Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

łoki...

auto z dala wygladało nieźle... z bliska znacznie gorzej. Żaden element nadwozia czy to drzwi, maska czy zderzaki, nic nie pasuje tak jak należy, szczeliny wszędzie inne, krzywe, tu odstaje, tu nie dolega. Samochód w całości lakierowany. Gdzieniegdzie widac spękania lakieru. Prawa strona w całości i tylny lewy błotnik szpachlowane, w niektórych miejscach bardzo grubo, tak, że moj miernik się poddawał:) Wnęka drzwi od strony kierowcy niechlujnie lakierowana z jakiegoś powodu. Po odgięciu tapicerek w bagażniku okazało się ze ktoś prostował tylny pas i "okulary" młotem. Przodem też uderzona. Lampy przednie tanie zamienniki, brakuje paru plastików z przodu. Silnik na zimno odpalił jak stado bocianów, po chwili się uciszył. Na desce świecą się kontrolki od poduszek, ABS i chyba check engine z tego co pamietam. Nie jeździłem nawet bo mi się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Poszukuję zadbanej Z3 po faceliftingu. Czy ktoś zna lub widział tę oto Z3?

http://moto.allegro.pl/bmw-z3-2001r-1-8-m-pakiet-alu18-klima-wypas-i3117466426.html

Ode mnie z domu to pięć godzin jazdy, więc wolałbym sobie zaoszczędzić czasu i rozczarowania.

Auto widziałem na allegro już w ubiegłą zimę. Dostrzegam wgniecenie na prawym progu.

Proszę o Waszą opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No fakt jak na 2.8 to tania ale pewnie niektórych odstrasza kolor i brak klimy.. Kolega świstar swego czasu też bardzo długo się bujał ze swoją z3 2.8 a wydawała się OK i cena była niska :wink: nie wygląda na jakiegoś strasznego ulepa ale chromowane felgi, brak kratki w przednim zderzaku, gałka zmiany biegów, zegary mogą odstraszać :| Jak byś jechał ją oglądać to służę pomocą (mieszkam 25km od tej miejscowości) pozdr ;)
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mógłby ktoś opowiedzieć coś o tym samochodzie: http://allegro.pl/bwm-z3m-i3178396275.html

 

Pamiętam, że swojego czasu był na allegro podobny samochód po swapie na ///M, kojarze nieciekawe opinie na temat samochodu, czy jest ktoś w stanie to potwierdzić?

 

Z tego co kojarze tamten miał rozwiercony motor do 3.1 l około właśnie 300 koni a był to seryjnie s50b30, teraz pytanie czy to ten sam samochód i czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód który jest w ogłoszeniu (na 99%) był na sprzedaż przez kilka miesięcy na jesieni 2012 roku. Pamiętam bo interesowłem się nim. Ostatecznie nie widziałem tego auta na żywo, m.in. dlatego że kontakt ze sprzedawcą był utrudniony, a znalazłem coś ciekawszego bliżej siebie. Jak widać szybko znowu trafił na sprzedaż. Oryginalnie siedział w nim silnik 2.8, potem był 3.0 z turbiną , a ostatecznie trafił ten 3.2.

Czy to jest ten sam samochód o którym Ty myslisz, to nie wiem? Jest to możliwe.

Opinii ani pozytywnych, ani negatywnych o tym aucie nie znam.

 

O tym samochodzie z ogłoszenia jest temat na RACINGFORUM, mozesz poszukac.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O tym samochodzie z ogłoszenia jest temat na RACINGFORUM, mozesz poszukac.

poniżej link

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=67469&hl=z3m

Sam szukam Z3 coupe, z powodu małej podaży też mnie to zainteresowało.

Wątpliwości budzą natomiast modyfikacje tego auta, nie ich jakość tylko zakres.

Chciałbym trafić na "sztukę" której zapewniłbym dożywocie - ta raczej się nie nadaje.

Dla mnie przede wszystkim preferowane były by auta jak najbardziej oryginalne.

 

Zaciekawiło mnie to:

http://otomoto.pl/bmw-z3-2-8-benz-igla-C28685911.html

 

http://img856.imageshack.us/img856/9408/z3ns.jpg

 

Ktoś sprawdzał organoleptycznie ?

