Skocz do zawartości

nie jedzie do tyłu


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Skrzynia autom atyczna 5hp18(czarna tabliczka)

Mam mały problemik. Dziś trochę jeździłem po mieście i było wszystko OK. Po powrocie do domu po około godzinie nie mogłem wyjechać z podworka.

Wrzucam i nie czuję tradycujnego szrpnięcia, dodaję gazu i nic auto tylko delikanie chce do tyłu jechać i stoi jakby koła się sligały. Jest trochę śniegu wiec podsypałem pisakiem znowu"R" gazu i nic auto stoi. Do przodu wszstkie biegi wchodzą idealnie auto jeździ normalnie, ale brak wstecznego.

Co to może być? Czy moze to być niski stan oleju w skrzyni?

 

E34 525i 24V Vanos 1993r.

 

Dodam, że jak wsiadlem do auta to mrygała kontrolka ABS przez chwilę i pzrestało działać. Czy to ma coś wspólnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to przez czujnik biegu wstecznego na skrzyni??? Może to on nawalił i wywala jakiś błąd na kompie i nie pozwala zapiąć wstecznego najlepiej będzie teraz podpiąć po kompa i sprawdzić błędy Edytowane przez bonzo320i
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie biegi i ustawienia skrzyni działają wzorowo. Tak na P jest wszystko normalnie. Z tego co mi udało się po znajomych ustalić to wina zbyt małej ilości oleju. W poniedzialek doleję oleju i zobaczymy. Jak pojeździłem trochę, w przód, a auto sie zagrzało to tak jakby ten wsteczny działał ciut lepiej. Bieg wsteczny normalnie się załącza i jakby chciał jechać. A może to coś w moście, a nie w skrzyni? Bo przy cofaniu normalnie obroty i prędkość rosną, ale auto stoi taki efekt jakby koła nie mogły złapać perzyczepności. Nic w ponidziałek dolewka oleju i wszytsko się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo w tym samym modelu skrzyni naprawa kosztowala mnie 1500 zł... nie powiem dokladnie o co chodzilo bo to juz dosyc dawno bylo ale chyba oberwal sie "kosz" w skrzyni czy cos podobnego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź też czujniki ABS czy jakiś nie jest uszkodzony bo skoro się zapaliła kontrolka to może poszedł czujnik,wywala błąd i blokuje koła?? tylko dziwne że na wstecznym tak się dzieje
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega decard86 chyba ma rację, padł kosz wstecznego biegu lub zużyte tarczki i powoduej efekt ślizgania się.

 

Koszt jak kolega mówi ponad 1000zł spokojnie.

 

Musisz znaleźć dobry warsztat od skrzyni i tyle.

 

Pozdrawiam

BMW i V8 to idealne połączenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ta skrzynia bedzie nawet na jednym litze oleju dobze pracowac ... i powinna wbic wsteczny i jechac pisze tak bo ostatnio w mojej siadla chlodnica oleju i gubilem olej zrobilem tak 3 tysiace kilometrow i dolalem 3.5 litra po wymianie chlodnicy.i zmieniala normalnie .. ale jak troche poczytasz o 5hp18 na forum to sie dowiesz ze jak sie wsteczny sypie to pomalu koniec skrzyni..... szczeze polecam wymiane na druga... wyjdzie taniej naprawde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.