Skocz do zawartości

czy kazda ma katalizator?


rudesmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W instrukcji obsługi przy katalizatorze nie ma gwiazdki wiec teoretycznie oznacza to, że każde E34 miało katalizator? U mnie w spodziewanym miejscu katalizatora znajduje się łącznik elastyczny.

 

Przy okazji mam laickie pytanie, czy w TDS-ach jest sonda lambda i przepływomierz?

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabrycznie nie mam kata. E34 520i 24V 1990 rok.

 

Po rozkodowaniu VINu opcja ta ujawnia się jako EQUIPMENT FOR LEADED FUEL.

 

Dodam, że nie ma też sondy lambda i wlew paliwa jest przystosowany do pistoletów dystrybutorów ołowiowych (szerszy).

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instrukcja obsługi (1988) przy M20B20 pokazuje taką tabelę:

 

http://marekczaja.dlawas.com/marek_bmw520i/img/instrukcja102.jpg

 

Kiedyś próbowałem rozstrzygnąć na forum kwestię tej wersji ECE i wspólnie doszliśmy do wniosku, że to może być związane z brakiem katalizatora, ale właśnie... wciąż nie wiem, czy tylko katalizatora, czy to po prostu wersja z „EQUIPMENT FOR LEADED FUEL” (czyli przygotowanie pod paliwo ołowiowe, brak lambdy, itd).

(jak widać już w samej wersji 520i jest gwiazdka "ohne katalysator" - i tu też nie wiem, czy to dotyczy "EQUIPMENT FOR..." czy tylko braku kata)

 

Tak czy inaczej – jak pokazuje tabela, nieznaczne różnice pomiędzy dwoma wersjami są w parametrach spalania, Nm i przyspieszenia.

Ciekawe, czy jest podobne zestawienie w pierwszej instrukcji dotyczącej M50B20. (ja oprócz mojej z 1988 mam dodatkowo 1993 – w niej już nie ma takich rzeczy).

 

Pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepływomierza to na forum www.mye28.com znalazłem taka wypowiedz:

524td's used DDE1, 525tds (and non intercooled TD) used DDE2 with late cars from '95 using DDE2.1 with an air mass meter.

Wynika z niej że wraz z wprowadzeniem DDE 2.1 w 95 montowany byl też przepływomierz.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.