Skocz do zawartości

Robita bunia.... :(:(:(:(:(:(:(


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jade sobie dzisiaj normalnie bardzo wolno bo pogada nieciekawa a nagle kobieta jezdza na moja strone i uderza mi w naroznik :(:(:(.

 

Do wymiany reflektor, kierunek, blotnik, zderzak, maska (chociaz tu moze cos da sie zrobic). Jutro postaram sie wrzucic foty.

 

Kobieta ubezpieczona w PZU wiec mam nadzieje ze jutro porobia zdjecia i wycenia szkody?

 

Myslicie ze lepiej robic samemu i brac kase czy lepiej dac do dobrego warsztatu i niech wszystkim sie zajma? Moge podjac decyzje po wycenie?

 

Czy przy przedniej masce jest jakis czujnik alarmu bo gdy tylko wszedlem do domu po jakis 5 minutach uruchomil sie alarm a maska jest uniesiona jakies 3 cm i pognieciona w narozniku.

 

Z góry dzieki wszystkim za pomoc. Bede jej teraz potrzebowal duuuuuzo od was....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema więc mi też ostatnio przywalił gościu i miał OC w pzu i powiem jedno bierz na kosztorys!! ja tam jestem bardzo zadowolony pęknięta lampa tył i do malowania zderzak i piękna wycene na 1800zł :D więc nie masz co się martwić a do PZu to zadzwoń i się najpierw umów bo od ręki i tak cię nie przyjmą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez tak mysle. Niedlugo w tym temacie bede sie was pytal o czesci.

 

Np lampy:

 

http://allegro.pl/item553492420_reflektory_do_bmw_e46_e_46_1998_2001_xenon_komplet.html + przetwornice

 

czy lepiej cos takiego?

 

http://allegro.pl/item543684379_lampy_reflektory_bmw_e46_sedan_98_01_ringi_chrom.html

 

Jaki zderzak?

 

M3, M-power, Stndardowy?

 

np taki bedzie pasowal do sedana? bedzie pasowal ze jest od anglika? halogeny od anglika swieca inaczej?

 

http://www.allegro.pl/item529608361_bmw_e46_sedan_kombi_zderzak_przod_m_pakiet_1.html

 

Na allegro sa tez jakies podrobki chyba dlatego jak bede zamawial to bede was pytal bo sie nie znam.

 

Kolor auta srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdzwił.. wycenia Ci jak za naprawę Fiata Uno. Tym bardziej na kosztorys. Bedzie to z 50% realnej wartości naprawy. Oddając na bezgotówkową możesz w ASO na oryginalnych czesciach naprawić.

Nie daj się nabrac na żadne amortyzacje i inne pierdoły. TO jest szkoda z OC sprawcy. Nie z AC. Ty nie ponosisz zadnej odpowiedzialności, wiec chcesz miec 100% odszkodowania.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdzwił.. wycenia Ci jak za naprawę Fiata Uno. Tym bardziej na kosztorys. Bedzie to z 50% realnej wartości naprawy. Oddając na bezgotówkową możesz w ASO na oryginalnych czesciach naprawić.

Nie daj się nabrac na żadne amortyzacje i inne pierdoły. TO jest szkoda z OC sprawcy. Nie z AC. Ty nie ponosisz zadnej odpowiedzialności, wiec chcesz miec 100% odszkodowania.

M330d ma pełną słuszność jeżeli chcesz nowe części,jeżeli jednak chcesz używane to kasa do łapy.

Miałem taką przygodę z autobusem ubezpieczonym w PZU,gość mi urwał lusterko.PZU proponowało mi 400zł do ręki ale że nie miałem czasu wtedy się tym zajmować więc pojechałem do ASO,zrobili w 2 godziny i wystawili rachunek na 750zł.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty:

 

http://www.voila.pl/190/0uw3v/?1

http://www.voila.pl/186/ogwdg/?1

http://www.voila.pl/185/a8h7w/?1

http://www.voila.pl/181/yh3hg/?1

 

Do wymiany: blotnik, kierunek, lampa, nadkole, zderzak. Maska do wyklepania.

 

Co proponujecie? Jakie lampy(bo wymienie chyba dwie)? Jaki zderzak?

