Skocz do zawartości

informacja o przebiegu w kluczyku...e60


weselnicy44

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam jeden kluczyk........z niego wynika ze auto ma przebieg 117tys wiadomo czego... Serwisowana u niejakiego Sikory w Bielski Białej przez poprzedniego własciciela. Faktury z okresu od 2005 roku do 2008 grudzień potwierdzające przebieg. (swoją drogą ,wynika z nich kupa napraw-podliczyłem faktury ..wychodzi ponad 20 tysięcy zł-wyszczególnie je pozniej). Mili moi przeczytałem wypowiedz jednego z Was że przebieg sie sumuje z dwóch kluczy-czyli co? Trza brać korekte? :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robo99 napisał:

 

A co do kluczyka, jezeli sprzedajacy ma 2-3-4 (nie jestem pewien ile) oryginalne kluczyki, jest zapisana w nich informacja o przebiegu. A co w przypadku jezeli na jednym kluczyku zrobil 300tys a na nastepnym 100tys. Co wowczas bedzie zapisane w kluczykach.

 

W 2 kluczach zapisuje się przebieg auta.

Jeśli na jednym zrobił tyle a na drugim tyle - to wsadz najpierw jeden kluczyk do stacyjki, potem drugi - i przebieg ci się wyrówna.

Z tą uwagą iż jeśli jest cofnięty profesjonalnie - to wyrówna się do wskazań licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robo99 napisał:

 

A co do kluczyka, jezeli sprzedajacy ma 2-3-4 (nie jestem pewien ile) oryginalne kluczyki, jest zapisana w nich informacja o przebiegu. A co w przypadku jezeli na jednym kluczyku zrobil 300tys a na nastepnym 100tys. Co wowczas bedzie zapisane w kluczykach.

 

W 2 kluczach zapisuje się przebieg auta.

Jeśli na jednym zrobił tyle a na drugim tyle - to wsadz najpierw jeden kluczyk do stacyjki, potem drugi - i przebieg ci się wyrówna.

Z tą uwagą iż jeśli jest cofnięty profesjonalnie - to wyrówna się do wskazań licznika.

 

Jeśli cytujesz kogoś wypowiedź to bądź łaskaw wstawić cytat - bo wygląda tak - jakbyś był autorem tych słów.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest tylko to, że są faktury, był serwisowany a kluczyk jest tylko 1..

 

Może to jest auto poleasingowe? Wówczas zdaje się, że leasingodawca bierze jeden kluczyk od auta.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto jest po leasingowe to jest jeden kluczyk. Przebieg zawsze jest ten sam. Nie zależnie czy masz dwa, czy jeden kluczyk. Nawet gdy jeden nie był używany to zakoduje się automatycznie po włożeniu do stacyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powinno sie otrzymac zawsze komplet kluczy do auta, ja mam do swojego dwa kluczyki ,,normalne,, i jeden tzw. serwisowy.

 

To czy auto jest poleasingowe i dostalo sie tylko jeden komplet kluczy to tylko w wyniku niedbalstwa, kazdy samochod musi posiadac co najmniej dwa kluczyki.

 

A co jesli handlarz pusci kluczyki od samochodu w ,,obieg,, i sie samochodem zajma ,,chlopaki z miasta,, :?:

Do ubezpieczenia nawet zdaje sie, ze jest potrzebny komplet ori kluczy.

W przypadku kradziezy ubezpieczyciel zazada kompletu kluczykow, jezeli ich nie bedzie- szanse na uzyskanie odszkodowania drastycznie maleja.

 

Dlatego koledzy jezeli macie mozliwosc- to radze upomniec sie o reszte kluczykow do swojego auta od osob od ktorych kupiliscie samochody.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze otrzymujesz komplet kluczyków. Jak nie ma wszystkich musi być to zaznaczone na umowie kupna w salonie sprzedaży i żadnego problemu z ubezpieczeniem czy odszkodowaniem nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam w leasinu i mam dwa kluczyki. Doświadczenie na podstawie dwóch firm

 

Ok sorry, w takim razie ktoś mnie wprowadził w błąd.

 

Panowie,

 

 

Zależy od firmy leasingowej - Arval dawał 1 kluczyk a Lease Plan cały komplet na przykład.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Czyli jednak to nie jest błąd. Kupując auto w salonie BMW mówili , że jest z leasingu i posiada tylko jeden kluczyk. Wszystko jest w umowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powinno sie otrzymac zawsze komplet kluczy do auta, ja mam do swojego dwa kluczyki ,,normalne,, i jeden tzw. serwisowy.

 

To czy auto jest poleasingowe i dostalo sie tylko jeden komplet kluczy to tylko w wyniku niedbalstwa, kazdy samochod musi posiadac co najmniej dwa kluczyki.

 

A co jesli handlarz pusci kluczyki od samochodu w ,,obieg,, i sie samochodem zajma ,,chlopaki z miasta,, :?:

Do ubezpieczenia nawet zdaje sie, ze jest potrzebny komplet ori kluczy.

