Skocz do zawartości

Szpera w e39 wyjasnienie


bulkowsky1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem sie dowiedziec jak to jest z mostem w mojej e39 530d czy to jest taki most w ktorym ciagnie tylko jedno kolo??Zima sie zbliza i sie zaczynam zastanawiac Bo tak sobie mysle ze nawet w eLTeku mam ebd a w duzo bardziej zaawansowanym technicznie BMW nie mam troche to dziwne (przepraszam za niefachowo opisany problem) Pozdrawiam
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz szpere czy nie..... żeby się o tym przekonac jest kilka sposobów. Albo jak staniesz na jakiejś śliskiej nawierzchni (np piasek), to zobacz, czy ruszając ostro zostawiasz dwa, czy jeden ślad, druga metoda - zobacz po numerach na tylnim moście. Trzecia metoda-dźwignij cały tył, jak pokręcisz jednym kołem to zobacz jak się będzie drugie kręciło. Jeśli w tym samym kierunku, to masz szpere, a jak w odwrotym, to nie masz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego "MINIO728i" już raz ktoś na forum tak odpowiedział jak Ty co do dyfru ze szperą - nie nie tylko miały M5 - szpere może mieć każda beemka jako dodatkowe wyposażenie "Individual" - a do M5 zakładano seryjnie.

 

awasi pakiet INDIVIDUAL nie ma nic wspólnego z dokupywaniem szpery.... e39 i nowsze Beemki nie mają szpery (poza seriami ///M), mają za to elektronike :(

radzę uważniej czytać forum.

Bajo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nawet w eLTeku mam ebd a w duzo bardziej zaawansowanym technicznie BMW nie mam troche to dziwn[...]

 

A co ma EBD do szpery??? EBD=Electronic Brake(force) Distribution, czyli mówiąc prostym i ojczystym językiem układ elektronicznego rozdziału sił hamowania (elektronicznie sterowany korektor siły hamowania), który reguluje siłę hamowania w taki sposób, aby było ono najbardziej efektywne. To jest taka prymitywna namiastka ABS...

 

Zamiast prymitywnego EBD masz u siebie co najmniej ASC+T, a jak masz ASC+T to i na pewno masz ABS.

Ewolucja systemów była następująca i oznacza, że jak masz któryś z wyższych, to i sprawa niższych jest również "załatwiona":

 

EBD - ABS - ASC/ASC+T (czyli ASR) - DSC (czyli ESP).

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nawet w eLTeku mam ebd a w duzo bardziej zaawansowanym technicznie BMW nie mam troche to dziwn[...]

 

A co ma EBD do szpery??? EBD=Electronic Brake(force) Distribution, czyli mówiąc prostym i ojczystym językiem układ elektronicznego rozdziału sił hamowania (elektronicznie sterowany korektor siły hamowania), który reguluje siłę hamowania w taki sposób, aby było ono najbardziej efektywne. To jest taka prymitywna namiastka ABS...

 

Zamiast prymitywnego EBD masz u siebie co najmniej ASC+T, a jak masz ASC+T to i na pewno masz ABS.

Ewolucja systemów była następująca i oznacza, że jak masz któryś z wyższych, to i sprawa niższych jest również "załatwiona":

 

EBD - ABS - ASC/ASC+T (czyli ASR) - DSC (czyli ESP).

 

pozdrawiam

 

thenygoos

 

Masz racje nie miam racji z tym ebd ale blokade mostu mam !

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pojechałem do ASO i otrzymałem wykaz całego wyposażenia - również ze szperą - montowana fabrycznie

 

940 - WYPOSAŻENIE NA ŻYCZENIE KLIENTA

 

szukałem po różnych katalogach i nie mogę znaleźć szpery do e39,

według kodu szpera to

209 LIMITED SLIP DIFFERENTIAL (25%)

 

czy to wyszło z Twojego VINu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
były wersje pojedyncze z pełnym M pakietem gdzie juz w fabryce wkładali szpere M5 do e39 w 540i ale to rodzynki.

Podaj źródło tej informacji lub nr z ETK tego dyfra ze szperą do 540i :mrgreen:

 

 

Ja mam e39 523 i mam fabryczną szperę panowie i panie. Po co się kłócić. Niedowiarków zapraszam do siebie.

 

BUhaha podaj VIN tego 523 rozkoduję w ciągu 5 minut i się przekonamy.

Przyjmę zakład o 10,000zł że nie miałeś fabrycznie szpery.

 

Na forum coraz więcej pseudo znawców BMW którzy wypisują bzdury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.