Skocz do zawartości

M40 318i zgasł podczas jazdy, nie zapala.


malpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc dziś autem mojej dziewczyny autostradą nagle zgasł silnik. Rozrusznik kręci, auto nie zapala, jedyne co mogłem sprawdzić to czy jest iskra - chyba nie ma, a przynajmniej ja nie widziałem.

Co może być przyczyną tej usterki :?:

Wiem, że kiedyś spalił się jej komputer, jutro rozkręcę kopułkę (czy jak się to tam nazywa - mam diesla :)) może tam coś padło.

Czy komputer steruje tą kopułką :?:

Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pradwopodobnie padł czujnik położenia wału.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa jest 3/4 baku, po zatankowaniu auto przejechało kilkadziesiąt kilometrów i zgasło.

Jeśli chodzi o rozrząd to raczej odpada bo przy kręceniu rozrusznikiem nie słychać żadnych niepokojących odgłosów.

A pompki paliwa od jakiegoś czasu nie słyszę - chyba się uszkodziła ale to już dość dawno. Ale przez ten czas auto jeździło.

Zastanawia mnie brak iskry na świecach...

Jutro podepnę pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka jest cichą też nie slyszalem i jadę sobie i nagle auto zgasło i nie odpala jakby nie było paliwa a było i to sporo... Warto wyjąć kanapę i sprawdzić 5min roboty aha i napięcie dochodzi dopiero jak rozrusznik kręci więc 2osoby potrzebne albo jak jesteś sprytny to sam sobie poradzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyłożę rękę do tej pompki to będzie czuć jej drganie :?: Jakie są objawy jej pracy, że tak się wyrażę :?:

Napięcie to sobie sprawdzę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompkę paliwa będzie słychać i raczej żadko pada. Mowisz, że nie ma iskry na świecy, stawiam na rozrząd w m40 jak przegapisz to pęknie pasek, jak nie to czujnik położenia wału. Co do dziwnych dźwięków to niby jakie byś usłyszał podczas kręcenia jakby pasek strzelił? Stawiam na pasek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wczoraj po podłączeniu pod carsoft`a nie znalazło mi komputera silnika, inne znalazło więc raczej fejs działa. Sprawdziłem pod kopułką czy czasami tam nie leży problem - wszystko gra, iskry jak nie było tak nie ma. Czujnik położenia wału nie sprawdziłem bo nawet niewiem gdzie on jest :] Rozrząd na 100% sprawny.

Pompki paliwa nie sprawdziłem bo po podniesieniu siedziska pokazały mi się dwa jednakowe obrazy, tzn za kierowcą po odkręceniu "dekla" jest lustrzane odbicie tego co pod deklem za pasażerem. Które to pompka :?: Dziś znajomy mi mówił, że po stronie pasażera jest pompka paliwa.

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem i modic nie widział kompa-przyczyna-na klemie plusowej jest dokręcony drugi kabel o mniejszym przekroju niz główny-służy do zasilania kompa.Mój był lekko niedokręcony, zaśniedział styk i komputer nie dostawał zasilania.Śmieszne ale auto jezdziło od warsztatu do warsztatu i nikt nie umiał znaleźć,dopiero pewien mechanior kazał mi kręcić rozrusznikiem a sam szarpał kablami i auto odpaliło i tak po nitce do kłębka doszliśmy do tego kabla.Tak że po pierwsze sprawdź zasilanie.
Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - czujnika położenia wału nie sprawdziłem bo nawet nie wiem gdzie on jest, kabelek jest dokręcony, pompka paliwa pompuje, próbowałem ją wyciągnać ale nie chciałem nic urwać więc podłączyłem wężyk przezroczysty i kręciłem rozrusznikiem, pompowała ale teraz nie wskazuje mi ile jest pałiwa - pokazuje 0 i świeci rezerwa, jak to naprawić :?:

Przyczyną był uszkodzony komputer silnika, po wymianie zapalił od strzała, ale carsoft dalej nie może go odnaleźć - module does not responded.

Proszę jeszcze o pomoc z tą pompką - co zrobić żeby pokazywało ile rzeczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej nie bo obydwie wtyczki włożyłem dość dokładnie. Ja bym raczej postawił na pływak tylko jak on działa :?: Może ma ktoś zdjęcie takiej pompki :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze nie trafiles w to "Wiaderko" w zbiorniku pompką tylko sie plywak gdzies zaczepil i zawiesil.

musisz sobie celnąc w ten kwadrat na dnie zbiornika- u mnie bylo troche z tym bawienia sie bo nie chcial wskoczyc na swoje miejsce ale za ktoryms razem wskoczyl.

 

na plywaku masz taki polksiezyc -na ramieniu od tego plywaka jest blaszka ktora styka sie z tym polksiezycem - w zaleznosci od miejsca polozenia na tym polksiezycu-gora, dol to pokazuje ile jest paliwa (wartosc jest zliczana z dwoch plywakow po obu stronach zbiornika)

 

ja np u siebie od pol roku nie moge dojsc do ladu dlaczego czasem pokazuje normalnie paliwo a czesto mu odbija i pokazuje wartosc 15L i jak opadnie ponizej 15paliwo to wskazowka tez spada ponizej 15 ale jak juz wleje np 30 to z powrotem 15L pokazuje i jak dojdzie do 15 to znow spada wraz z autentycznym paliwem...nie wiem o co mu lotto ale czujki mam dobrze wsadzone heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.