Skocz do zawartości

Odpowietrzenie Pomocy


Raich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpowietrzeniem ukl. Wymienilem termostat, zalalem nowy plyn i nie moge go odpowietrzyc... robie tak jak jest napisane w instrukcji obslugi i lipa. Przejade pare kilometrow i sie gotuje. moze ktos mial taki temat?? aaa i jeszcze dodam ze z nawiewu caly czas leci zimne powietrze... Jest to silnik 2,8 BMW E36. Pozdro

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odpowietrzylem tak jak tam jest napisane... ale dalej nie leci cieple powietrze, przejade paree kilometrow i sie gotuje woda... nie wiem co jest ,zle odpowietrzone czy uszczelka pod glowica?? jak to sprawdzic.

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana termostatu tez sie gotowala, byla peknieta obudowa termostatu (tez ja wymienilem) i jak juz byla odpowiednia temp to przez to pekniecie wode wywalalo... teraz coraz szybciej zaczyna temp wchodzic na czerwone pole. Doslownie po paru kilometrach. Mysle ze to jednak uszczelka pod glowica;( . Cyba ze ktos ma inny pomysl... ile kosztuje uszczelka?? Wie ktos?? Pozdro

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniłeś termostat, to pozostaje tylko pompa płynu chłodzącego.

Może nie wymuszać obiegu, jak odpowietrzałeś czuć w przewodach było że płyn się przelewał do wyrównawczego przelewem wracał? W ogóle jak wlałeś płyn przy odpowietrzaniu to ubyło go i potem jeszcze dolewałeś?

Diagnoza INPA & DIS Garwolin i okolice kontakt PW

http://www.motostat.pl/user_images/21280/icon1.png

http://waldii.republika.pl/bmwdriver.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ubyło, nie wiem, nie można go odpowietrzyć i cały czas leci zimne powietrze z nawiewu... a ustawione na cieple. Kolega poradził żeby sprawdzić zawory sterujące przepływem płynu do nagrzewnicy. a jak tam będzie ok to pompa lub uszczelka pod głowicą. I co tu zrobić...

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zawory chociaż by były uszkodzone, nie może dojść przez nie do gotowania się płynu. Zacznij od pompy, najlepiej jedź do jakiegoś kumatego mechaniora. Nagrzewnicą nigdy nie zbijesz tego nadmiaru ciepła które ci się tam tak wydziela, a jak się uda to się ugotujesz w środku :norty: Nie dopuszczaj też do gotowania się płynu...

 

Pozdr

Diagnoza INPA & DIS Garwolin i okolice kontakt PW

http://www.motostat.pl/user_images/21280/icon1.png

http://waldii.republika.pl/bmwdriver.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego raich! odkręć korek od chłodnicy i zobacz, czy górnym otworem przelewa się płyn,jak nie to może żle odpowietrzasz,lub pompa wodna,jak tak, i sie gotuje to może być uszkodzone wisco jak masz lub, czujnik chłodnicy.pzdr
Klema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworem odpowietrzajacym przelewa sie plyn ale pod bardzo malym cisnieniem i to jak sie wrzuci wieksze obroty silnika. Pojechalbym do jakiegos dobrego mechanika z tym ale jestem za granica... a tutaj sa same partacze... i jeszcze kasuja niesamowicie... :mad2:

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz pompę wody do wymiany.

I radzę szybko to wymienić. Na szczęście nie jest to bardzo kosztowne.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to byloby przyczyna tego ze nie mozna odpowietrzyc i ze nie ma ogrzewania?? Wydaje mi sie ze poprostu nie ma obiegu... mozliwe ze pompa, caly czas sie boje ze to ta uszczelka, duzo roboty i kasy... a sam tego nie zrobie

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym spróbował odpowietrzyć jeszcze raz może na mój sposób :

zalewam płynem dotąd chłodnce aż zaczeni wypływać odpowietrznikiem z bombelkami, nie zakładałem wirnika by zybciej się zagrzał i grzałem go aż uznałem że starczy, i wtedy odkręciłem odpowietrznik ale tylko troche, i tak powtórzyłem jeszcze ze dwa razy i jest ok. Oczywiście w samochodzie ogrzewanie na ful.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie dzieki bardzo za zainteresowanie i pomoc, patrze dzisiaj pod korek oleju i maslo jest... teraz juz pewne ze uszczelka.... jeszcze 2 dni temu byl czysciutki. :mad2:

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod korkiem klawiatury może sie trochę odłożyć masełka, jest to normalne gdy jedździ się krótkie trasy, samochód jest wówczas niedogrzany.

Sprawdź kolego olej na bagnecie czy zmienił kolor na mleczny lub czy przybyło go niespodziewanie.

Wtedy będziesz miał 100% pewnosć że to uszczelka.

 

Ja miałem mleko i nadmiar oleju a uszczelka jest cała, jutro po splanowaniu i sprawdzeniu szczelności będę skręcał i nie wiem czy problem zniknie?

Pytanie do szpeców

Czy może się dostać płyn do oleju inną drogą niż uszczelką pod głowicą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.