Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej

Czy jest na tym forum właściciel tego (K1 APUS)?

http://otomoto.pl/bmw-z3-piekna-skora-C30310767.html

 

Chętnie bym porozmawiał...

 

A swoją drogą pchają się do mnie te coupe

Jestem z Krakowa (a raczej okolic), i coraz więcej coupe z małopolski: Kraków, Wieliczka, Nowy Sącz, Modlniczka...

Cięzko się powstrzymać :-)

 

szkoda tylko, że APUS ma najbrzydszą wg mnie odmianę wnętrza: czerwona skóra + "drewno", no i nie ma szyberdachu (albo nie zauważyłem)... za to ładne felgi

 

Akurat bylem przejazdem, obejrzalem i szalu nie ma.

Kierownica wytarta jak diabli, walona byla w lewy bok z moich obserwacji, lakier mocno zrysowany, w szczegolnosci maska, Szyberdachu brak.

Felgi faktycznie ok.

Jak zapronowalem sprawdzenie samochodu w ASO bmw w Krk, Pan stwierdzil ze "za daleko" :duh: pozniej, ze diagnostyka w ASO za dlugo trwa :duh: , wiec dla mnie temat zamkniety.

Ponoc wlasciciel bmw jest za granica, wiadomo tylko ze auto sprowadzone , w rekach wlasciciela 4 lata.

 

 

Sprawdzilem jeszcze bmw z Modlniczki, to za ok 18 000 i.....rdza.....rdza....i jeszcze raz RDZA :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą pchają się do mnie te coupe

Jestem z Krakowa (a raczej okolic), i coraz więcej coupe z małopolski: Kraków, Wieliczka, Nowy Sącz, Modlniczka...

Cięzko się powstrzymać :-)

 

 

Na Mazowszu i w osciennych województwach za to nie ma kompletnie nic do wyboru...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Proszę o zaopiniowanie tych dwóch egzemplarzy:

http://otomoto.pl/bmw-z3-m-packet-skora-alusy-hard-top-C30199696.html

http://tablica.pl/oferta/bmw-z3-2002-r-3-0i-170-kw-CID5-ID3k5It.html#f156a02954

 

Czy może na forum są właściciele i mogą się jakoś dodatkowo zareklamować?

 

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, które mi samemu udało się póki co zdobyć, to w przypadku tego 3-litrowego - mam numer VIN od właściciela. Sprawdziłem ten VIN na jakiejś stronce do sprawdzania VINów i wygląda na to, że zarówno całe wyposażenie jak i kolor nadwozia są zgodne z oryginałem. Prosiłem też o więcej fotek lepszej jakości, bo te na ogłoszeniu są raczej słabe, ale jak narazie 3 dzień czekam i nic. Problem w tym, że samochód na pierwszy rzut oka wydaje się trochę jakby "zużyty". Ma wgniecenie w drzwiach, ale takie rzeczy mi nie przeszkadzają. Bardziej martwi mnie mocne zużycie wnętrza - mój 22-letni golf wygląda w środku schludniej... ale to może być po prostu wina właściciela, który nie posprzątał przed zrobieniem fotek. Z drugiej strony jak ktoś nie wysilił się na odpicowanie samochodu pod sprzedaż, to mam wątpliwości czy na codzień o niego dba. Kolejny problem to to, że jest podejrzanie tani jak na ten rocznik, silnik i wyposażenie.

 

Co do tego 2,8, to wygląda rzeczywiście na zadbanego. Ma hardtop w cenie, chociaż osobiście chyba bym ten dach sprzedał, dołożył kasiory i kupił oryginalne pałąki przeciwkapotażowe.

 

Co o nich sądzicie? Ten 2,8 wydaje mi się nieco za drogi, a ten 3,0 nieco za tani. Do ilu Waszym zdaniem mógłbym negocjować cenę tego 2,8 (oczywiście zakładając, że jego stan jest taki jakim go prezentuje właściciel/komis)?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

[EDIT]

Jeszcze dorzucam jeden link, bo widzę że znów się pojawił:

http://allegro.pl/unikatowe-bmw-z3-2-8-l-i3601149919.html

 

