Skocz do zawartości

Zbiornik płynu intensywnego zmywania?


ONY530d

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos wyjasnic co to jest zbiornik plynu intensywnego zmywania? bo mam cos takiego a nie wiem do czego to jest? Widze ze poprzedni własciciel cos tam zalał ale tego plynu od kiedy mam auto nie ubywa. W instrukcji obsługi nic nie wyczytalem pozatym jak to sie nazywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje, jest to zbiornik płynu do intensywnego spryskiwania. Wlewa się tam specjalny płyn do intensywnego czyszczenia (wchodzi ok. 1 l). Płyn ten jest dostępny w ASO no i na Alledrogo. Intensywne spryskiwanie uruchamia się przyciskiem po prawej stronie dźwigni wycieraczek. Jeden cykl spryskiwania trwa ok. 5 sek. i w tym czasie zużywane jest bardzo mało płynu.

 

Na marginesie-spróbuj czasem użyć opcji "szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dodać, że (z tego co zauważyłem) nie ubywa tego płynu, tylko ten normalny przpływa przez ów mały zbiorniczek mieszając się z nim i dopiero wtedy na szybę (lampy).

P.S. Mam rację prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dodać, że (z tego co zauważyłem) nie ubywa tego płynu, tylko ten normalny przpływa przez ów mały zbiorniczek mieszając się z nim i dopiero wtedy na szybę (lampy).

P.S. Mam rację prawda?

 

Hmm mi ubywa choc jakos specjalnie tego nie obserwowalem, aczkolwiek z tego co pamietam to do spryskiwaczy ida 2 rurki, przy spryskiwaczach pewnie sa zaworki wiec mozliwe ze idzie bezposrednio... trzeba by kiedys specjalnie sprobowac i zobaczyc :).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
A nie jest to przypadkiem zbiorniczek na płyn który idzie na spryskiwacze reflektorów?? I zbiorniczek ten uzupełnia się sam płynem z głównego zbiornika? Ja wlewam tylko normlany płyn do głównego zbiornika, a ten drugi jest zawsze pełny, nie wlewam do niego nic specjalnego.
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk :)

 

Przecież mówię, że uważam że ten mały zbiornik napełnia się automatycznie z dużego zbiornika. Jakim innym cudem byłby zawsze pełny?

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam leje ten sam co do tego większego.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I zbiorniczek ten uzupełnia się sam płynem z głównego zbiornika? Ja wlewam tylko normlany płyn do głównego zbiornika, a ten drugi jest zawsze pełny, nie wlewam do niego nic specjalnego.

 

uważam że ten mały zbiornik napełnia się automatycznie z dużego zbiornika

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania, w jakim celu jest więc ten mały zbiornik :?: :roll:

To są dwa niezależne zbiorniki.

 

 

A nie jest to przypadkiem zbiorniczek na płyn który idzie na spryskiwacze reflektorów??

 

Intensywne zmywanie nie ma nic wspólnego z działaniem spryskiwacza lamp.

 

 

to jak jest z tym plynem ,moge lac zwykly czy lepiej nie ?

Możesz, tylko w jakim celu, co ma Ci to dać??

W zbiorniczku powinien być mocniejszy płyn(o silniejszym działaniu), wtedy to ma jakiś sens.

 

To jest dedykowany płyn do intensywnego zmywania http://www.bmw-sklep.com.pl/pl/srodek-do-intensywnego-mycia-szyb-bmw-1000-ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosz k$&%wa :shock: 25zł za 1L nieźle :roll: Ja tam do tego zbiorniczka małego jak kupiłem BMW to zalałem płynu raz i nigdy mi nie zszedł do końca i myślałem, że coś z tym nie tak ale intensywne mi działało więc ja sam nie wiem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się napełniał ale to przez uszkodzone jakieś zaworki, dlatego założyłem zaworek sam na tym wężyku za pompką.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to było poruszane tyle razy na tym forum. Napełnia wam się zbiorniczek od intensywnego, bo macie uszkodzone spryskiwacze na masce z przodu. W spryskiwaczach macie sprężynki i małe gumowe kapturki które przepuszczają płyn. Nie polecam rozbierania spryskiwaczy, ciężko później zmontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.