Skocz do zawartości

montaż lampki z diodami


marjanhc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nabyłem lampkę od bmw e39 taką z bursztynowymi diodami i 2 jupiterkami ponieważ znalazłem post w którym napisane było, że można ją podłączyć w e36, do montażu jeszcze nie przystąpiłem, natomiast na pierwszy rzut oka widzę iż tutaj jest 5 kabelków, chciałbym się dowiedzieć jak ją podłączyć w miejsce obecnej z tego co widzę to środkowy przewód to chyba masa bo jest grubszy, jeden jest od diód ponieważ jak podepnę pod bateryjkę 9v to się zapalają i teraz pytanie jak podpiąć pozostałe kabelki, mile widziane fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ...mam w tej chwili identyczny problem :)

Tylko, że ja kupiłem lampkę z E36 z dwoma jupiterkami ..bo u mnie jest ta zwykła lampka.

Wykręciłem tą zwykłą i do niej doprowadzone są trzy kabelki, a ta z jupiterkami ma kabelków 5.

Podłączyłem (bo wtyczki pasują) ale pali się tylko lampka wnętrza a jupiterki nie dają się zapalić.

marjanhc:

hmm ...myślałem o tej z E39 ale wydawało mi się że ona nie będzie pasować do gniazda lampki E36 ...jak to włożysz to daj znać albo pokaż foty jak to "wcisnąłeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjanhc:

hmm ...myślałem o tej z E39 ale wydawało mi się że ona nie będzie pasować do gniazda lampki E36 ...jak to włożysz to daj znać albo pokaż foty jak to "wcisnąłeś"

 

nie ma sprawy, podstawy odnośnie kabelków mam, myślę że u Ciebie wystarczy sprawdzić na którym kablu jest stałe napięcie (zwykłym miernikiem) tzn masz na pewno tak

 

1. kabel na którym jest prąd po otwarciu drzwi

2. kabel na ktorym jest chyba +

3. kabel na ktorym jest cały czas prąd (zapalanie lampki przyciskiem)

 

musisz podłączyc te 2 dodatkowe kabelki od jupiterków pod kabelek nr.3 bo jupiterki zapalasz ręcznie jak podłączysz pod kabelek nr 1 to zapalą się tylko jak drzwi będą otwarte, ja w tej lampce mam też 5 kabelków (4 pomijając ten od diód) i póki co nie mogę załapać jak to idzie chociaż pewnie jak do tego usiądę to po kliku browarkach dojdę co i jak :D , fotki mogę zrobić nie ma problemu co do samego montażu to ta lampka jest troszku większa ale widziałem na forum fotki ktoś już coś takiego robił i nie wyglądało żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok fajnie ..ale ja nie mam i nie umiem korzystać z miernika :roll2:

..ale luz ..jakoś dam radę

 

No jestem ciekaw bardzo osadzenia tej z E39 ...więc będę cię molestował o fotki z tego "przeszczepu" :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie pojawił się problem, jeden guzik nie działa a lampka miała być sprawna, zakup od użytkownika forum więc mam nadzieję że wyjaśnimy szybko co i jak mnie osobiście zależało na diodach bo jest fajny efekt w aucie a wszedłeś na tego linka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oblukałem ten link ...ale fotki jak to siedzi w E36 niema :)

 

...no myślę o zakupie tej z E39 ale skąd ja pociągnę prąd do diód dających to delikatne światło orientacyjne ...szyberdachu niemam ...a ciągnąć kable skąś gdzieś dalej to mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam już lampkę teraz moje pytanie w sumie jest 5 kabelków lampkę na razie podpiąłem pod zasilacz żeby sprawdzić czy działa i teraz tak środkowy kabelek to jest chyba + bo jest najgrubszy więc podpinam go jako + i lecę po kolei z kabelkami pierwszy działają jupiterki jak nacisne guzik lewy lub prawy jak dam lewy i prawy to zapala się środkowa, drugi zapala się lampka środkowa nie reaguje na guzik (czyli chyba ma się zapalić jak otworzę np. drzwi) środek jak już pisałem to chyba + , czwarty nie ma reakcji zapala się środkowa lampka jak nacisnę środkowy guzik ale świeci tylko jak go trzymam (powinna się chyba palić na zasadzie włącz/wyłącz) piąty diody i tutaj ciekawe diody zapalają się tylko jak zamienią kolejność kabli tzn jak ten piąty dam jako + a ten gruby jako - czyli odwrotnie jak wszystkie (co do czwartego kabelka dziwi mnie ten włącznik jest to moja druga lampka, pierwszą odesłałem bo myślałem że jest uszkodzona z tego samego powodu ale tak ma chyba być) więc proszę o wskazówki co robię żle mam podstawy co do elektroniki ale kurcze przyznam że zasada działania jest dziwna więc czekam na wskazówki??

