Skocz do zawartości

520i m50 ekonomizer i nagly brak mocy


piotr520

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich forumowiczow.Sprawa wyglada troszke dziwnie ale do rzeczy.Pomykalem dzis do pracy przy okazji ciagnolem przyczepke z gratami(okolo 300kg) i wszystko bylo ok przez jakies 15km.W pewnym momencie bunia zaczela glosniej pracowac,spojrzalem na deske i widze ekonomizer ktory faluje miedzy 15-21litrow(gaz trzymalem w jednej pozycji 5 bieg okolo 90km/h) wszytko trwalo okolo 5s i totalny spadek mocy.Bunia sie dusi, szarpie i robi "kangorki".Problem dotyczy tak samo Pb jak i Lpg(sekwencja)Panowie co sie moglo stac. :jawdrop:
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odlaczylem dzis przeplywke i zero zmian to chyba bedzie to.Jak dorwe na podmianke to napisze czy sie poprawilo.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeplywki nie podmienialem bo nigdzie nie moge dostac w mojej okolicy,a co do postu kolegi barto to bunia zaczela dziwnie przygasac ale za kazdym razem odpala tylko jakby sie dusila.A moze czujnik przepusnicy?
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzilem dzis rezystancje czujnika przepustnicy i jest ksiązkowa.Czy ktorys z forumowiczow wie jaką rezystancje powinien miec czujnik polozenia walu oraz przeplywomierz bosch 6 pinow(520i 24V 91r)Prosze o pomoc bo swieta za pasem a bunia nie chula.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie czujnika raczej się tak nie objawia. Jak chcesz go przetestować to spróbuj odłączyć silnik powinien pracować korzystając z czujnika wałka rozrządu. Jeśli szukasz szybkiej diagnozy to proponuję sprawdzić na komputerze.

Ja stawiam raczej na cewkę, albo przerwę na jakimś kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Problem z braku czasu nadal nierozwiązany ale nie odpuszcze buni puki wszystkiego dokladnie nie sprawdze. :mad2:
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie uszkodzenie czujnika obrotów na wale objawia sie niestabilnymi obrotami biegu jałowego oraz duuuzy spadek mocy i wzrost spalania. Spróbuj go zlać WD40 i wytrzeć oczko zliczajace impulsy. Uszkodzenie drugiego czujnika obrotów wałka rozrządu skutkuje niemożliwością odpalenia silnika.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Po wielkich trudach problem rozwiazany.Calkowite przymulenie na gazie spowodowal zaciety reduktor gazu jego cisnienie wynosilo na jalowym okolo 0.5 bara a przy depnieciu prawie zero bara(wymieniony w ramach gwarancji wytrzymal tylko 5tys reduktor Tomasetto Alaska).Gdy po usterce zmuszony zostalem do jazdy na pb okazalo sie ze tez muli.Sprawa otyle trudna gdyz brak mocy na pb i lpg jak mi sie zdawalo wystąpil na raz.Tu sprawe zalatwila wymiana filtra paliwa(na zimnym nie krecilem go wiecej niz 2,5tys filtr dawal sobie rade potem na gaz i myslalem ze jest cacy a gdy bunie trzeba bylo pogonic na pb to niestety filtr nie dawal sobie rady).Dodam ze jedyny bląd jaki sie wyswietlal po podlaczeniu do kompa to" blad sondy lambda za uboga mieszanka po przelaczeniu na lpg".Dzis bunia smiga jak szalona :mrgreen: .Dzieki wszystkim za porady.Nie wiem tylko co ztym ma wspolnego dziwne zachowanie ekonomizera(dzis jest ok).Pozdrawiam.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.