Skocz do zawartości

Przegląd rejestracyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy w przypadku przeglądu rejestracyjnego musi być podobnie jak z OC - czyli zachowana ciągłość ? Jeśli nie, to czy np. jeśli wiem, że autko będzie stało np do kwietnia nie muszę jechać robić przeglądu jeśli kończy się np dzisiaj ?

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jeśli się skończy a ciągłości nie musi być to później albo na ryzykanta albo na lawecie na przegląd :D ^^.

 

I czy autko musi mieć ważny przegląd aby móc zawrzeć OC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz. Pojazd znajdujacy sie w ruchu musi miec wazne badanie techniczne - tzn. jezeli zatrzyma Cie policja do kontroli, to zatrzyma Ci dowod rejestracyjny za pokwitowaniem.

Ale ciaglosci (jak z OC) byc nie musi.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 2 pytanie to na pewno ubezpieczenie OC nie będzie ważne gdy auto nie będzie miało aktualnego przeglądu.

 

A możesz wyjaśnić, bo dotąd myślałem że to nie jest kompatybilne.

Badanie techniczne dotąd nie miało wpływu na polisę OC (no ale te "pasożyty" tylko patrzą jak naciągnąć klientów, by nie musieć wypłacać odszkodowań).

Z drugiej strony, w niektórych TU obecnie już wymagają aktualnego badania technicznego pojazdu dla zawarcia polisy OC.

 

 

No a w przypadku nie zachowania ciągłości badania technicznego, w większości stacji diagnostycznych wymagają by auto jednak na lawecie przyjechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teoretycznie nie powinno tak być ale tak słyszałem i wierzę w to, bo skoro nie masz potwierdzenia, że samochód jest sprawny technicznie to każdy ubezpieczyciel będzie szukał dziury w całym. Nie wiem jak jest na prawdę ale taka opinia panuje. I znając życie tak pewnie usłyszymy od ubezpieczyciela gdy coś się przytrafi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 2 pytanie to na pewno ubezpieczenie OC nie będzie ważne gdy auto nie będzie miało aktualnego przeglądu.

 

Taki pewien to bym nie był, AC byłoby nie ważne bo firma sama ustala zasady, natomiast OC jest ustalone odgórnie. Jak ktoś mnie stuknie i nie ma przeglądu tzn. że nie dostanę kasy? NIE. Pieniądze dostanę i to nie z kieszeni sprawcy bo on nie musi mieć pieniędzy.

Problem mógł by być jeśli bym nie maił OC jako poszkodowany, wtedy firma jak by się zorientowała to mogli by mieć pretensje. Ale miałem taką sytuację i wypłacili mimo wszystko.

OC jest ważne mimo braku przeglądu. Pewnie i tak ktoś nie uwierzy więc polecam:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,OC-bez-przegladu-,12392,1.html

 

Żadnej ciągłości przeglądu być nie musi. Tyle że mogą zabrać dowód, wtedy robi się przegląd i oddają tyle. Bez przeglądu będzie najwyżej nie ważne AC. Jak już się jedzie na przegląd a termin minął to jest niewielkie prawdopodobieństwo że akurat policja zatrzyma. Jeśli nawet to dopóki pojazd nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub nie zanieczyszcza w sposób oczywisty środowiska to dają pokwitowanie i jazda dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki, kiedy ubezpieczyciel jest zwolniony z tytułu odpowiedzialności OC posiadaczy pojazdów są wyliczone w ustawie. Obejmują one szkody:

1) polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego; dotyczy to również sytuacji, w której posiadacz pojazdu mechanicznego, którym szkoda została wyrządzona, jest posiadaczem lub współposiadaczem pojazdu mechanicznego, w którym szkoda została wyrządzona;

2) wynikłe w przewożonych za opłatą ładunkach, przesyłkach lub bagażu, chyba że odpowiedzialność za powstałą szkodę ponosi posiadacz innego pojazdu mechanicznego niż pojazd przewożący te przedmioty;

3) polegające na utracie gotówki, biżuterii, papierów wartościowych, wszelkiego rodzaju dokumentów oraz zbiorów filatelistycznych, numizmatycznych i podobnych;

4) polegające na zanieczyszczeniu lub skażeniu środowiska.

- art. 38 ust. 1 ustawy, z małym wyjątkiem wynikającym z ust. 2.

Tak więc w każdym innym przypadku ubezpieczyciel jest obowiązany wypłacić OC. Jednak w niektórych sytuacjach (też ściśle określonych w ustawie) będzie mógł zwrócić się z żądaniem zwrotu wypłaconej kwoty ubezpieczenia do kierującego pojazdem. Chodzi o sytuacje, gdy kierujący pojazdem:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki, kiedy ubezpieczyciel jest zwolniony z tytułu odpowiedzialności OC posiadaczy pojazdów są wyliczone w ustawie. Obejmują one szkody:

1) polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego; dotyczy to również sytuacji, w której posiadacz pojazdu mechanicznego, którym szkoda została wyrządzona, jest posiadaczem lub współposiadaczem pojazdu mechanicznego, w którym szkoda została wyrządzona;

 

Zaraz - czyli jeżeli mam samochód w leasingu - czyli nie jestem właścicielem, a jest nim firma leasingowa - i będę miał wypadek z kimś, kto również ma leasing w tej firmie, to nie ma wypłacanego OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadki, kiedy ubezpieczyciel jest zwolniony z tytułu odpowiedzialności OC posiadaczy pojazdów są wyliczone w ustawie. Obejmują one szkody:

1) polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzone przez kierującego posiadaczowi pojazdu mechanicznego; dotyczy to również sytuacji, w której posiadacz pojazdu mechanicznego, którym szkoda została wyrządzona, jest posiadaczem lub współposiadaczem pojazdu mechanicznego, w którym szkoda została wyrządzona;

 

Zaraz - czyli jeżeli mam samochód w leasingu - czyli nie jestem właścicielem, a jest nim firma leasingowa - i będę miał wypadek z kimś, kto również ma leasing w tej firmie, to nie ma wypłacanego OC?

Wtedy odszkodowanie z OC się należy, to jest właśnie ten mały wyjątek :D :

art. 38 ust. 2:

2. Wyłączenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie obejmuje szkody wyrządzonej w mieniu, jeżeli pojazdy mechaniczne uczestniczące w zdarzeniu są przedmiotem umowy leasingu zawartej przez posiadaczy tych pojazdów z tym samym finansującym lub zostały przewłaszczone przez posiadaczy tych pojazdów na tego samego wierzyciela lub które są przedmiotem zastrzeżenia własności rzeczy sprzedanej na rzecz tego samego wierzyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.