 

mile widziane foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakieś wskazówki ? domyślam się że u mnie są 3 kabelki chociaż jeszcze na to nie lukałem (kabel od włącznika,+, kabel od otwieranych drzwi) sądziłem że po prostu należy połączyć 2 kabelki z nowej lampki pod 1 od starej i że będzie działać ale tutaj nie wiem jak to zrobić tzn wiem ale wg. mojej teorii to żeby odpalić środkową lampkę muszę włączyć 2 jupiterki tzn u mnie nie ma tak że jak sprawdzałem i zapalam lewy jupiterek i chcę włączyć prawy to oba świecą tylko gaśnie lewy i zapala się środek co mnie bardzo zastanawia jak pamiętasz schemat kabli jak to zrobiłeś to będę zobowiązany, jak znajdę chwilkę to wrzucę fotkę samych kabelków od nowej lampki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotkę

 

http://www.imagic.pl/files/view/10075/IMG_0332%20(Large).JPG

 

wystarczy wkleić w przeglądarkę

 

dla formalności od prawej strony:

 

1.czerwono żółty

2.brązowy

3.czerwono niebieski

4.brązowo żółty

5.niebiesko czerwony

 

więc jak to podłączyć ??

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, po 3 pifku zaczyna świtać to nie środkowy kabelek (czerwono niebieski) jest główny tylko brązowy teraz już jupiterki działają w sposób prawidłowy odpowiedzialny jest za nie kabel czerwono żółty, natomiast czerwono niebieski jest odpowiedzialny za świcenie środkowej natomiast dalej nie działa guzik, błękitno czerwony jest od diod więc go pomijam natomiast w dalszym ciągu nie mam układu w którym robimy włącz/wyłącz środkowej lampki póki co został mi jeszcze kabelek brązowo żółty który nie wiem od czego jest nie daje rezultatu w żadnej konfiguracji więc czekam na podpowiedzi albo najlepiej info jak ktoś podpinał lampkę z e39 do e36 bo jak dalej tak pójdzie to piwo mi się skończy a ja dalej nie wiem jak to podłączyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tego wyciągac bo sie zepsuje :oops:

 

Czytaj dokładne posty.... Nowe znaczy nowe zasilanie. Cały ten miedziany chłam w lampce z uwagi na fakt, iż nie znam sie na elektryce został pominięty i nie ma nic wspólnego z tym że lampki swiecą. Doprowadziłem do każdego światła nowe przewody i sa one przylutowane do żarówek. Diody również są odlutowane i poprowadziłem do nich prąd z szyberdachu. Do jupiterków prąd stały z oryginalnej wtyczki podobnie jak do lampki środkowej. Od środka wygląda to jak pole bitwy ale przynajmniej działa ;)

 

Po zakupie siedziałem nad tym ze 3 godziny żeby to ładnie podłączyć ale zaczeły mi łapska drętwieć i libido spadac dlatego zrobiłem to tak zeby poprostu działało! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biernas.... To jest zdjęcie e36 ??? Jestes pewny jakim autem jeździsz?

No dałbym głowę ,że to wnętrze piątki E34 ?!

 

Twoją głową nakarmiłbym ptaki :twisted:

 

Środkowa lampka działa tylko przy otwartych drzwiach. Prąd stały podłączyłem do jupiterków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
jakbys mogl marjanhc to prosilbym raz jeszcze o fotke albo chocziaz ktore kable polaczyles razem ;) kolorki - ktory do ktorego... Probowalem nie raz ale bezpiecznik mi co chwile wywala :P a elektrykiem nie jestem... :cry2:
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.