 

Lepie zwykly zderzak czy cos takiego?

http://allegro.pl/item545775347_bmw_e46_e_46_sedan_zderzak_przod_m_pakiet_m_power.html

 

Prosze o linki do allegro i od razu zamawiam bo chce go jak najszybciej go zrobic. Sam sie nie znam za bardzo jak jest wiejsko a jak nie;) Co jest oryginalne a co nie dlatego prosze was o doradzenie...

 

Z PZU dostalem na to wszystko 3400...

(1000 zl na nowe czesc) mowie mu ze cos malo a on do mnie ze to na zaminniki. To ja mowie wstawie do ASO i zrobia na oryginalnych czzesciach a on ze nie ma takej mozliwosci. Moga wydac tyle na czesci ile w kosztorysie, a w kosztorysie np na blotnik jest wpisane 70 zl, na kierunek 15 zl. itd....

Edytowane przez lskora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz odlwolanie moze cos po dobroci podbijesz. bardzo malo te 3400 zeta.

sprawdz jeszcze halogen napewno dostal.

 

do ASO masz prawo dac, pod warunkiem że naprawa będzie mniejsza niż wartość auta - rozliczasz się bezgotówkowo.

 

rok temu baba przerysowala - wlasciwie przetarła lakier miejscami do bazy na dwóch drzwiach i błotniku i w ASO na dzień dobry powiedzieli 6000 brutto i coś wspominali, że coś tam zawsze dojdzie... i 2 tygodnia bedzie trwala naprawa.

od ubezpieczyciela dostalem chyba 1500 zł nawet nie pamietam - nie mialem czasu sie w to bawic. dałem do polerki za 50 zł i została tylko mała ryska na drzwiach i rancie błotnika.

 

wiem, że na stłuczce z OC i tak stracisz (z założenia nic nie powinienes stracic). auto bedzie już "powypadkowe" co odbije się na cenie przy sprzedaży. a swoją drogą to przez parę tygodni nie używasz auta, kupa nerwów i użerania się z złodziejami z ubezpieczalni. Ja jak zaliczę jakąś wiekszą kolizje (mama AC) to auto sprzedam przed naprawą i wezmę kase, po prostu za dużo bieganiny i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zrobić w bambuko. Napisz odwołanie z jakiej racji przyznaja Ci zamienniki.

 

A robiola1 jak wezmiesz kase z AC to pieknie wyjdziesz. Skąd ty masz takie informację ? Mi przyznali za stłuczkę 3000 a naprawa na ori czesciach to 6000. Z AC.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem glupi, wiem doskonale ze firmy ubezpieczeniowe, zawsze czaruja przy sprzedazy polisy. zaplacilem za OC 330zl za assistance premium 200zł i za AC jakies 1400zeta razem cos wyszloi NWW razem z jakas jescze znizka wyszlo 1873 zeta. auto wycenili na 43,5 tys zl -a auto po dzisiejszym kursie "euro" z serwisami, opłatami rejestracyjnymi i ubezoieczeniem i kolami zimowymi wyszlo mnie prawie 49 ty zeta. ale w razie stłuczki mam napisane naprawa w ASO BMW na czesciach orginalnych; w razie kradzieży wyplacają bez amortyzacji te zapisane 43,5 tys zł.

 

dlatego lepiej nie miec stłuczki - bo to zawsze jest wtopa bez wzgledu czy OC czy AC. no chyba, że masz cennikowo/katalogowo drogie auto, które jest tanim( kupiles tanio) parchem to jeszcze na tym zarobisz.

 

p.s.

z tego co czytałem 4 lata temu na forach to PZU "ostro" gra i najwyżej zrobisz sprawe w sadzie (opisywałem już kiedyś swój przypadek z LINK4 - chcieli dać 6 tys brutto dali w sadzie 18 tys - sprawa ciagnela sie 3 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz miał szkode z AC to w aucie powyżej 3 lat masz przyznane zamienniki. Choćbyś sie skichał - nie do przejścia. Ja tak miałem latem, na szczescie polisa z 2007 roku gdzie w OWU teakiego zapisu nie było. Od 2008 roku, zgodnie z dyrektywą unijną - zamienniki.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde zebym mial blizej do ASO to bym podjechal z tymi wszystkimi papierami i sie dowiedzial co i jak bo lekko mnie wkurzyli w tym PZU. Jeszcze powiedzial ze ASO moze przeznaczyc tyle na czesci ile oni napisali w kosztorysie.

 

Przy kazdej czesci wpisali: Zamiennik (Dostawca POLCAR)

 

Do najblizszego ASO mam 100km (Łódź, Bydgoszcz).

