Skocz do zawartości

ZABLOKOWAŁ IMMOBILISER


GRACUS7

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Moje pytanie dotyczy E-36 1,6 compakt z 12.1995 silnik M43

otóż kolega wpadł na pomysł załozenia sobie halogenów bo fabrycznie ich nie mial, kupił w ASO instalacje i według instrukcji ja podłączył. Halogeny zaczeły swiecić ale jeszcze podłączył sie pod kostke przy licznikach aby zapalała sie kontrolka i wszystko działało przez kilka chwil do czasu gdy nie odpalił auta i nie przejechał parę metrów, przestawił auto i zgasił silnik i od tamtej pory czyli dobry tydzień auto śpi!!!!!!!!!!!! juz wiecej nie odpalił

 

badanie na komputerze wykazało błąd lub uszkodzenie immobilisera ale czy przez podłaczenie do wtyczki zegarów można uszkodzić immobiliser? gdzie on sie znajduje i czy ma coś wspólnego z zegarami?

co mogło sie stać?

z tego co wiem to komputer wtrysku nie ma nic wspólnego z immobiliserem gdyż zakładałem ten komputer DME do siebie i normalnie jeździłem a u mnie jest MOTRONIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu cos doradzic na odleglosc.

 

Jesli podpiol sie tam gdzie trzeba to wszystko powinno byc ok.

 

:mad2: a nie jest.

 

Moze zmienic kluczyk, wziasc zapasowy. Tzw. pesta od IMMOBILISERa powinna byc w kluczyku, moze wypadla.

 

Ale podobnych rad mozna by pisac wiecej.

 

Moze zdemontowac halusie i wszystko wroci do tzw. stanu pierwotnego.

 

Moze poszperac w bezpiecznikach i przekaznikach, bo moze podlaczajac zrobiliscie gdzies zwarcie.

 

Kombinacji moze byc naprawde wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł immo powinien się znajdować za schowkiem przed pasażerem, bliżej konsoli środkowej.....pewnie bedzie opisany jako EWS.

 

Może podczas montażu doszło do jakiegoś naruszenia przewodów, zlączek pod kierownicą....powinien tam być po lewej stronie dodatkowy moduł przekaźników, w nim powinien byc zamontowany moduł nadajnika/odbiornika immo i może tam podczas podpinania przełącznika halogenów coś zostało sknocone albo poprostu nie łączy....

 

Pisałem "powinien" bo tak jest wersji coupe, cabrio i sedan...compact jest troszke inny ale może tam jest tak samo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a czy immo ma cos wspólnego z komputerem silnika DME ? kiedyś podmieniałem DME za MOTRONICA w swoim aucie i wszystko chodziło bez problemu wiec chyba to nie ma nic wspólnego myślę ze nie ma czegoś takiego ze te dwa urządzenia musza sie komunikować a czy w carsofcie jest jakaś opcja do immo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 lat później...

witam !

mam pytanie odnosnie calego systemu centralki immo i kompa. Aktualnie w samochodzie nie dziala mi centralny zamek , zacina sie stacyjka i zamek w drzwiach...postanowilem cos z tym zrobic i na allegro znalazlem okazyjnie caly zestaw tego co potrzebuje...(zamki do drzwi,zamek do bagaznika,stacyjka, modul centralnego,komputer silnika +3 kluczyki wszystko z rozbiorki jednego samochodu , wszystko sprawne i spolgra ze soba).wszystko byloby ok az zaczalem czytac na forach ze numery z kompa musze byc identyczne z tymi ktorymi mam teraz w przeciwnym razie cos bedzie nie tak.... po sprawdzeniu czesci wyszlo ze sa z bmw e36 318i ja mam 320i

I teraz czy ktos wie czy bedzie to dzialalo jezeli zmienie wszystkie te podzespoly? z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.