Skocz do zawartości

tuleje przednich wahaczy e46, oryginalne, meyle, czy od M3?


wojtiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zużyte tuleje przednich wahaczy.

Tuleje wymieniałem niecałe pół roku wcześniej, zamontowałem firmy Febi.

Zastanawiam się jakich użyć tym razem, oryginalnych czy wzmacnianych

np firmy Meyle

http://www.allegro.pl/item497785684_tuleja_wahacza_meyle_wzmocniona_wersja_hd_bmw_e46.html

Słyszałem że pasują również te od M3 podobno dają bardzo dobre efekty.

http://www.allegro.pl/item488646138_tuleja_tuleje_bmw_3_m3_orginal_bmw_poznan.html

 

Moje BMW to 320d Touring 150PS z 2003r.

 

Czy ktoś już sprawdzał te rozwiązania?

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez wojtiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko zajechałes tuleje? Moge zapytac ile zrobiles km na nich, no i chyba nie zaliczasz kazdej studzienki, dziury, nie lecisz jak wariat po bruku?

Jesli masz takie doswiadczenia to wez M3 sa wzmocnionej konstrukcji-pelne w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany zrobiłem około 30-40tyś. km.

Zaliczam się raczej do bardziej dynamicznych kierowców, nie zaliczam wszystkich dziur, studzienek, bruku w moich okolicach nie ma, ale drogi również nie są idealne (Polska :().

Auto ciąga na lewo i prawo (zresztą od początku pod tym względem nie było idealnie) opony Yokohama 205r16.

Wymieniłem tuleje razem z wahaczami firmy Lemforder i było dużo lepiej.

Teraz jak złapię koło rękami i próbuję skręcać na przemian w lewo i prawo to widać, że tuleja wyraźnie się ugina.

Jestem ciekaw jakie będą efekty z tulejami od M3.

Może odezwie się ktoś kto wypróbował takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Febi to zadna nowość ze padaja bardzo szybko, ja tylnie w E36 zajechałem w 20.000 a nastepny komplet w 15.000km, praktycznie zadnych bokow ani driftu, jak sprzedawałem auto, to całe szczescie ze jechalismy w 4 osoby i pod obciazeniem nie było az tak słychac ze czasami sie tłuką.... Przednie mialem wczesniej z wypełnieniem gumą dookoła mocowania takie jak w m3 i były jak nowe po 40k km...

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem 4 sworznie i 1 tuleje bo jedna całkiem zdrowa była-nie wiem może po 3 miesiącach zaczęły się takie cyrki że przy hamowaniu telepało kierownicą z prawej strony-na przeglądzie powiedział że tuleja do wymiany.

Pomyślałem że to ta której żeśmy nie wymienili a okazało się że to siadł ten dopiero założony lemforder-na drugiej tulei patrzę a data-95" i w stanie bdb :8) Wszelkie kanały itp omijam jak tylko umiem-następnym razem już kupię coś innego bo ten lemforder niby polecany a ja ich nie mogę pochwalić niestety :( sworznie febi i niby jeszcze się trzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz z tym Febi bylo dawno wiadomo, ze sa słabej jakosci. popsuła sie firma i juz.

Zakladalem w e36 Meyle i kolega dalej jezdzi na nich spokojnie .

Juz nie wiadomo co kupowac..... :duh: porazka jakas

rozumiem koszt czesci-ale koszt wymin kolejnych ?! to jest najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub może i masz racje bo to chyba paranoja jest-oryginalnie też lemfordera wpychali czy się mylę?

A jeśli oryginalnie lemfordera dawali, ja też go dałem i po 3 miesiącach się wysypała to coś nie tak a tamta od początku auta się trzyma :shock:

Ja rozumie że prawą stroną się częściej najeżdża w studzienki itp ale staram się omijać jak się da a i tak się sypła.

 

A co do wymian Pawel Sitek jak masz kogoś z kanałem to może dasz sobie rade z jakimś kolegą bo 2 osoby do tego trzeba. Niby można tuleje bez ściągania wahacza wymienić ale u mnie o tyle cholera siedziała mocno że trzeba było go wyjąć (mówię o E36, może w E46 jest całkiem inaczej-nie widziałem to nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.