Skocz do zawartości

[E-36] M-40 Ogrzewanie strasznie długo się nagrzewa


dumbolodze36

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy koledzy!

Znów mam kolejny problem z moją bunią :(

ostatnio zauważyłe mz dziewczyną że strasznie wolno nagrzewa się powietrze w autku...

ostatnio przejechaliśmy 30 km zanim się nagrzało....ale upału nie było:(

 

Czym może to być spowodowane???

 

szukałbym tego w wyszukiwarce...ale różnei wpisywałem i nic nie znajduję

 

POMOCY!!

 

Z góry dziękuję!

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz jaki masz płyn. Jak masz sam koncentrat to dlugo będzie ci się nagrzewać. A temp jest na srodku? Jak tak a auto ci nie grzeje na postiju lub p[rzy wolnej jeździe to sprawdz stan płynu w zbiorniczku. Jak będzie go mało to nie będzie dochodził do nagrzewnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz jaki masz płyn. Jak masz sam koncentrat to dlugo będzie ci się nagrzewać. A temp jest na srodku? Jak tak a auto ci nie grzeje na postiju lub p[rzy wolnej jeździe to sprawdz stan płynu w zbiorniczku. Jak będzie go mało to nie będzie dochodził do nagrzewnicy.

Sam koncentrat??? Nigdy nie leje się samego koncentratu tylko rozrabia z wodą destylowaną. Nie ma prawa się długo nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A termostat?

Jeśli wskazówka wskazuje pion a w aucie jest zimno to może być jeszcze wina pompy wody , elektrozaworków , zapchanego filtra pyłkowego , zapowietrzenia < to jest niebezpieczne i bywa kosztowne > i poziomu płynu < czyli pośrednio zapowietrzenia >

 

Ale na początek polecam test termostatu.

 

Oczywiście ogrzewanie ustawiłeś na MAX? < to niby oczywiste ale różnie bywa >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało płynu w chłodnicy to pierwsze co się dzieje to brak ciepłego powietrza w nadmuchu, jak masz zalany płyn na full a auto nie nagrzewa się normalnie tylko po długim czasie to możesz mieć walniety termostat ( zablokował się w otwartej pozycji)i chłodnica dodatkowo chłodzi zimny płyn z silnika przez co silnik jest za długo niedogrzany. Od tego bym zaczął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina termostatu jak jeździł 30km i dalej zimne, ja kilka dni jeździłem ostatnio całkiem bez termostatu i po dobrym odpowietrzeniu było ciepło w aucie oczywiście po dłuższym dystansie. Ale termostat swoją drogą sprawdź też czy puszcza ciepłą wodę dopiero jak wskazówka jest w pionie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem termostat - wskazówka stoi pionowo i poziom płynu mam dobry,a nadal czuje że za słabo grzeje, i właśnie jak jade spokojnie to nawiew ciepłego jest marny,tzn grzeje ale nie tak jak powinno,a jak dam pedał i wkręce na obroty to nawiew zaczyna ciepłym lecieć. Wnioskuje że u mnie może byc albo wirnik od pompy albo elektrozawór który znajduje się poniżej wycieraczek pod maską . Musze to obadać .termostat jest dobry jeśli utrzymuje się na pionowo wskazówka

 

Dwie jak dla mnie rzeczy :

 

Pod numerem 1- w większości podobnie wyglądający zawór wody Czasem pojedynczy

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA12&mospid=47434&btnr=64_0126&hg=64&fg=18

 

A druga możliwość to pompa wody

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.