Skocz do zawartości

Gumy zawieszenia


Drifte

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś może wymieniał gumy zawieszenia w E36 ? Są moze gdzieś w internecie gotowe zestawy ( jak do Hond ) takich gum ? Jaki jest orientacyjny koszt ?

 

Wolałbym kupić jakiś komplet gum niż u jednego sprzedacy kupić to, u drugiego tamto i takim sposobem za wysyłki dałbym drugie tyle co za gumy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci o tuleje gumowo-metalowe? jeśli tak - to nie wiem czy są całe gotowe zestawy- musisz także wiedzieć, które masz do wymiany- z przodu nie problemu bo są tylko po jednej na stronę - problem pojawia się z tyłu- bo są cztery na każdą stronę- zakładając, że mówimy o tulejach-co do firm to najlepiej kupić orginalne na serwisie - ale jeśli nie masz takich możliwości finansowych to polecam tuleje Lemfordera> Jeśli chodzi o ceny, to jedna tuleja to wydatek ok. 40-50 zł
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do firm to najlepiej kupić orginalne na serwisie - ale jeśli nie masz takich możliwości finansowych to polecam tuleje Lemfordera>

 

A czy Lemforder to własnie nie jest oryginał który jest wkładany na pierwszy montaż? Bo mi sie zawsze wydawało ze BMW z fabryki wyjezdzały na Lemforderach albo Febi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze jak już wymieniać to wszystko. Co z tego, ze teraz wymieniłbym 50% i musialbym ustawiac zbieznosc ( tez kasa ), jak po pół roku znowu musiałbym odstawic auto na kanał i znowu zbieżnosć itp itd.

 

To ile jest w ogóle gum w zawieszeniu ? Chodzi of kors o tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie "Febi" jeśli już chcesz coś takiego to lepiej "Febi Bilstein"- może się to wydawać śmieszne - ale znajomy który pracuje w sklepie motoryzacyjnym tak mi powiedział - samo Febi-jakość marna - kiedy już jest Febi Bilstein- dużo lepsze - a na pytanie ile ich jest napisałem ci już wcześniej - po 4 na tył na stronę(razem 8 szt.) i po 1 szt na przód na stronę- najlepsze jest to że do wszystkich wersji silnikowych ( za wyjątkiem M3- tam otwór w tulei nie centryczny tylko lekko przesunięty) są takie same

Wejdź sobie na Intercars masz tam dokładnie opisane jakie tuleje i gdzie. A przy okazji zanim zaczniesz wymieniać tuleje - to skocz na trzepaki i zobacz czy przy okazji nie trzeba by wymienić końcówek stabilizatora i końcowek drążka kierowniczego - to też lubi padać

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie "Febi" jeśli już chcesz coś takiego to lepiej "Febi Bilstein"- może się to wydawać śmieszne - ale znajomy który pracuje w sklepie motoryzacyjnym tak mi powiedział - samo Febi-jakość marna - kiedy już jest Febi Bilstein

Co za głupoty ten "sprzedawca" Tobie nagadał!? Febi - Bilstein to jedno i to samo co Febi!!! To tak jak bym Ci powiedział że Mercedes Benz jest lepszy od Mercedesa :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.