Skocz do zawartości

Co Wam sie opłaciło kupic w serwisie (i nie tylko) a co nie


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje stworzyć listę tych akcesoriów i dodatków, które kupilismy do naszych jedynek, i które okazały się zarówno strzałem w dziesiatkę jak i totalną klapą.

 

Ja jestem zadowolony i bardzo polecam płyn (spray) do czyszczenia felg aluminiowych-śmierdzi jak farba "do trwałej" czy jakaś "henna" ale przed myciem na myjni jak się psiknie i odczeka minutę (ale nie psikac na gorące felgi)to ładnie ściaga zapieczony pył i inne trudne do usunięcia w zakamarkach syfy (oczywiście myjący tez swoje musi zrobic).

 

Totalnie nieprzydatnym zakupem przynajmniej dla mnie okazał się być zestaw szczotek do czyszczenia felg-nie uzyłem ani razu.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę przydatne okazały się zakupione w serwisie skrobaczka oraz prezentowana w osobnym temacie osłona na szyby. Chwalę sobie również torbę podróżną BMW, która super pasuje do bagażnika jedynki oraz plecak - okazał się idealny na laptopa 15" (piszę o tych rzeczach w dziale lifestyle).

Nie testowałem jeszcze bagażnika na narty...jak sprawdzę to podzielę się wrażeniami. Za to bagażnik /uchwyt/ do roweru przysporzył mi trochę kłopotów - po kilku użyciach wyrobiły się śruby, poza tym miałem pewne problemy z reklamacją /ponieważ bagażnik był darowizną do auta i nie miałem na niego osobnej faktury/ - obecnie wszystko jest na dobrej drodze i czekam na nowy uchwyt.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propose skrobaczki-dostałem jedną "reklamówkę" od dealera-jest beznadziejna,jakis partacz chyba to wyprodukował bo guma się na mrozach powyginała i nie spełnia swojej roli (ale to była reklamówka,być może kupione w serwisie sa lepsze ;-) )

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką porządną na wysięgniku teleskopowym :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolajpoznan! gratuluje pomysłu na temat, bardzo użyteczny, byłem bliski zamówienia bagażnika na narty tego z zimowego katalogu cena łącznie z uchwytem wynosi około 1000zł, niestety w łodzi nie mieli go w salonie i musieliby sprowadzać go na zamówienie, wydał mi się zbyt wysoki ponieważ nad nartami znajdowało się jeszcze miejsce na 2 snowboard`y, zrezygnowałem z zakupu gdyż stwierdziłem, że np. niższy a przez to bardziej opływowy będzie zwykły Thule na same narty.

Ja póki co nabyłem komplet wycieraczek gumowych, hehe i w tym temacie zbyt wiele do oceny nie ma, ale preparat do felg kupuję wciemno tak samo jak pokrowiec na szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bagaznik na narty orginalny i nowy zanabyłem za 670zł na allegro znaczy same poprzeczki z mocowaniem i kluczem specjalnym.. Pasuje idealnie do tego zapodałem uchwyt Thule i wchodzą mi 2 pary nart i 2 snowboardy albo 4 snowboardy :) spisuje się elegancko polecam i bagażnik i uchwyt :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bagaznik na narty orginalny i nowy zanabyłem za 670zł na allegro znaczy same poprzeczki z mocowaniem i kluczem specjalnym.. Pasuje idealnie do tego zapodałem uchwyt Thule i wchodzą mi 2 pary nart i 2 snowboardy albo 4 snowboardy :) spisuje się elegancko polecam i bagażnik i uchwyt :cool2:

 

Za 670pln kupiłeś sam uchwyt na narty czy bazę bagażnika - czy tyle w sumie wyszedł Cię komplet?

Bo jeśli któraś z dwóch pierwszych opcji to nie chcę psuć Ci humoru, ale ja kupiłem sam uchwyt na narty w ASO za 550pln (chyba, że masz kawałek do ASO to w takim razie zakup przez allegro był jak najbardziej opłacalny :)), zaś cena poprzeczek w tej chwili (tj. bazy bagażnika) to 490pln.

A tak na marginesie - mój ojciec zastanawia się nad boksem dachowym - w ASO jest teraz ta akcja zima i boks dachowy 310l (pojemność) podobno już z uchwytami na narty i otwierany na obie strony kosztuje ok. 1300pln - plus do tego baza za 490 pln...więc komplet wychodzi jakieś 1800pln - jak myślicie to dobra oferta?

PS. osobiście mam uchwyt na narty, ale jeszcze nie testowałem...niemniej z pewnością jest to o wiele wygodniejsza i bezpieczniejsza opcja aniżeli przewożenie nart w kabinie. Dywaniki też kupowałem i narazie mi służą - tak na marginesie - zwróciliście uwagę, że są robione w Czechach? (i tak lepiej niż Chiny :))

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem:

1. Pokrycie dla psa na tylne siedzenie. Strasznie drogie (chyba ponad 1000 PLN), ale jak się okazało zwykłe pokrycia nie mają szans. To jest oczywiście nieprzepuszczające wilgoci i brudu ale pokryte miękkim kocowatym tworzywem. Do tego część główna idealnie dopasowana i i rozpinana zgodnie z podziałem składanej kanapy tylnej. Boczki na drzwi mają wprawdzie problematyczne mocowania - ale ujdzie... Ja mam czysto w wozie, pies ma komfort i nie wpada na mnie albo między siedzenia. Dopóki inne firmy nie będą oferować takich super pokrowców to nawet przez myśl mi nie przejdzie zmiana marki (BMW robi takie pokrycia chyba do wszystkich modeli). :clap:

2. Osłony przeciwsłoneczne na szybę tylną i boczne tylne. Tylna wchodzi idealnie. Do bocznych są zaczepy montowane na taśmę samoprzylepną do ramy drzwi. Zaczepy gdzie jest duże naprężenie potrafią się odkleić. W ogóle jest to ekstra: nie trzeba oklejać folią szyb, na zimę jak jest ciemno na dworzu to można sobie w jedną minutę zdjąć, jak otworzę okno z tyłu to pies mi mordy nie wystawi a powietrze ma. Nie są to wprawdzie rolety mocowane na stałe jak w wyższych modelach ale i tak świetna rzecz. :dance:

 

P.S. Czy ktoś ma może radio business professional i jak odtwarza MP3 oraz jak wyświetla zawartość płyty? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam kosz na smieci do mocowania za fotelem przednim - super sprawa jak ktos lubi porzadek w aucie. przydaje sie zwlaszcza na trasie. i chrom na rurze wydechowej - ladnie wyglada ale bardzo ssie brudzi i ciezko to domyc...

 

brakuje mi cup holderków - masakra nie ma gdzie butelki postawic. moze ma ktos z was jakies sugestie (czytaj: linki do sklepów internetowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszycia foteli z tyłu musza miec cos a'la rynienki,dopiero na nich montuje się siatki.Ale te rynienki to nie standard-trzeba dokupic całe poszycie fotela z tyłu.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarła do mnie przesyłka z bmw sklepu szampon (litr),płyn do kokpitu ,środek do czyszczenia tapicerki . 102 zł z przesyłką :) w salonie w Krakowie Mcars chcieli za sam szampon 62 zł ... Polecam pomimo ,że jeszcze nie używałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.