Jeśli o ten chodzi, to mam obawy co do ogumienia. O ile te 18-ki prezentują się naprawdę dobrze, to wyczytałem na forum, że zawieszenie w Z3 jest dość twarde i nie jestem pewien czy pakowanie do tego na siłę niskich profili to dobry pomysł. Z drugiej strony gorzej niż w moim obecnym samochodzie być nie powinno - mógłby się wypowiedzieć ktoś kto jeździł zarówno Z-ką jak i Golfem II? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje, które mi samemu udało się póki co zdobyć, to w przypadku tego 3-litrowego - mam numer VIN od właściciela. Sprawdziłem ten VIN na jakiejś stronce do sprawdzania VINów i wygląda na to, że zarówno całe wyposażenie jak i kolor nadwozia są zgodne z oryginałem. Prosiłem też o więcej fotek lepszej jakości, bo te na ogłoszeniu są raczej słabe, ale jak narazie 3 dzień czekam i nic. Problem w tym, że samochód na pierwszy rzut oka wydaje się trochę jakby "zużyty". Ma wgniecenie w drzwiach, ale takie rzeczy mi nie przeszkadzają. Bardziej martwi mnie mocne zużycie wnętrza - mój 22-letni golf wygląda w środku schludniej... ale to może być po prostu wina właściciela, który nie posprzątał przed zrobieniem fotek. Z drugiej strony jak ktoś nie wysilił się na odpicowanie samochodu pod sprzedaż, to mam wątpliwości czy na codzień o niego dba. Kolejny problem to to, że jest podejrzanie tani jak na ten rocznik, silnik i wyposażenie.

 

 

 

Felgi masakra do wymiany, drzwi są do zrobienia. Wnetrze jest bardzo standardowe (brak sportowych foteli, brak komputera pokladowego) chociaż są pałąki i windshot, podgrzewane siedzenia i widzę guzik od klimy. Cięzko powiedzieć czy wnętrze jest zużyte, bo może rzeczywiście jest brudne i tyle. Ale jeżeli jest to trzeba by było pewne elementy wymienić. Do wlozenia lampy z bialymi kierunkami. Chyba był dzwon przodem. Bo maska moim zdaniem dziwnie leży i braki o ktorych niżej

 

Z takich anomali których nie widze u siebie to:

-Co to za błękitny wąż pod maska obok lewego kielicha ?!?!?! :)

-Brak obrysówek!!!

-Wydaje mi się że prawy leflektor jest ostro zaparowany

- Wysoko stoi chyba normalne zawieszenie.

- Wydaje mi się, że ma dziury zamiast halogenów z przodu

- Antena tylna wydaje mi się dziwna.

 

Na plus ewidentnie kolor który na zetce wyglada swietnię

 

Moim zdaniem trzeba bylo by sie przejechac i zobaczyc jak samochod przyspiesza, dobrze by bylo też na geometrie pojechać przed zakupem. Jeżeli dobrze i prosto jeździ i nie ma totalnie rozwalającego się wnetrza to stargować co się da i resztę włożyć w samochód. Z3 3.0 w dobrej wersji i zadbane to myśle że 30 tys + chodzą. Ja przynajmniej tyle dałem za swoją...

 

Jezeli samochód nie przekoszony to moim zdaniem może być dobrym wyborem dla kogoś kto chce Z3 na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać Waszą opienie o tej aukcji:

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/z3/vhc:car,cnt:fr,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:z3/pg:vipcar/183291815.html

 

Znajomy mieszka w okolicach Paryża, więc mógłby podjechać zobaczyć na miejscu ten egzemplarz. Pytanie tylko czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać Waszą opienie o tej aukcji:

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/z3/vhc:car,cnt:fr,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:z3/pg:vipcar/183291815.html

 

Znajomy mieszka w okolicach Paryża, więc mógłby podjechać zobaczyć na miejscu ten egzemplarz. Pytanie tylko czy jest sens?

 

Nie ma najmniejszego sensu.. To 1.8 przed liftem z początku produkcji w dodatku bez klimy. Za cenę tej + sprowadzenie i opłaty w PL kupisz 2 a jak się postarasz 3 sztuki :wink:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucam jeden link, bo widzę że znów się pojawił:

http://allegro.pl/unikatowe-bmw-z3-2-8-l-i3601149919.html

 

Jeśli o ten chodzi, to mam obawy co do ogumienia. O ile te 18-ki prezentują się naprawdę dobrze, to wyczytałem na forum, że zawieszenie w Z3 jest dość twarde i nie jestem pewien czy pakowanie do tego na siłę niskich profili to dobry pomysł. Z drugiej strony gorzej niż w moim obecnym samochodzie być nie powinno - mógłby się wypowiedzieć ktoś kto jeździł zarówno Z-ką jak i Golfem II? :D

 

18 cali do Z3 to dobry pomysł. Auto ładnie wygląda i dobrze sie na takich trzyma. Jedyny problem to cena nowych gum 18 cali - tanie nie są.

Z3 nie jest twardsze od Golfa II, ale to ciężko wogóle porównywac. Z3 jest dosc twarde ale przy tym mocno komfortowe. Golf to taka taczka.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf to taka taczka.

