Skocz do zawartości

czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat? Proszę o zdanie


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam nabyc a prawie już nabyłem bmw 530 z połowy 2004 roku.

Samochód ma teraz 130 000km a przegląd w niemczech w bmw miał przy 127000km

sprawdziłem historie i się okazało że przy 115 000km w niemczech w serwisie miał wymienianą turbosprężarka, filtr cząstek stałych, katalizator, separator oleju, czujnik temperatury filtra cząstek stałych i katalizatora, świece żarowe.

Jak dla mnie to dziwne. wiem że turbinka moze paść jak ktoś katuje na zimnym lub nie chłodzi ale dlaczego padł katalizator i filtr cząstek stałych.

wiem że jak turbinke się wymienia to też trzeba separator

czy warto brać taki samochód czy lepiej dać soie spokój.

samochóód super chodzi a historia jest udokumentowana w 100%.

prosze o opinie fachowców

 

MOD EDIT:

"Mglisty" tytuł wątku.

zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda diesla, ale z tego co czytałem na forum, to mogło być tak, ze turbina zużyta turbina zarzygała olejem filtr cząstek stałych i katalizator stad wymiana tych elementów na nowe.

Ale jak to wszystko zostało wymienione na nowe to znaczy, że tobie te wydatki odpadną :)

 

To tylko moja dedukcja na podstawie tego co czytałem na forum. Na pewno warto aby się wypowiedział ktoś bardziej obeznany w temacie, zwłaszcza ktoś kto praktycznie zna się na takich sprawach.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to co? opisałem pytania. jeden kolega zrozumiał mój problem i odpisał konkretnie na temat

 

kolega ma racje, od paru dni zle wpisujesz tematy postów - powinno być konkretne pytanie, a nie prosze o pomoc itp.

 

 

A co do samego posta to w zasadzie powinieneś być zadowolony ze jest sprezarka wymieniona, w aucie WSZYSTKO zawsze moze sie rozpaść a to ze jest sprezarka wymieniona to tylko na plus! Za zachodnia granicą nie naprawiają aut, jak coś jest nie tak to wymieniają część na nową i po problemie.

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wymienili to co to w dieslu najczesciej pada :lol: IMO jesli furka zadbana-tylko brac;

ps dobrze swiadczy to o wlascicielu i samochodzie ze wszysto robione w ASO.

turbiny nie padaja tylko przy katowaniu na zimnym silniku...

np.wystarczy po dluzszej trasie (turbina rozgrzana) wylaczyc silnik nie odczekując 1-2 minut na schlodzenie turbiny;

turbina jest chlodzona olejem z silnika- jesli silnik staje, olej nie jest do niej pompowany i o awarię nie trudno...

 

pzd

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.