Skocz do zawartości

Wymiana kolektora wydechowego na nierdzewkę??


NawrotBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio miałem E36 323i z 96r i wyciąłem w nim katalizator, śmigał rewelacyjnie, mało palił, żadnych problemów z silnikiem. Obecnie nabyłem E46 323Ci, który wydaje się być troszkę słabszy niż E36, a jakie było moje zdziwienie jak wlazłem pod auto i zobaczyłem cudowny wynalazek czyli kolektor wydechowy z dwoma katalizatorami i czterema sądami :shock: . Auto ma 130tys km na budziku i wydech jest jeszcze ok, ale mnie korci aby go troszkę odetkać... Czy ktokolwiek bawił się może w wymianę kolektora na coś takiego http://moto.allegro.pl/item542693999_sportowy_kolektor_wydechowy_bmw_e46_323i.html . Teoretycznie miejsce na sondy są, jednak pewnie zacznie się palić check engine i nie będzie dopalać resztek paliwa jak w katalizatorze, no ale co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem E36 323i z 96r i wyciąłem w nim katalizator, śmigał rewelacyjnie, mało palił, żadnych problemów z silnikiem. Obecnie nabyłem E46 323Ci, który wydaje się być troszkę słabszy niż E36, a jakie było moje zdziwienie jak wlazłem pod auto i zobaczyłem cudowny wynalazek czyli kolektor wydechowy z dwoma katalizatorami i czterema sądami :shock: . Auto ma 130tys km na budziku i wydech jest jeszcze ok, ale mnie korci aby go troszkę odetkać... Czy ktokolwiek bawił się może w wymianę kolektora na coś takiego http://moto.allegro.pl/item542693999_sportowy_kolektor_wydechowy_bmw_e46_323i.html . Teoretycznie miejsce na sondy są, jednak pewnie zacznie się palić check engine i nie będzie dopalać resztek paliwa jak w katalizatorze, no ale co o tym sądzicie?

 

Gdyby resztki paliwa dopalaly sie w katalizatorze to szybko bys go zabil.

Jezeli kolektor dedykowany to zakladaj. Sondy nie powinny przeklamywac i jezeli katalizatory beda ok to nic nie powinno sie swiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wydech jest bez katalizatorów właśnie.

Różne są opinie, ale większośc twierdzi, że trudno poprawić inżynierów BMW jeśli chodzi o wydech. Sam chętnie bym spróbował i może zaryzykuję.

 

Nie otwieralem linka i wydawalo mi sie ze chodzi o same barany. Jezeli jest bez katalizatorow to pewnie bez emulacji sond sie nie obedzie bo zaraz bedzie sie cos krzaczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie kilka dni temu też przeglądałem te aukcje. Okazało się że mam pęknięty kolektor albo wydmuchaną uszczelkę pod kolektorem. Jutro odprowadzam auto do mechanika i będę miał pewną diagnozę. Zastanawiałem się nad tymi kolektorami i właśnie nie wiem co z sondami. Miejsce na nie jest ale ciekawe czy nie będzie świeciła się kontrolka "silnik" i błąd sondy za katalizatorem. Mechanik tez na 100% nie może dać mi odpowiedzi. A o co chodzi z tą emulacją sondy?

 

 

Skrobnołem maila do tej firmy z zapytaniem. Odpowiedzieli że podobno nie ma żadnego problemu z zapalającymi się kontrolkami "silnik". :doh:

Edytowane przez transporter0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie kilka dni temu też przeglądałem te aukcje. Okazało się że mam pęknięty kolektor albo wydmuchaną uszczelkę pod kolektorem. Jutro odprowadzam auto do mechanika i będę miał pewną diagnozę. Zastanawiałem się nad tymi kolektorami i właśnie nie wiem co z sądami. Miejsce na nie jest ale ciekawe czy nie będzie świeciła się kontrolka "silnik" i błąd sondy za katalizatorem. Mechanik tez na 100% nie może dać mi odpowiedzi. A o co chodzi z tą emulacją sondy?

 

Po pierwsze popraw blad bo liczba mnoga od slowa sonda nie jest "sądami".

A po drugie jak wywalisz katalizator a zostaje za nim sonda to jak myslisz co sie stanie. Ze Ty nie wiesz to ok, ale mechanik to juz przegiecie.

A emulacje stosuje sie po to aby "oszukac" sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.