w30 moze ktos mi powie czy bedzie b.zle jak wleje taki sam castrol z 5w30?auto ma maly przebieg(130tk)ostatni serwis byl w aso tutejszym,i wlasnie taki olej wlali dzieki za podpowiedz

 

Jak miałeś olej o najwyższej klasie to nie oszczędzaj kilku PLN i zalej takim samym...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie,co z tym olejem tzn minimalna roznica miedzy pierwsza cyfra,mam teraz w aucie castrol eddge 0w30 moze ktos mi powie czy bedzie b.zle jak wleje taki sam castrol z 5w30?auto ma maly przebieg(130tk)ostatni serwis byl w aso tutejszym,i wlasnie taki olej wlali dzieki za podpowiedz

 

Jak miałeś olej o najwyższej klasie to nie oszczędzaj kilku PLN i zalej takim samym...

no wlasnie niewiem czy to jest olej nizszej klasy?5w30castrol edge,wlasnie wczoraj zobaczylem go w promocj i byla duza roznica w cenie,dlatego pytam czy naprawde to duza roznica miedzy 0w,a 5w30?pewnie rozne sa opinie ale np.mobil z takim samym oznaczeniem tez przeciez wysoka klasa,choc bmw rekomenduje castrol,np.sprawa marketingu i jakichs umow,chcialbym wiedziec na co ma wplyw ta pierwsza cyfra (0w lub 5w30)i czy niezaszkodzi silnikowi taka zmiana z 0 na 5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nie zaszkodzi silnikowi... Ta cyfra oznacza własności lepkościowe oleju w niskich temperaturach.. Im niższa ta liczba tym łatwiejszy rozruch w zimie jak panują mrozy (olej jest rzadszy)...
wlasnie znalazlem tez taniej0w30 kupilem dwie banki,mam jeszcze dwie lamki zapalone czyli jeszcze troche czasu ale faktycznie drogi ten olej,w poprzednia e39,lalem syntetyk najtanszy jaki mozna bylo wymyslec i dobrzebylo ale w tym aucie niechce na oleju oszczedzac pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do tds-a pełny syntetyk castrol 5w-30 koszt wymiany z filtrem i kasowaniem inspekcji 405 zł
mysle ze b.tanio,tu bym za tyle niedal rady,castrol5w30najtaniej w promocji na zlote mniej wiecej 210zl za 4l +reszta duzo wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Podepne się pod temat.

 

Zawsze smigałem na Mobil 1 0W40, ale ktos powiedział że lepszy będzie Mobil 1 ESP 5W30.

Może i było na forum, ale nie mam czasu szukać a muszę szybko podjąć decyzję.

Proszę o radę w tej sprawie.

 

EDIT: Znalazłem chwile i poczytałem troszke na ten temat.

Nie było pytania, leje dalej Mobil 1 0w40

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.