Czy wiadomo coś o firmie sprzedającej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To byłe auto forumowicza bmwz3coupeTbg. Z tego co pamiętam to pochodzi z USA, oryginalnie wyszła z automatem a przebieg można wsadzić między bajki.. ;) Teraz już ma świeżo obszytą kierownicę i ''zregenerowany'' fotel kierowcy. Sprzedawał ją za ok 25tys. Tu masz dowód : viewtopic.php?f=79&t=178118 . Jak na moje warta max 20k.

 

Sprawdzałem i jest to ten sam samochód. Radzę poszukać czegoś innego. Do Z3 coupe trzeba mieć nieco cierpliwości, żeby znaleźć odpowiedni egzemplarz. Na okazję już teraz nie ma co liczyć, bo te samochody z każdym rokiem będą trzymały cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przede wszystkim preferowane były by auta jak najbardziej oryginalne.

 

W tym wypadku musisz odpuścic sobie te sztuke z Sosnowca, bo ona jest bardzo mocno modyfikowana. Nie ma nawet klimy i dosyc kosztowne byłoby przywrócenie jej. To autko do upalania i ścigania się, a nie oryginalny klasyk.

 

Ładnie utrzymane Z3 coupe w oryginale moim zdaniem nie będzie już tanieć... to auta dużo rzadsze niz M3.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku musisz odpuścic sobie te sztuke z Sosnowca, bo ona jest bardzo mocno modyfikowana. Nie ma nawet klimy i dosyc kosztowne byłoby przywrócenie jej. To autko do upalania i ścigania się, a nie oryginalny klasyk.

 

Ładnie utrzymane Z3 coupe w oryginale moim zdaniem nie będzie już tanieć... to auta dużo rzadsze niz M3.

 

a Z3M Coupe to już w ogóle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, jestem nowym forumowiczem jako że nie posiadam ani też nie posiadałem nigdy do obecnej chwili niczego spod marki BMW :).

O roadsterze myślę już od roku, przymierzając się wciąż do czegoś...była w planach MR2, przechodziła przez myśl MX5 ale jednak ostatecznie zdecydowalem się na Z3!

Jestem przed zakupem więc chciałem prosić o info jeżeli ktoś z was zna bądź widzial następującą sztukę i może coś o niej powiedzieć:

 

http://otomoto.pl/bmw-z3-C29039018.html

 

wiem że zupełnie inny pułap cenowy (i silnikowy) ale czy ktoś zna ten:

http://otomoto.pl/bmw-z3-C29093776.html

 

Dzięki za wszelkie info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 2.8 z Głogowa to tu cytat:

Na przodzie brak lewej obrysówki, prawa poniszczona, ślady szalonego lakiernika któremu nie chciało się okleić belki i zamków maski, lewa podstawa lusterka mocno skorodowana, chłodnica przyłapana na paski, kiepsko spasowana maska na pierwszym foto - to tak na szybko :wink:

Natomiast ta z Zamościa wygląda w porządku. Jedyne do czego można się przyczepić to straszny brud pod maską :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uaktualniam tą z Zamościa. Byłem , widziałem, badałem.

Lakierowana w zasadzie cała. Liczne ślady szpachli. Jedyny element nie lakierowany powtórnie to bodajrze lewy tylny blotnik (lub prawy nie pamiętam już). Także z opisem "bezwypadkowy" mało ma wspólnego. Wnętrze zużyte jako tako lecz na 115kkm to mi zdecydowanie nie wygląda (powiedziałbym +100kkm). Brak osłonki wylotu powietrza w desce rozdzielczej lewa strona.

Podwozie ok, progi ok, silnik raczej ok.

Świeci się kontrolka AirBag.

VIN: WBACH72000LA29980

Edytowane przez young9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kolejny sprawdzony przeze mnie:

http://otomoto.pl/bmw-z3-C29077363.html

 

Niestety, był uderzony z przodu. Maska szpachlowana. Prawa podłuznica lekko pofałdowana. Błotniki tylne obydwa szpachlowane. Generalnie dużo nowej powłoki lakierniczej. Głośna praca wspomagania (chyba pada pompa). Wnętrze dosyć mocno wysłużone. Przebieg wątpliwy.

