Skocz do zawartości

Silnik pływa na wolnych obrotach


Mipel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem . Jak jadę i wrzucę na luz (obojętnie czy jadę na LPG czy na benzynie) to silnik buja się pomiędzy 500 a 1000obr. Jak się zatrzymam to wskazówka podskoczy 2 razy od 500 do 1000 i potem trzyma normalne obr (500) Proszę pomóżcie, nie wiem co z tym zrobić, czego to wina? Silnik M60B30 + sekwencja

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Świece wymienię ale jak na razie to zrobię reset komputera.

 

Ja typuje :

 

Błąd komputera po wyjęciu aku... (poprzedni właściciel)

Silniczek krokowy

Sonda Lambda

Nieszczelny dolot

 

 

ciekawe co z tych rzeczy okaże się powodem moich problemów

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Błąd komputera po wyjęciu aku... (poprzedni właściciel)

 

 

a jezeli takowy blad wystepuje to jak go zlikwidowac, podpiac sie pod kompa i zresetowac???

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

jakiej firmy masz instalacje lpg?

 

czyte kłopoty zaczęły się jak zrobiło się chłodniej?

 

niestety w wielu przypadkach (u mnie tak było) moze to byc brak prawidłowej korekcji po temperaturze i ciśnieniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy to instalacja . Jak mogę sprawdzić jakiej firmy? wiem że mam wtrysk gazu.... Nie wiem czy te pływanie na obrotach to skutek temperatury ponieważ kupiłem auto 1,5 tygodnia temu. Efekt pływania obrotów występuje i na benzynie i na LPG więc albo krok albo gdzieś ciągnie powietrze. :( jak będę miał chwilę wolną to przeczyszczę silniczek krokowy, jeśli to coś pomoże to kupię nowy bo używka nie wiadomo ile po chodzi.

 

A czy jeśli silniczek nawala to nie powinien non stop pływać na obrotach? a nie że tylko gdy pojazd się porusza to pływa a jak stanę to trzyma obroty?

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jakiej firmy masz sterownik LPG, dojdziesz po instalacji elektrycznej gdzie jest,

 

efekt pływania będzie odczuwalny na LPG i benzynie, mapa benzyny zostanie przesterowana przez LPG (ja w pewnym momencie z garażu wyjechać nie mogłem tak już obroty szalały-skrzynia automat),

 

dopiero po wymianie sterownika, wtrysków na szybsze i wydajniejsze zaczeło to jakoś chodzić ale do ideału "długa/kosztowna" droga

 

przynajmniej przestałem jeździć na zbyt ubogiej mieszance (cały czas wyskakiwał błąd w DME 201 Lambda regulation)

 

teraz jeszcze walka z spadkami ciśnienia

 

popełniłem wielki błąd ze nie poczytałem o instalacjach tej generacji i gazownik lebiedz wrzucił to co najtańsze.

 

jeżeli chcesz więcej informacji na temat lpg zapytaj tutaj http://www.lpg.info.pl/ ale musisz wiedzieć co masz zainstalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego masz problem (miałem identyczny) Diego to KME i brak korekcji po temperaturze i ciśnieniu gazu i takie szopki się dzieją

 

na szcęście po wizycie w KME w zgierzu wyjachałem z G3 (nowa generacja sterownika ale jak pisza na forum korekcja jest wdłuzająca brak skaracajacej) no ale lepsze to niz nic, auto zacżeło rozwijać max. prędkość i ciągnąc do końca wcześniej przy 170-180 zaczynało przerywac

 

przed zgaszeniem auta przełacz na benzynę zostaw z 2 minuty i zobacz czy rano jest róznica

 

P.S. obawiam się że cięko cokolwiek będzie zrobić z Diego, widzę że na forum lpg też już działasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.