Skocz do zawartości

2 pyt. w sprawie TDS...!!


Skroczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Pyt."1"

od jakiegos czasu zaczelo mi bardzo chuczec pompa wspomagania w 318 tds m41... kupilem inna używkę i to samo sie dzieje tylko troszke ciszej... a nowa kosztuje przeszlo 300zl.... I czy moza samemu lozysko wymienic?? Tylko to moze chuczec czy cos innego w pompe tez?? prosze o odpowiedz:)

Pyt.2

Jest mozliwosc wyczyszczenia TURBO inculera(nie wiem czy dobrze napisalem :roll: ) Kiedys mi taki mechanik powiedzial ze jak bedzie np. chlodniaczka od intelculera zasyfiona to bedzie szlabsza :!: Jest mozliwosc wyczyszczenia jakos :?: :!: :!: :?: i czy tak jest?? bo wsumnie tylko olej tam jest chyba :roll:

Pozdrawiam

Było e36 318 z 92r. M-technic . Piekna maszyna i bez awaryjna z 340tys.km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odpowiadam na pytanie 1:

NIE - nie ma możliwości samodzielnej wymiany łożyska w pompie wspomagania, wymaga to specjalistycznego sprzętu i umiejętności. W pompie nic innego huczeć nie może raczej... Może problemem nie jest sama pompa?? I jeszcze takie pytanie: Czy uważasz, że 300zł za pompę wspomagania to dużo?? To piekielnie mało,aż mi się wierzyć nie chce! Za tyle to można kupić Laubera czyli produkt po profesjonalnej regeneracji, a nie nówkę...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Pyt.2

Jest mozliwosc wyczyszczenia TURBO inculera(nie wiem czy dobrze napisalem :roll: ) Kiedys mi taki mechanik powiedzial ze jak bedzie np. chlodniaczka od intelculera zasyfiona to bedzie szlabsza :!: Jest mozliwosc wyczyszczenia jakos :?: :!: :!: :?: i czy tak jest?? bo wsumnie tylko olej tam jest chyba :roll:

Pozdrawiam

Nie ma sensu czyszczenia intercoolera bo to nic nie daje, chyba że jest naprawdę ostro zasyfiony. Odkręć opaske od IC i jeżeli nie będzie widać gołym okiem że pływa olej to nawet do czyszczenie się nie zabieraj. Nie wiem jak w e36 ale w e34 żeby dostać sie do IC trzeba najpierw wyciągnąć chłodnice a z tym jest masę roboty.

A czemu w ogóle o to pytasz? Słabo przyśpiesza?

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu czyszczenia intercoolera bo to nic nie daje, chyba że jest naprawdę ostro zasyfiony. Odkręć opaske od IC i jeżeli nie będzie widać gołym okiem że pływa olej to nawet do czyszczenie się nie zabieraj. Nie wiem jak w e36 ale w e34 żeby dostać sie do IC trzeba najpierw wyciągnąć chłodnice a z tym jest masę roboty.

A czemu w ogóle o to pytasz? Słabo przyśpiesza?

Pytam bo tak slyszalem i chcialem sie zapytac czy tak jest naprawde...

Dzis sobie zerknelem w turbine i co sie okazalo ze ma luzy :| rusazylem nia do przodu i tylu sa luzy :cry: i wziolem gora dol tez sa minimalne ale czuc :x Czy to znaczy ze jest turbina do regeneracji??

Było e36 318 z 92r. M-technic . Piekna maszyna i bez awaryjna z 340tys.km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki kolego....

Sa ciut wieksze luzy niz te co sa dopuszczalne!!

Bedzie trzeba dac do regeneracji Turbinke :?

Dziekuje i pozdrawiam

Było e36 318 z 92r. M-technic . Piekna maszyna i bez awaryjna z 340tys.km:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318tds uważam za dobry samochód , od 1993 roku jeżdżę BMW (E21,E30,E34 same benzyny teraz mam E36 mój pierwszy diesel i E39 2.8) można wiele pisać ale samochód każdy jak dbasz i wymieniasz oleje to będzie jeżdził ważne byś kupił w nienagannym stanie a i 15 letni pojęździ długo długo. Mój 318tds mam już 4 lata i olej wymieniam co 8 tys. km , trafiają się drobne awarie ale nie są takie kosztowne a jak kupisz inny samochód to co myślisz że będzie bez awaryjny ? nie ma takich . Ja jestem zadowolony dużo nie pali na miasto dynamikę ma dobrą nie ma co narzekać ale trasa to nie poszalejesz brak mocy!! . Tak jak piszesz 3.0 d nowe to jest to już zaplanowałem że jak potanieją to na pewno kupię tego diesla i spalanie ma rewelka . Jak już pisano ciągnie do przodu jak TUR 3.0 d . Nie kupuj fordów , opla odradzam Passata padaka z podwoziem !!! powodzenia w rozmyślaniu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318tds uważam za dobry samochód , od 1993 roku jeżdżę BMW (E21,E30,E34 same benzyny teraz mam E36 mój pierwszy diesel i E39 2.8) można wiele pisać ale samochód każdy jak dbasz i wymieniasz oleje to będzie jeżdził ważne byś kupił w nienagannym stanie a i 15 letni pojęździ długo długo. Mój 318tds mam już 4 lata i olej wymieniam co 8 tys. km , trafiają się drobne awarie ale nie są takie kosztowne a jak kupisz inny samochód to co myślisz że będzie bez awaryjny ? nie ma takich . Ja jestem zadowolony dużo nie pali na miasto dynamikę ma dobrą nie ma co narzekać ale trasa to nie poszalejesz brak mocy!! . Tak jak piszesz 3.0 d nowe to jest to już zaplanowałem że jak potanieją to na pewno kupię tego diesla i spalanie ma rewelka . Jak już pisano ciągnie do przodu jak TUR 3.0 d . Nie kupuj fordów , opla odradzam Passata padaka z podwoziem !!! powodzenia w rozmyślaniu :cool2:

:cool2: wątki ci się pomyliły

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.