 

To fakt, łamie kręgosłup przy najechaniu na grubszą warstwę farby na drodze. Oczywiście nie chodziło mi o porównanie prowadzenia, bo "twardość" Z-ki jest celowa i jej wynikiem jest pewnie dobre trzymanie się drogi.

 

A jak byście widzieli wycenę tych dwóch egzemplarzy:

http://otomoto.pl/bmw-z3-m-packet-skora-alusy-hard-top-C30199696.html

http://allegro.pl/unikatowe-bmw-z3-2-8-l-i3601149919.html

 

Ile mógłbym próbować zbić cenę? Czy rozsądnie jest przewidywać, że mógłbym powiedzmy po 2-3 tys. z któregokolwiek urwać? Szczególnie ten tańszy mnie interesuje - wygląda na to, że jest dobrze utrzymany, a nie ma klimy ani pałąków, co mogłoby być dobrym wyjściem do negocjacji (a obie z tych rzeczy zawsze mogę sobie w przyszłości zamontować - lubię dłubać przy samochodach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę jeszcze o opinię na temat tego egzemplarza:

http://otomoto.pl/bmw-z3-m-packet-skora-alusy-hard-top-C30979971.html

 

Co prawda już zamieszczałem tego linka wyżej, ale nikt się do niego nie odniósł. To oferta bardzo bogata (nawet z hard topem). Braki są nieliczne (pałąki oraz komplet kół z oponami zimowymi), ale poważne. W końcu oryginalne pałąki są drogie, a poza tym - na cholerę mi ten hard top jak nie ma zimowych opon? W związku z tym wydaje mi się sporo za drogo. Jak myślicie - czy gdybym powiedział "19-20 tys.", to byłaby to rozsądna propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja - nie ma pitu pitu, szukanie fury trwa. Wpadła mi dziś w ręce taka oferta:

http://allegro.pl/bmw-z3-czarny-bandyta-roadster-i3643716222.html

 

Byłem u właściciela dzisiaj na wstępne oględziny. Niestety było już ciemno więc nawet nie wyciągaliśmy samochodu z garażu. Ogólnie do ideału mu daleko (siedzenia w kiepskim stanie, lewe lusterko również, na pewno był malowany - właściciel się przyznał, tylna szybka do wymiany, tylne przeguby stabilizatora do wymiany), ale cena jest wyjątkowo atrakcyjna. I tu pytanie - czy nie jest zbyt atrakcyjna? Nawet biorąc pod uwagę, że idzie zima.

 

Dodatkowo podejrzane jest to, że gość ma samochód od lutego i już się go chce pozbyć (oficjalny powód: znudził się).

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 'znudzenia się' - myślę, że sporo aut tego typu może być sprzedawana właśnie przez znudzenie się, po spełnieniu marzeń o kabriolecie. Ja mam moją Z4 2 sezony i też mi już to przeszło przez myśl, bo zrobiłem nią tylko 6000 km od tego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To znowu ja - nie ma pitu pitu, szukanie fury trwa. Wpadła mi dziś w ręce taka oferta:

http://allegro.pl/bmw-z3-czarny-bandyta-roadster-i3643716222.html

 

Byłem u właściciela dzisiaj na wstępne oględziny. Niestety było już ciemno więc nawet nie wyciągaliśmy samochodu z garażu. Ogólnie do ideału mu daleko (siedzenia w kiepskim stanie, lewe lusterko również, na pewno był malowany - właściciel się przyznał, tylna szybka do wymiany, tylne przeguby stabilizatora do wymiany), ale cena jest wyjątkowo atrakcyjna. I tu pytanie - czy nie jest zbyt atrakcyjna? Nawet biorąc pod uwagę, że idzie zima.

 

Dodatkowo podejrzane jest to, że gość ma samochód od lutego i już się go chce pozbyć (oficjalny powód: znudził się).

 

Co o tym sądzicie?

 

Jak dla mnie cena wręcz smiesznie niska. Co nie znaczy ze auto ma być złe. Zimą przeciez tez calkiem dobrze jezdzi sie takim autkiem...mechanicznie to zwykłe e36...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

".............. . Zimą przeciez tez calkiem dobrze jezdzi sie takim autkiem...mechanicznie to zwykłe e36..."

:D

Pod warunkiem, że jest taka zima jak w tym roku :D zimą to jest jakaś katorga nie jazda :DDDD JA NIE POLECAM NA ZIMĘ....

 

Co do sprzedaży/kupna zimą, próbowałem sprzedać i czekam na wiosnę. Sami handlarze dzwonią, nikt poważny.

Żeby sprzedać zimą, trzeba naprawdę mieć dobrą cenę.. co oznacza, że można wyrwać fajne auto w fajnej cenie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do sprzedaży/kupna zimą, próbowałem sprzedać i czekam na wiosnę

 

To może się dogadamy jeszcze przed wiosną? :wink: Widziałem tą ofertę już dawno (chyba nawet raz gadaliśmy przez telefon), ale nie wydała mi się bardzo atrakcyjna, bo ten egzemplarz nie ma klimy...

