Skocz do zawartości

Lancuchy na naped xdrive?


2 fast 2 furious

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna zakladac? Rozumiem ze na tylna os?

I druga rzecz czy ktos jezdzil z lancuchami na alusach? Duze zniszczenia?

 

Zasypalo sniegiem Alpy w tym sezonie i pewnie do sylwestra snieg nie stopnieje wiec musze sie przygotowac na ewentualna zabawe z lancuszkami wiec kazda porada mile widziana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz napisano - jesli łancuchy, to tylko na obie osie.

 

Ale nie sądze zebys ich potrzebowal - widzialem ostatnio prezentacje mozliwosci xDrive w Fusie w Warszawie i wyglada to rewelacyjnie.

 

320d nie mialo zadnego problemu z ruszeniem pod górę na rampie poślizgowej w sytuacjach kiedy przyczepność miały 3 koła, dwa, a nawet tylko jedno (!)

 

Podsumowując: nie bój żaby - dasz radę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak tam u was ze znajomością przepisów na temat używania łańcuchów???
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym kraju łańcuchy są obowiązkowe?

 

w Tybecie :)

 

a tak poważnie, jeśli na danym obszarze nie ma wyraźnego zakazu uzywania łancuchów to wg mnie można ich używac (w miare potrzeb oczywicie). A jesli zakładac łancuchy, to na wszystkie koła napędowe (w tym przypadku na 4). No, chyba że BMW w instrukcji tego nie zaleca do xDrive - ale tego już nie wiem, nie mam E60. W instrukcji to E39 w każdym razie jest to dopuszczone. Dlatego troche nie rozumiem o co chodzi Bonzowi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, gdy spadł śnieg, a ty jedziesz bez łańcuchów i zablokujesz drogę, dostaniesz mandat.

 

dlaczego na dwie osie w x-drive? skoro auto samo dystrybuuje moc na kołą które mają przyczepnosć, to w sumie można by tylko na jedno koło założyć :mrgreen:

 

myślę (to moje przekonanie nie wiedza) że w mowoczesnym napędzie na 4 koła, a szczególnie x-drive, wystarczy tylko na jedną oś.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym kraju łańcuchy są obowiązkowe?

 

w Tybecie :)

 

 

Przeczytałeś wypowiedzi kolegi Comret i jdef90?? I co?? Łyso Ci teraz?? Z pewnością o Tybet tu nie chodzi ;)

 

przeczytałem, ale nadal nie rozumiem czegos. Autor zapytał na ktora oś zalozyć łancuchy, odpowiedziałem że wg mnie na obie, a ktoś mnie spytał później czy przepisy znam. Co mają przepisy (wpuszczanie w określone miejsca bez lub z łańcuchami) do techniki ich używania i montażu?

 

Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie jest mi łyso :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle sa te lancuchy Spike Spiders.

 

Kolo z serwisu od tych lancuchow twierdzi ze zaklada sie tylko na tyl.

 

Kolesie z ASO ze musza by na dwie osie. Chyba musze dorwac instrukcje i sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przepisami jest tak, że niektóre kraje europejskie w regionach górzystych wprowadzają obowiązek stosowania łańcuchów. Zazwyczaj są oznaczenia o konieczności ich zakładania.

 

Łancuchy zakłada się na oś napędzaną, w przypadku kiedy dwie osie są napędzane zakładamy na obie.

 

W razie wypadku bez łańcuchów masz prze... i 0 ubezpieczenia itp.

 

Nie trzeba jechać w Alpy wystarczy odwiedzić naszych południowych sąsiadów.

 

Coś mi się wydaje, że w Polsce też gdzieś w wysokich górach widziałem taki znak przy dojeździe do samego schroniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym kraju łańcuchy są obowiązkowe?

 

w Tybecie :)

 

 

Przeczytałeś wypowiedzi kolegi Comret i jdef90?? I co?? Łyso Ci teraz?? Z pewnością o Tybet tu nie chodzi ;)

 

przeczytałem, ale nadal nie rozumiem czegos. Autor zapytał na ktora oś zalozyć łancuchy, odpowiedziałem że wg mnie na obie, a ktoś mnie spytał później czy przepisy znam. Co mają przepisy (wpuszczanie w określone miejsca bez lub z łańcuchami) do techniki ich używania i montażu?

 

Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie jest mi łyso :mrgreen: :mrgreen:

 

Aha, skoro nie jest Ci łyso, to w porząsiu, ale nie wiem po co ta złośliwość, było po prostu nie odpowiadać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakieś dwa lata temu znak z łańcuchami w okolicach Lubawki (granica z Czechami). Był to znak "C-18 nakaz używania łańcuchów przeciw- poślizgowych":

http://www.znaki-drogowe.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=38&Itemid=56

Nadrobiłem przez to sporo kilometrów...

 

Kiedyś na Słowacji widziałem też że policja wpuszczała w góry tylko ludzi z łańcuchami albo napędem na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w Korbirlowie mieszkałem w Hotelu na górze przy nartostradzie.

 

Byłem tam Toyotą Starlet i miałem łańcuchy. Któregoś dnia pod Hotel próbował podjechać Mercedes ML :D. Ostatni odcinek wciągałem go właśnie swoim "maluchem" na łańcuchach :roll2:.

 

Łańcuchy przydają się w górach przy bardzo ostrych podjazdach. W innych przypadkach dobre zimówki zazwyczaj wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle sa te lancuchy Spike Spiders.

 

Kolo z serwisu od tych lancuchow twierdzi ze zaklada sie tylko na tyl.

 

Kolesie z ASO ze musza by na dwie osie. Chyba musze dorwac instrukcje i sprawdzic.

 

I ma rację - w instrukcji piszą, że tylko na tył. http://idisk.mac.com/pawelg-Public/Picture%201.jpg

 

PG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji tez jest napisane ze na tyl tylko ze nie ma tam odnosnika do napedow xDrive. Ale zakladam ze na jedna os wystarczy.

 

Czy sa jakies przeciwskazania w uzywaniu lancuchow na run flatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowokowałeś mnie do zajrzenia do instrukcji.

 

Jest tam napisane że w wyjątkowych i skarajnych przypadkach przy napędzie X kiedy samochód utknął itp dopuszczalne jest założenie łańcucha na krótki czas na 1 jedną oponę z tyłu. (prawdopodobnie tylko w celu ruszenia z trudnego miejsca a nie permanentnej jazdy).

 

Nie można założyć łańcuchów przeciwpoślizgowych na opony:

225/50R16

225/45R17

245/40ZR17

255/35ZR18

 

W sumie zimówki mam 215/50 R17 a o nich nic nie piszą.

 

Tyle, że mój napęd X jest trochę inny niż ten najnowszy. I tak jestem zdziwiony :shock: . Co w takim przypadku kiedy producent nie zaleca a znaki nakazują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z kompetentnym gosciem z ASO i wyglada na to ze mozna zalozyc lancuchy na jedna os tylko awaryjnie do wykopania sie z zaspy itd. Na dluzszym odcinku konieczne jest zalozenie na dwie osie gdyz powastaja za duze obciazenia dla mechanizmu roznicowego. Roznica przyczepnosci miedzy dwiema osiami jest niebezpiecznie duza. Brzmi to logicznie.

 

Oczywiscie inny niezorientowany gosc z innego ASO stwierdzil ze z xDrive lancuchow sie nie zaklada. Dlaczego? Bo mu zadne obrazki przy oponach w systemie nie wyskakuja.... :jawdrop:

 

I w ten sposob ogolna instrukcja do E60/61 wprowadzic moze w blad posiadaczy xDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.