Skocz do zawartości

swiecąca kontrolka ABS


ralf75

Rekomendowane odpowiedzi

mi dzisiaj się zpaliła kontrolka abs i przy hamowaniu z małej prędkości czułem jakby szuranie pod pedałem hamulca, czy to mozliwe, ze któryś zacisk się zablokował? dodam że ok tydzień temu wymieniałem przednie amortyzatory może ma to coś wspólnego :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to ktoś pisał powyżej abs i asc sam się diagnozuje i jeśli wszystko jest sprawne to kontrolki gasną a systemy zaczynają działać. Wiem to z własnego doświadczenia dwa razy zdążyło mi się tak że auto stało dłuższy czas w garażu (wilgoć) i po wyjechaniu zaświeciły się obie kontrolki - na szczęście po przejechaniu 1-2 km problem zniknął kontrolki zagasły a systemy działają - myślę że może to być kwestia braku jakiegoś styku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samodiagnozowanie się czujnika ABS to w moim przypadku jeździłem cały tydzień na świecącej się kontrolce, byłem przekonany że system sam się zdiagnozuję (jak zawsze bywało) lecz oczekiwanie nie przynisoło rezultatów, po skasowaniu błędu z pozycji interfejsu kontrolka zgasła.
LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój brat z tym walczył w swojej buni pół roku.

I co się okazało?

Podoginał wszystkie piny do komputera ABS tak aby dobrze przylegały i jak dotąd to działą bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio wjechałem prawym kołem w kałużę, dość dużą. Po przejechaniu 50 km zaświeciła się kontrolka ABS i ASC. Diagnostyka wykazała:

6 Front right speed sensor faulty OR ABS-inlet valve .

Sprawdziłem połączenie prawego koła, zabezpieczyłam połączenie przewodów przed dostępem wody, skasowałem błąd i kontrolka zgasła. Po przejechaniu kilku metrów z bardzo małą prędkością wszystko było ok, gdy przyspieszyłem do 20 km/h kontrolka znów się zaświeciła, diagnostyka wykazała:

32 Right front wheel speed sensor cable.

Skasowałem błąd, kontrolka zgasła, wykonałem kolejną jazdę próbną i kontrolka ABS i ASC przy prędkości 20 km/h znów się zaświeciła. Kolejny raz wykasowałem błąd, lecz sytuacja się powtórzyła.

Dodatkowo wykonałem diagnostykę bez podłączonego prawego przedniego czujnika ABS i po skasowaniu błędu kontrolka ciągle się świeciła.

Następnie podłączyłem czujnik, skasowałem błąd i kontrolka zgasła, przy kolejnej próbie drogowej zaświeciła się przyspieszeniu pojazdu do prędkości około 20 km/h.

Będę wdzięczny za pomoc.

LeszekW

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.