W przypadku kradziezy ubezpieczyciel zazada kompletu kluczykow, jezeli ich nie bedzie- szanse na uzyskanie odszkodowania drastycznie maleja.

 

Dlatego koledzy jezeli macie mozliwosc- to radze upomniec sie o reszte kluczykow do swojego auta od osob od ktorych kupiliscie samochody.

 

pzdr

ha no to masz za malo powinno byc cztery dwa z pilptem jeden bez i jeden taki do portfela plastykowy maly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powinno sie otrzymac zawsze komplet kluczy do auta, ja mam do swojego dwa kluczyki ,,normalne,, i jeden tzw. serwisowy.

 

To czy auto jest poleasingowe i dostalo sie tylko jeden komplet kluczy to tylko w wyniku niedbalstwa, kazdy samochod musi posiadac co najmniej dwa kluczyki.

 

A co jesli handlarz pusci kluczyki od samochodu w ,,obieg,, i sie samochodem zajma ,,chlopaki z miasta,, :?:

Do ubezpieczenia nawet zdaje sie, ze jest potrzebny komplet ori kluczy.

W przypadku kradziezy ubezpieczyciel zazada kompletu kluczykow, jezeli ich nie bedzie- szanse na uzyskanie odszkodowania drastycznie maleja.

 

Dlatego koledzy jezeli macie mozliwosc- to radze upomniec sie o reszte kluczykow do swojego auta od osob od ktorych kupiliscie samochody.

 

pzdr

ha no to masz za malo powinno byc cztery dwa z pilptem jeden bez i jeden taki do portfela plastykowy maly

 

:duh: trzy sa, dwa z pilotem i jeden skladany gdzie wlasnie wchodzi ten plstikowy kluczyk (rzuc okiem do instrukcji) :wink:

Nawiasem mowiac to te z pilotem tez sie rozkladaja, i tam wychodzi metalowy kluczyk, ktorym manualnie mozna drzwi otworzyc.

 

Jeszcze kwestia taka, ze jezeli leasingujesz auto to i owszem zapas posiada firma leasingowa, ale jezeli odkupujesz auto od firmy leasingowej i stajesz sie jego stu procentowym wlascicielem to powinienes otrzymac komplet kluczy, bo z fabryki samochod wyjezdza z kompletem kluczy, a juz od handlarza kupic tylko z jednym kluczykiem to pogratulowac smialkom. :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto jest po leasingowe to jest jeden kluczyk. Przebieg zawsze jest ten sam. Nie zależnie czy masz dwa, czy jeden kluczyk. Nawet gdy jeden nie był używany to zakoduje się automatycznie po włożeniu do stacyjki.

 

Mam auto w leasingu i mam 2 kluczyki + serwisowy. Razem 3.

Leasingodawca zabiera karte pojazdu.

 

Radzę poszukać 2 kluczyka i jesli taki powinien być to serwisowego.

Diler zawsze może dezaktywować w komputerze auta brakujące kluczyki i zamówić w AG nowe, które potem aktywuje w kompie auta.

 

Brak drugiego klucz może być przeszkodą w otrzymaniu odszkodowania np. po kradzieży auta.

 

Ubezpieczyciel nie rozumie : "nie było, miałem tylko 1 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Czyli jednak to nie jest błąd. Kupując auto w salonie BMW mówili , że jest z leasingu i posiada tylko jeden kluczyk. Wszystko jest w umowie.

 

Pozdrawiam

 

Leasing zwykle konczy się wykupem, i wtedy leasingodawca musi oddać kpl kluczyków i dokumentów- auto przestaje być jego własnością.

Głupie tłumaczenie że poleasingowe maja 1 kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ubezpieczenia nawet zdaje sie, ze jest potrzebny komplet ori kluczy.

W przypadku kradziezy ubezpieczyciel zazada kompletu kluczykow, jezeli ich nie bedzie- szanse na uzyskanie odszkodowania drastycznie maleja[...]

 

Potrzebna jest taka ilość jak posiadasz, przy czym jeśli jesteś pierwszym właścicielem auta kupionego w salonie to trudniej się będzie wytłumaczyć z braku choćby jednego klucza. Jak jesteś drugim i dalszym właścicielem auta to przy kradzieży ubezpieczalnia będzie domagać się takiej ilości kluczy, jaka jest wpisana/sfotografowana do dokumentów ubezpieczeniowych sporządzonych przy zawieraniu umowy ubezpieczenia. Jak od Pana Henia, który jest którymś z kolei właścicielem kupisz 10-letnie auto z jednym kluczykiem, to nikt nie będzie domagał się cudów, abyś posiadał fabryczny komplet kluczyków. Ubezpieczalnia może natomiast zażądać jakiegoś dodatkowego oświadczenia o kluczach. Najgorzej jest zgubić klucz od czasu zawarcia umowy AC do chwili, gdy - nie życzę nikomu - nastąpi kradzież auta.

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.