Skocz do zawartości

Od kiedy DSC III w e46?


jelcyno

Rekomendowane odpowiedzi

ESP pomaga w sytuacjach pod bramkowych, ale fizyka ciągle istnieje. Są oczywiście gorsze i lepszy układy patrz: Nowe Kangoo, ale ten w e46 wydaje mi się porządnym. W ustawieniu normalnym pozwala na niewielką zabawę, ale kilka razy chciałem sprawdzić jego działanie - oswoić się z nim np. gwałtowne zdjęcie nogi z gazu w dość ostrym zakręcie i wtedy układ bardzo pomaga w wróceniu auta na właściwy tor + zredukowanie prędkości do bezpiecznej. W wersji złagodzonej (świeci się tylko zółta kontrolka) auto jest dużo bardziej tolerancyjne do poślizgów, ale jeżeli jest już rzeczywiście niebezpiecznie wyciąga pomocną dłoń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto 2002r 330Ci i też jest już standardowo DSC III, system super. W tym roku 2 razy "obudził" mnie na drodze gdzie wydawało się, że jest sucho, a było mocno ślisko i wyprowadził z poślizgu, hamuje i przodem i stabilizuje tył, dostosowuje prędkość w sytuacjach kiedy coś nas na niby suchej drodze nagle zaskoczy (tak jak w moim przypadku wszędzie było sucho tylko 1 zakręt szklanka) to może uratować tyłek. W pełni włączony akceptuje lekkie uślizgi, a w opcji pełnego wyłączenia robisz co chcesz, w połączeniu z zawieszeniem M bajka.
BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to dziwne bo wiele razy mi nie pomogło:) Oczywiście w pewnym stopniu napewno, acz za wiele bym temu systemowi nie przypisywał.

 

Oczywiście że w pewnym stopniu nawet DSC nie wyprowadzi z każdego poślizgu.

Nie pisałem o DSC tylko o ASC. Jeśli chodzi o DSC to naprawdę super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 328 e46 z 1998r i jest w nim DSC. Kupując auto nie zwracałem uwagi na ten bajer, myślałem, że ten system jest totalnie niepotrzebny, tak jak ASC które tylko zamula samochód przy starcie. Jednak się myliłem, jak tylko samochód traci przyczepność system momentalnie naprowadza go na właściwy tor jazdy, wiadomo, że praw fizyki nie da się oszukać, ale przy stosunkowo niewielkiej prędkości fenomenalnie daje sobie rade. Sądzę, że jeżeli w każdym BMW był by system DSC to znaleźć niebity model było by o wiele łatwiej. A dla szukających wrażeń, wystarczy nacisnąć guzik i frajda z tylnego napędu jest w zasięgu ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

ostatnio skręcałem w lewo na skrzyżowaniu , wjechałem z dwójki , w połowie wcisnąłem pedał gazu do podłogi (żeby wpaść w kontrolowany poślizg)

czułem jak [BAD] ucieka po czym zaraz zamrygała pomarańczowa kontrolka dsc i auto praktycznie samo się wyprowadziło

zajebisty system naprawdę działa i tym razem szwaby nie dały plamy

nie wiem czy dsc czy dsc III ważne że działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie odgrzeje kotleta bo szukam odpowiedzi i nie mogę nigdzie znaleźć nic konkretnego.

 

Z tego co już wiem w e46 występują 3 rodzaje kontroli trakcji:

ASC- zapobiega tylko buksowaniu tylnych kół przy ruszaniu,

ASC+T (oznaczone w kabinie również guzikiem ASC) - zapobiega buksowaniu pry ruszaniu i dodatkowo przyhamowuje tylne koła gdy mamy wpaść w poślizg podczas jazdy,

DSC - troche bardziej zaawansowane ASC+T, działa też na przednie koła.

 

Moje pytanie dotyczy ASC+t, czy w kazdym R6 było juz asc+t czy zdażały się wersje z samym asc?

 

Pytanie bardzo dla mnie istotne, bo szukam e46 i chcę mieć kontrolę trakcji (asc+t lub dsc) a w ogłoszeniu kazdy pisze głupoty i nie wiem jak to zweryfikować zanim pojadę auto obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko chyba nie zawsze w vinie jest o tym mowa - dla przkładu wczoraj rozkodowałem vin e46 320i m54, która ma w kabinie guzik dsc i wlasiciel zapewnia, że jest stabilizacja a w vinie nie ma o DSC ani słowa. Dziś znalazłem 328i, gdzie też w ogłoszeniu jest kontrola trakcji a w vinie nic no i sam nie wiem na czym mam się opierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem kupić fajną srebrną przedliftową 318i 118km, rocznik 2000 czy 2001, przycisk DSC w kabinie i po rozkodowaniu Vin też była informacja o DSC (o ile pamiętam z III).

Widziałem nawet zdjęcie wklejki w książce z tym. To auto miało ksenon i H/K wiec tochę nietypowy wypas jak na małą benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.