 

Napiszcie mi czy to jest oryginalny mpakiet i gdzie moge zamowic adapter i strumienie powietrza?

 

http://allegro.pl/item545775347_bmw_e46_e_46_sedan_zderzak_przod_m_pakiet_m_power.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat.. Aktualnie po szkodzie z mojej winy,mam AC ubezpieczyciel InterRisk wycenił straty na 3100zł. Za tą kwote choć bym sie skichał nie jestem w stanie naprawić tego autka e39 99r.Propunują mi własnie jakies "tekturowe'' zamienniki..Maske za 300zł,reflektor ksenon za 350zł gdzie żarówka kosztuje 200zł,wolne żarty. Zwróciłem sie do niezależnego rzeczoznawcy aby spojrzał na kosztorys wykonany przez ubezpieczyciela i przeliczył po swojemu bo te 3100zł to kpina i dziś odebrałem pismo od niezależnego:koszt naprawy 11800zł.. Jest szansa że wygram z nimi w sądzie..?? Autko naprawiłem z własnej kieszeni koszt 6000zł Nie wiem co teraz robić a kolej na mój ruch,proszę o podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

to jest szkoda z OC - mozesz robic bezgotowkowo w ASO BMW i oni za to zaplaca bez kwiniecia palcem..ale Tobie nawet zlotowka nie zostanie a wszystko wroci do stanu jak przed stluczka. Jesli chcesz troche na tym zyskac mozesz wziac kwote kosztorysowo...ale zwroc uwage, ze tak naprawde nie wiesz co bedzie po zdjeciu tych elementow...jakis plastik...jakas listwa...nigdy nie wiadomo...

 

PAMIETAJ TYLKO JEDNO - jesli auto ma elementy oryginalne to oni musza za takie same zaplacic co do zlotowki i w kazdym sadzie jestes wygrany od reki. Oni wiedza za na 10 Kowalskich 2 pojdzie do sadu i robia takie jaja - bo i tak sie im to oplaca..

 

Zawsze mozesz znalezc swoj warsztat i robic na faktury...wowczas jest pewne pole manewru zeby wyplacili tak, ze autko naprawisz na oryginalnych uzywkach i jeszcze troche Ci zostanie...

Edytowane przez _aNdRe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat.. Aktualnie po szkodzie z mojej winy,mam AC ubezpieczyciel InterRisk wycenił straty na 3100zł. Za tą kwote choć bym sie skichał nie jestem w stanie naprawić tego autka e39 99r.Propunują mi własnie jakies "tekturowe'' zamienniki..Maske za 300zł,reflektor ksenon za 350zł gdzie żarówka kosztuje 200zł,wolne żarty. Zwróciłem sie do niezależnego rzeczoznawcy aby spojrzał na kosztorys wykonany przez ubezpieczyciela i przeliczył po swojemu bo te 3100zł to kpina i dziś odebrałem pismo od niezależnego:koszt naprawy 11800zł.. Jest szansa że wygram z nimi w sądzie..?? Autko naprawiłem z własnej kieszeni koszt 6000zł Nie wiem co teraz robić a kolej na mój ruch,proszę o podpowiedz.

 

Mysle Kolego, ze naprawiajac autko zrobiles sobie sam kuku ;/

 

Jaka masz polise AC? To bardzo wazne, bo istnieja warianty kosztorysowe oraz warianty serwisowe. Jesli masz kosztorysowy i w OWU (ogolne warunki ubezpieczenia) zapisane jest, ze licza na zamiennikach a jesli nie ma zamiennika to licza amortyzacje od oryginalu (przy wieku Twojego autka ok. 60%) to niewiele bylbys w stanie zdzialac....ale jesli masz polise serwisowa moglbys wziac te pieniadze ktore Ci proponowali badz naprawiac autko na faktury np. bezgotowkowo (wowczas warsztat Cie reprezentuje, za Ciebie kupuje czesci i na podstawie faktur otrzymuje zwrot z TU).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez _aNdRe_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat . a pytanie z innej beczki czy ubezpieczalnia ma wgląd do ubezpieczalni czy jest możliwe TZN. biorąc kasę z OC sprawcy, i za jakieś kilka dni po wycenie zgłosić do własnego AC i wziąć jeszcze raz kasę za to samo .wiecie czy jest taka opcja .pytam z czystej ciekawości. :lol: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.