Skocz do zawartości

Ringi plus biksenony = koszt?


PappaIce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam obecnie E46 z 2004 sedan i chętnie zamontowałbym w niej ringi i ksenony (NIE zenony! ;)

 

Szukam czegoś solidnego, porządnego i dedykowanego (nie tuning by Miecio z Jaworzna), a może oryginalne?

 

 

Jaki się wiąże z tym koszt? Ile rzeczy należy wymienić itd.

 

 

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat?

 

 

 

P.S. Czy Wam też przy odpalaniu silnika samochód podnosi na chwilę i opuszcza środek reflektorów? To normalne w E46?

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

 

P.S. Czy Wam też przy odpalaniu silnika samochód podnosi na chwilę i opuszcza środek reflektorów? To normalne w E46?

 

Tak jest to normalne przy ksenonach bo one sa samo poziomujace sie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt uzywanych lamp xenonowych po lifcie czyli bixenon zaczyna sie od 1600 taniej chyba nie spotkalem, Ringi to teraz koszt 140 , jesli masz troszke pojecia sam to sobie zalozysz do bixenonu bedzie trzeba jeszcze poprowadzic jeden + w celu otwarcia do konca przeslony czyli ewentualnie wtyczki do tego aby mialo rece i nogi ale to koszt za sztuke z 15-20 w aso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie czysty dodatek - jechałem z ksenonami w nocy i owszem - widać lepiej. Ale ja w nocy jeżdżę na dalsze trasy może dwa razy w roku :)

 

 

zdecydowanie wolę zainwestować w podłokietnik, którego cholernie mi brakuje, na co dzień :)

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki koszt to chyba sobie trzeba darować. Standardowe światła w E46 po lifcie oceniam bardzo dobrze. Świetne oświetlenie pobocza! Za niecałe 2000 zł można kupić fajniejsze rzeczy :) - tak mi się wydaję.

nie daruj!

pojezdzisz chwile i zmienisz zdanie.wyglad bixenonow dodaje autu klasy.

wiem z autopsji.bylem podobnego zdania,ale kazda napotkana bmka z ksenonami wprawiala mnie w kompleksy.biksenonki czekaja na montaz :mrgreen: ,podlokietnik tez :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki koszt to chyba sobie trzeba darować. Standardowe światła w E46 po lifcie oceniam bardzo dobrze. Świetne oświetlenie pobocza! Za niecałe 2000 zł można kupić fajniejsze rzeczy :) - tak mi się wydaję.

nie daruj!

pojezdzisz chwile i zmienisz zdanie.wyglad bixenonow dodaje autu klasy.

wiem z autopsji.bylem podobnego zdania,ale kazda napotkana bmka z ksenonami wprawiala mnie w kompleksy.biksenonki czekaja na montaz :mrgreen: ,podlokietnik tez :mrgreen:

poważnie ? :mrgreen: a mnie zastanawia wygląd światła ksenonowego bo widzę normalne , jak u mnie , niebieskie i az wpadające w fiolet , od czego to zalezy ? co do biksenonów to nie ma róznicy między ksenonem bo BI to tylko przesłona na długie nie oddzielne światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosują różne temperatury żarników uzyskując różne kolory. Fabryczne świecą na biało.

 

Zawsze marzyłem o takim gadżecie jak Xenon, ale jak już mam w odatku Bi to zauważam pewne wady. Światło jest bardzo dobre, jasne, ale wyraźna linia odcięcia linii światła trochę przeszkadza. Odnoszę wrażenie, że światła świecą bardzo dobre, ale na krótszą odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor swiatla xenonowego zalezy od temperatury zarowki, a wystepuja: 4300K 5000K 6000K 8000K z tego co wiem im wyzsza temp tym kolor bardziej niebieski/fioletowy i wg mnie tym mniej widac. Seryjnie montowane sa 4300K. Wszystkie inne sprzedawane sa na alledrogo w postaci tzw hidow i zakladane do zwyklych lamp ktore nie sa do tego przystosowane :naughty: , ja bym takim od razu dowody pozabierał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byly montowane fabrycznie w E46

 

Ale szybko naprawiono ten błąd. Spryskiwacze to nie gadżet, są bardzo potrzebne ze względu na charakterystykę światła ksenonowego. Brudne klosze znacznie wpływają na rozszczepienie wiązki światła powodując oślepianie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.