Skocz do zawartości

falowanie obrotów


Michal4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem właścicielem BMW 320Diesel (136 km) E 46 z 1999 roku. Silnik ma problemy z utrzymywaniem obrotów biegu jałowego tzn. falują obroty, raz sa niższe a raz normalne i tak na przemian. Jednocześnie z tłumika wydobywa się niebieski dym. Od czasu do czasu musze dodać płynu chłodniczego do zbiorniczka wyrównawczego. Nie wiem czy niewielkie ubywanie płynu ma jakiś wpływ na te zjawisko. Może ktoś wie o co chodzi z tym wszystkim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przyczyną ubywania płynu jest uszczelka pod głowicą :?: w ten sposób płyn chłodniczy dostaje sie do silnika.Powąchaj dymek-czy jest słodki?Poogladaj na zapalonym silniku wszystkie węze z układu chłodzenia,moze płyn gdzies ucieka?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam to samo . nie wiem jak długo masz auto ,ale ja od 2 miesięcy i już 5tygodni z tym walczę . Czy dym jest szczypiący i śmierdzi olejem ? Nie wiem czy coś już robiłeś , ale : 1sze- wymiana filtra odmy , 2.-czyszczenie coolera przewodów do EGR-a wraz z nim i na koniec kolektor. u mnie to pomogło na jakieś 2 tyg. (myślę o dymieniu) . a co do temp. to chyba mamy walnięte termostaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam problem z falowaniem obrotów, ale zauważyłem jak odepnę wtyczkę od podgrzewacza elektrycznego obroty nie falują. Może coś z tym podgrzewaczem jest nie tak.

http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/1999/09/mg-64/ill-64_1243/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jesli faluja Ci tylko na zimnym to moze byc to spowodowane tylko tym ze masz właczony nawiew. wyłacz go i sprawdz czy faluja dalej

 

Pozdrawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.