Skocz do zawartości

Stuki po odpaleniu


bw81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, bylem dzisiaj ogladac 330 XD z 2003 roku kupiona w Polskim salonie. Przebieg 123 tys km.

Trzy rzeczy, ktore mnie zastanawiaja to po odpaleniu samochodu przez 4-5 sekund cos sie tlucze w okolicach silnika, dziwny odglos - macie pomysl co to moze byc?

Druga sprawa to drgania - jak skrzynia jest w pozycji P lub N to jest ok, jesli natomiast w pozycji R lub D i trzymam hamulec to samochod dostaje lekkich wibracji. Mam 2 inne w automacie i nigdy nie zauwazylem podobnych objawow.

Trzecia - ostatnia sprawa - to luz na wale (chyba) jak samochod sie toczy i dodamy gazu to w pierwszym momencie czuc delikatnie szarpniecie w tyle amochodu - tak jakby jakis luz w tylnim dyfrze?

 

Generalnie samochodzik super - jestem umowiony z wlascicielem w przyszlym tygodniu w ASO, zeby sprawdzic owe przypadlosci i jesli wszystko przebiegnie ok to kupuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co piszesz to juz nie jest tak do konca super, jezeli to wal to pol biedy, ale bardziej obstawial bym skrzynie. Ale... po 123 tyś skrzynia nie moze byc uszkodzona.. chyba ze ma wiekszy przebieg lub ktos palowal ta skrzynie(palenie gumy itd)

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja zapytam się o coś odnośnie stuków posiadam e46 320d standard jak wiekszość tutaj osób mam ten samochód od maja ogólnie jestem zadowolony odpukac :D ale ostatnio coś mi dziwnie stuka w silniku mianowicie tak trrr... jak trzeszczotka ale nie jest to nom stop silnik pracuje równo a ten dźwięk jest taki cykliczny wychodzi jak gdyby z tego koła pasowego ale słyszałem że jeśli z nim jest coś nie tak to widać gołym okiem jak ma bicie a u mnie jest ok nie ma bicia paski też idą jak po sznurku a coś dziwnie trzeszczy czy to może być rozrząd ??? ale chyba nie trzeszczał by tylko szuumiał ???i nie robił cyklicznie koledzy pomóżcie bo to naprawdę potrafi nie dawać spać po nocach pozdrawiam i dziękuje za pomoc :cry:
moc jest z nami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moja ma przejechane 140tys i skrzynka zachowuje sie tak ze jej wogole nie czuc..(tiptronik ZF) ..nie ma zadnych drgan ani innych zjawisk..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja zapytam się o coś odnośnie stuków posiadam e46 320d standard jak wiekszość tutaj osób mam ten samochód od maja ogólnie jestem zadowolony odpukac Very Happy ale ostatnio coś mi dziwnie stuka w silniku mianowicie tak trrr... jak trzeszczotka ale nie jest to nom stop silnik pracuje równo a ten dźwięk jest taki cykliczny wychodzi jak gdyby z tego koła pasowego ale słyszałem że jeśli z nim jest coś nie tak to widać gołym okiem jak ma bicie a u mnie jest ok nie ma bicia paski też idą jak po sznurku a coś dziwnie trzeszczy czy to może być rozrząd ??? ale chyba nie trzeszczał by tylko szuumiał ???i nie robił cyklicznie koledzy pomóżcie bo to naprawdę potrafi nie dawać spać po nocach pozdrawiam i dziękuje za pomoc Crying or Very sad

 

Ja miałem takie trr... i okazało sieże trzeba było wymienić napinacze od paska oba ciężko było ruszyć i były zapieczone :) po tej operacji jest cisza więć oiże sprawdź czy z nimi wszystko ok

Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Ja miałem takie trr... i okazało sieże trzeba było wymienić napinacze od paska oba ciężko było ruszyć i były zapieczone :) po tej operacji jest cisza więć oiże sprawdź czy z nimi wszystko ok

 

I jest dokladnie tak jak piszesz:) Zawiozlem samochod do serwisu i powiedzieli, ze pasek klinowy + dwa napinacze:) Cena 2100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem takie trr... i okazało sieże trzeba było wymienić napinacze od paska oba ciężko było ruszyć i były zapieczone :) po tej operacji jest cisza więć oiże sprawdź czy z nimi wszystko ok

 

I jest dokladnie tak jak piszesz:) Zawiozlem samochod do serwisu i powiedzieli, ze pasek klinowy + dwa napinacze:) Cena 2100 zł

 

Sorry... jaka cena?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Chyba te napinacze były z tytanu made in NASA albo Ci sie jedno zero za duzo napisało, zapłaciłes 2100 zł za cos co kosztuje 200...?? :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem takie trr... i okazało sieże trzeba było wymienić napinacze od paska oba ciężko było ruszyć i były zapieczone :) po tej operacji jest cisza więć oiże sprawdź czy z nimi wszystko ok

 

I jest dokladnie tak jak piszesz:) Zawiozlem samochod do serwisu i powiedzieli, ze pasek klinowy + dwa napinacze:) Cena 2100 zł

 

Bez jaj!!!

Ponad dwa kawałki za takie pierdoły???

Brot Mit Wurst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo ładnie 2100 :) oba paski i napinacze i rolki prowadzące i koło pasowe przy okazji wymieniłem może troszkę na wyrost ale już jak rozebrałem i cała operacja z częściami to byuło koło 1100 zł z czego koło pasowe 500zł kosztowało .....Ale ceny mają :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.