Skocz do zawartości

Wyciek oleju na styku silnika i skrzyni


panbrutka

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos mial podobny wyciek, olej pojawia sie na laczeniu skrzyni z silnikiem.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=23_0116&hg=23&fg=05

 

Na dolnym rancie dochodzacym do silnika jak rowniez troche z lewej strony widac olej.

 

Skad to moze cieknac?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie wyzej kolego? Co masz na mysli?

 

Wyglada na to ze olej gdzies wydobywa sie z laczenia skrzyni z motorem.

 

Nie wyglada jakby splywal z gory po calej ubudowie skrzyni, olej widac tak od polowy wysokosci skrzyni, co ciekawe tylko z jednej strony, ok kierowcy.

 

Myslicie ze trzeba to od razu robic czy chwile mozna z tym pojezdzic?

 

Tylko prosze bez komentarzy ze ja bym nie mogl spac jakbym mial cos nie tak z samochodem bo ja tez nie moge spac.

Wyciek jest niewielki.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma innego miejsca skąd by ściekał to tez bym obstawiał na ten uszczelniacz co koledzy wcześniej powiedzieli lub uszczelniacz na wałku skrzyni co do jazdy z czymś takim to do puki nie zawali sprzęgła to da się jeździ na to miast jak go zawali to szybko tarcza sprzęgła poleci bo się będzie ślizgać o ile się nie mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy.

 

No tez mi sie wydaje ze to musi byc jeden z tych dwoch uszczelniaczy.

Niby bzdura ale pol samochodu trzeba rozebrac.

 

Podajcie jakies ceny orientacyjne jak ktos robil.

 

Sprzeglo wymienialem 30 tys temu to nie ma powodu dobierac sie do skrzyni ale chyba powoli trzeba zaczac myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam ten sam problem.

Udalo mi sie ustalic (metoda obserwacji stanu oleju) ze jest to jednak olej ze skrzyni a nie z silnika.

Również konsystencja i barwa oleju bardziej przypomina ten ze skrzyni.

Ale tak czy siak trzeba wyciagac skrzynie i ja mam zamiar wymienic oba uszczelniacze w skrzyni oraz ten na walku zdawczym w silniku. Uszczelniacze nie sa drogie tylko wazny jest rozmiar musisz go dobrac (www.realoem.com) albo wymontowac oryginalne i pomierzyc.

Jak pojdziesz do sklepu i poprosisz o uszczelniacz do silnika czy skrzyni na bank dadza Ci nie taki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.