Skocz do zawartości

termostat


boss64616

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki mam takie same zapytanie w mojej bemce mam walnięty czujnik temp. ktory nie uruchamia wentylatora od climatronic przez to troche grzał mi sie silnik więc na czas zaprowadzenia auta do mechanika by usunął usterke wstawiłem Visco i otóż teraz zauważyłem iż samochód na trasie nie jest dogrzany temp zbija się do 1 kreski w miescie juz inaczej osiąga pion więc u mnie równiez termostat do wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo gdy tem. stanęła pionowo i zacząłem szybciej jechać to temp.potrafiła spaść do niebieskiego pola jaka macie coś podobnego to na 100%termostam jest cały czas otwarty,a chciał bym zauważyć że wtedy starsznie sie długo nagrzewała :mrgreen: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam identyko gdy jade szybko temp spada prawie do niebieskiego gdy stoje na postoju lub powolutku jezdze po miescie to mniej wiecej trzyma sie pionowo...

 

 

Ja tez tak miałem i spalanie Ci wzrosło no nie??? :mrgreen: To bedzie termostat ta stronka Ci pomoże do jakiej temp, trzeba CI termostat bo są chyba dwa rodzaje http://www.realoem.com/bmw/select.do Napisz jak zrobisz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale nie wiem o co chodzi a tej stronce wyswietliło mi po tych wszystkich opcjach że mam silnik M43:p a co do spalania to chyba pali tyle odkąd go kupilem zakładam że od tego czasu jezdze na walniętym termostacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy bedzie do m40 pasowal termostat z m43 ??

pozdrawiam

 

M40 1.6 powinno sie bez wlaczonego ogrzewaia i butowania grzac 2-3 km, to maly silniczek i bardzo szybko lapie temp, a co do termostatu to nawet nie pisz takich rzeczy, jestes z Gliwic jest taka firma jak Fota maja wszystkie czesci koszt takiego termostatu jest bardzo, bardzo smieszny.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

mam takie pytanko co do wymiany tego termostatu.

czy jak go wykręce to dużo płynu zejdzie? bo wydaje się na zdjęciu że jest wyżej niż chociazby pompa chodzi mi o to czy trzeba bedzie jakoś odpowietrzać potem układ?

 

a drugie pytanie czy w M40 wymienia się płyn chłodzący?

Mam już moją e30 5 lat robiłem rozrząd zaraz po sprowadzeniu ale nigdy nie robiłem nic w układzie chłodzenia i nie wiem czy nie musze kiedyś zmienić płynu.

bo objawy na termostat mam klasyczne, temperatura leży i auto wiecej pali.

 

dzieki za odpowiedzi.

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej płyn by się przydał zalać nowy jak twierdzisz,że przez 5lat nie wymieniałeś.a płynu troszke ubedzie ale nie dużo i trzeba koniecznie odpowietrzać ukł.Na forum jest mnóstwo o tym tu masz jeden http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=440&sid=048dfa90af94ce242bf0496c1e0e586f miłej pracy :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz.

 

A mogę jeszcze spytać ile trzeba wlać wody a ile koncentratu do układu?

Bo wiem że całość to 7 litrów (pojemność układu chłodzenia).

Nie mam takiego czujnika o którym tam jest mowa żeby sprawdzić gęstość płynu.

Czy może być w układzie sam koncentrat?

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz.

 

A mogę jeszcze spytać ile trzeba wlać wody a ile koncentratu do układu?

Bo wiem że całość to 7 litrów (pojemność układu chłodzenia).

Nie mam takiego czujnika o którym tam jest mowa żeby sprawdzić gęstość płynu.

Czy może być w układzie sam koncentrat?

 

 

Na Shellu ostatnio kupowalem plyn do chlodnic gotowy do uzycia, jak zmienialem termostaty w E39. Od razu wlewasz nie musisz nic kombinowac.

( jest gotowy i koncentrat , podobne butelki wiec trzeba poczytac )

 

A jak masz koncentrat to tam pisze jak ma byc.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.