 

Od tego czasu jednak obejrzałem kilka sztuk z klimą i niestety żadna nie spełniała moich oczekiwań. Stan techniczny (w szczególności silnika) jest dla mnie ważniejszy niż klima, więc zacząłem poważnie rozważać powyższą ofertę. W tym tygodniu zadzwonię, bo mam jeszcze gdzieś numer spisany, to może się umówimy na oględziny w niedalekiej przyszłości? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzy rzeczy:

1) Musisz zadzwonić i dopytać o parę szczegółów:

- Jest hard top, ale czy są opony zimowe? Jeśli nie to po co Ci hard top na zimę?

- Czy jest klima? Nic o tym właściciel nie napisał, a ciężko dojrzeć na tych zdjęciach.

 

2) Zastanów się dobrze czy chcesz 1.8. Czy jechałeś już takim samochodem (niekoniecznie samemu kierując)? Ja niedawno kupiłem 2.8, wcześniej myślałem też nad 1.9 i dziś wiem, że gdybym kupił 1.9 to byłby to błąd :wink:

 

3) Taka cena za uszkodzone (i to nie tak znowu "delikatnie" jak to określił sprzedawca) Z3 1.8 wydaje się mocno przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy rzeczy:

1) Musisz zadzwonić i dopytać o parę szczegółów:

- Jest hard top, ale czy są opony zimowe? Jeśli nie to po co Ci hard top na zimę?

 

:mad2: :mad2: :mad2: Opony zimowe można dokupić.. A Hardtop to fajna sprawa szczególnie jeśli właściciel dodaje ją do auta :wink:

 

- Czy jest klima? Nic o tym właściciel nie napisał, a ciężko dojrzeć na tych zdjęciach.

 

Nie ma klimy, widać na zdjęciu :wink:

 

2) Zastanów się dobrze czy chcesz 1.8. Czy jechałeś już takim samochodem (niekoniecznie samemu kierując)? Ja niedawno kupiłem 2.8, wcześniej myślałem też nad 1.9 i dziś wiem, że gdybym kupił 1.9 to byłby to błąd :wink:

 

Każdy oczekuje od roadstera czegoś innego, ja wcześniej jeździłem 2.8 i też myślałem że 1.8 w takim aucie to nieporozumienie do momentu kiedy się przejechałem i zmieniłem zdanie - 1.8 całkiem dobrze daje sobie radę ! :)

 

3) Taka cena za uszkodzone (i to nie tak znowu "delikatnie" jak to określił sprzedawca) Z3 1.8 wydaje się mocno przesadzona.

 

Cena może nie jest wielce okazyjna ale myślę że za ok 2000zł da się ją doprowadzić do idealnego stanu jeśli uszkodzone jest tylko to co na foto, do tego ok. 2000zł opłat odejmując te 900zł na urwanie za 21tys masz ładnego polifta z hardtopem :wink: Za 2.8 po lifcie musiał byś szykować 30-40tys więc wydaje się to niegłupią opcją.

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym autku?

Jeszcze jedno: radzę dopytać sprzedawcę o stan miękkiego dachu. Jeśli jest ok to dobrze, a jeśli nie to można dodatko urwać coś z ceny.

:mad2: :mad2: :mad2: Opony zimowe można dokupić

Można, i to bez bicia głową w ścianę :wink: Tylko to jeszcze bardziej podnosi cenę tego egzemplarza. Jeśli zima jest taka jak teraz za oknem, to ani zimówki ani hard top nie są potrzebne. Jeśli przyjdzie prawdziwa zima i chcemy pojeździć, to hard top będzie przydatny, a zimówki konieczne.

Za 2.8 po lifcie musiał byś szykować 30-40tys więc wydaje się to niegłupią opcją.

Nieprawda :wink: Choć to miłe uczucie, gdy wiem, że mój niedawny nabytek wydaje się o wiele droższy niż był w rzeczywistości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :wink: Choć to miłe uczucie, gdy wiem, że mój niedawny nabytek wydaje się o wiele droższy niż był w rzeczywistości :D

 

To jeszcze zależy od stanu (nie piję tutaj do Ciebie bo nie widziałem Twojej Z-ki) , bo to 1.8 poza uszkodzeniem wygląda bardzo świeżo :wink:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy od stanu

 

Tu się zgodzę. I rzeczywiście poza tym obiciem maski, egzemplarz wygląda na zadbany - zarówno jeśli chodzi o karoserię jak i o wnętrze. No i kolor ładny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.