Jeżeli chodzi o strony dobre to w ostatnim okresie (6 lat) użytkowany niewiele. Dużo interwencji mechanika wiele części wymienionych na nowe także dbany od strony tech. Nowe poszycie dachu!

Nr rej PO 003FW

Edytowane przez young9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No to uaktualniam tą z Zamościa. Byłem , widziałem, badałem.

Lakierowana w zasadzie cała. Liczne ślady szpachli. Jedyny element nie lakierowany powtórnie to bodajrze lewy tylny blotnik (lub prawy nie pamiętam już). Także z opisem "bezwypadkowy" mało ma wspólnego. Wnętrze zużyte jako tako lecz na 115kkm to mi zdecydowanie nie wygląda (powiedziałbym +100kkm). Brak osłonki wylotu powietrza w desce rozdzielczej lewa strona.

Podwozie ok, progi ok, silnik raczej ok.

Świeci się kontrolka AirBag.

VIN: WBACH72000LA29980

 

chyba nie ma się co oszukiwać że za 15tys. znajdziemy zupełnie bezkolizyjną zetkę, pytanie czy w tym egzemplarzu możemy mówić o profesjonalnym ogarnięciu nadwozia czy o fuszerce, która za rok da o sobie znać? pytam bo od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu, lecz nie chcę poprawiać partactwa jakiegoś pseudolakiernka i wyrzucać ciężko odłożonych pieniądzy na powtórkę z rozrywki w tym samym aucie bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio ten egzemplarz i mam wątpliwości: http://auto-kulesza.com.pl/oferty_view.php?p_id=228

 

Ogólnie sprawia naprawdę bardzo pozytywne wrażenie: wnętrze jest niemalże idealne, nieporysowane, skóra co najmniej w bardzo dobrym stanie, na zewnątrz bez wgniotek, tu i tam jakieś niewielkie zarysowanie czy odprysk, ale bez tragedii. Wizualnie oceniałbym ją na 5/6

 

Podobno robiony był tylny prawy błotnik i maska między dyszami spryskiwaczy, dodatkowo cały był malowany. Szpara między maską a błotnikami jest dość duża, ale równa po obu stronach. Czy to normalne? Na pasie przednim nie ma żadnej naklejki (a widzę, że większość ma taką czarną). Zderzak przedni też coś minimalnie nie zgrywał się z maską, więc pewnie przód musiał być robiony.

 

Czy takie reflektory z białymi kierunkowskazami były montowane fabrycznie czy to jakieś zamienniki?

 

U Kuleszy mówią, ze do wymiany jest uszczelka pod pokrywą rozrządu (bo się poci, niestety nie wiem w jakim stopniu). Silnik podstawowy 1.8i 118KM. Czy wymiana tej uszczelki to dużo roboty/rozbierania w tym modelu?

 

Dodatkowo szyba w dachu jest taka sobie, oryginalna, ale zmatowiała i ma ze 2 małe nadpęknięcia, pewnie trzeba myśleć o jej wymianie. Koła są 16tki (inne niż na zdjęciu) i opony z przodu do wymiany.

 

Klapka wlewu paliwa jest trochę niedokładnie zlicowana z błotnikiem - żeby ją otworzyć trzeba włożyć palec w głąb...

 

Obecnie samochód wystawiony jest za 19900zł, właściciel niby za mniej niż 19 tysięcy nie chce go sprzedać.

 

Zrobiła się z tego niezła lista, ale może to optymalna oferta za tą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kierunków to albo wszystkie (reflektory, boczne, tylne) powinny być pomarańczowe albo wszystkie białe, w tym aucie masz mix. Obstawiam że z przodu są niefabryczne. Tak jak piszesz brakuje naklejki na przednim pasie. Ogólnie na tych fotkach niewiele widać, w zasadzie to nic poza tym że gość się z nią buja już minimum pół roku... Cena moim zdaniem ani niska ani wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem obecnie nowy, choć kiedyś miałem (ok 5 lat temu) e36, wówczas często zaglądałem na forum. Dziś planuję zakup z3 z silnikiem 2.8. Proszę o ocenę sztuki z aukcji:

http://otomoto.pl/bmw-z3-C29591610.html tutaj również to samo auto na innym serwisie:

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-bmw-z3-CID5-ID33RB9.html

I jak się ma gaz w tym aucie, wolałbym bez gazu.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.