Skocz do zawartości

Jaki rozmiar opon na zimę.


silver86

Rekomendowane odpowiedzi

chyba zrezygnuje z 235/45/17 na zime :duh: i kupie jakieś 16'' bo 15 chyba trochę za małe będa (do silnika 2,8)

 

A dlaczego uważasz że 15 będą za małe???? i dlaczego sugerujesz się pojemnością silnika???

 

tak mi powiedział znajomy "oponiarz" , że do takiego silnika (do takiej mocy silnika dokładnie) bezpieczniej wsadzić 16", zresztą chcę żeby było i estetycznie i bezpiecznie, przy gabarytach "piątki" 17" wyglądają akurat, a 15 to już porażka - oczywiście jest to moje osobiste odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak mi powiedział znajomy "oponiarz" , że do takiego silnika (do takiej mocy silnika dokładnie) bezpieczniej wsadzić 16"...

 

To oponiarz jeszcze mógł powiedzieć, w jakim sensie bezpieczniej (zwłaszcza, że 15-tki również były fabrycznie dedykowane do 528i). Poza tym - jeżeli mowa o aurze zimowej, to jakie ma znaczenie silnik?

Ja też dużo bardziej lubię 16' niż 15' - ale bzdury wypowiadane przez oponiarzy pominąłbym milczeniem (bo czasem gadają tylko żeby gadać bądź żeby oszukiwać).

 

(BTW. jak 10lat temu oponiarz zapomniał mi podczas wymiany opon w Maluchu wyważyć koła - co mu wypomniałem, bo kasę za to wziął - to w nerwach, z powodu konieczności poprawienia się powiedział mi: "a po co to wyważać??? Przecież 150/h i tak Maluch nie jeździ :duh: A znalazłbym jeszcze inne przykłady na to, że z "oponiarzami" nie dyskutuje się - tylko przywozi się im same koła i mówi co mają robić )

 

hej :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej instrukcji auta i nawet w sam naprawiam i w każdym katalogu,więc sprawdz dobrze,

A tak dla mnie to możesz sobie 155 założyc i też pojedziesz

E34 i 185 na przodzie :duh: To nie traktor do obsiewu,co by musiał waskie paski na polu zostawiać

 

Bo taka prawda, 185 w Bmce to parodia niestety.Nic tylko sie śmiać albo płakać.

A koleiny to żadna wymówka i tu 185 rozmiar nic nie wskóra.A teoria że węższe tym lepsze, to przy dzisiejszej technologi i jakości gumy totalna bzdura.

Pozdrawiam wszystkich.

A tym co zakładaja rowerówki szerokiej drogi i brak kolein

 

Wiedzialem, ze jakas taka smieszna odp. sie trafi.

Nie wiem, czy wiesz jaka roznica jest miedzy 195 a 185? Byc moze nie wiesz... Nie mowa juz o koleinach a jezdzie po sniegu (koleiny swoja droga). A mam takie tylko dlatego bo zostaly po poprzednim wlascicielu i byly w bdb stanie, sam bym takich napewno nie kupil...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej instrukcji auta i nawet w sam naprawiam i w każdym katalogu,więc sprawdz dobrze,

A tak dla mnie to możesz sobie 155 założyc i też pojedziesz

E34 i 185 na przodzie :duh: To nie traktor do obsiewu,co by musiał waskie paski na polu zostawiać

 

Bo taka prawda, 185 w Bmce to parodia niestety.Nic tylko sie śmiać albo płakać.

A koleiny to żadna wymówka i tu 185 rozmiar nic nie wskóra.A teoria że węższe tym lepsze, to przy dzisiejszej technologi i jakości gumy totalna bzdura.

Pozdrawiam wszystkich.

A tym co zakładaja rowerówki szerokiej drogi i brak kolein

 

Wiedzialem, ze jakas taka smieszna odp. sie trafi.

Nie wiem, czy wiesz jaka roznica jest miedzy 195 a 185? Byc moze nie wiesz... Nie mowa juz o koleinach a jezdzie po sniegu (koleiny swoja droga). A mam takie tylko dlatego bo zostaly po poprzednim wlascicielu i byly w bdb stanie, sam bym takich napewno nie kupil...

 

Kolego.Na oponach sie znam i wielu innych rzeczach.Skoro zostały po wcześniejszym to ok.Ja bym je sprzedał i zmienił na takie jakie powinny być.Bo 195 na stalowej feldze jeszcze ujdzie co i tak moim zdaniem jest za wąsko.

:D

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zamiast zastanawiać sie tyle nad rozmiarem (wiadomo że od 195 do 205) to poczytał testy opon. Teraz jest tyle nowości i wszystko się zmienia, i często jest tak że przodujące marki jeszcze kilka lat temu ustępują miejsca innym. Zależy jeszcze jaki masz u siebie klimat, bo jedne opony lepsze na śnieg, inne na wodę a wiem że doskonałego kompromisu nie ma. Sam zdziwiłem sie ,ze opony zimowe Michelin były w testach prawie na końcu a najlepsze Dunlop (tu sie nie zdziwiłem :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Na oponach sie znam i wielu innych rzeczach.Skoro zostały po wcześniejszym to ok.Ja bym je sprzedał i zmienił na takie jakie powinny być.Bo 195 na stalowej feldze jeszcze ujdzie co i tak moim zdaniem jest za wąsko.

 

Spoko, bylem z nimi na wulkanizacji, i mowia ze w bdb stanie, wiec smigam.

A roznicy jak dobrze pamietam 1cm nie ma nawet, to sie tylko tak wydaje...

W sniegu jak jest wezej to lepiej, nie zapominaj o tym, w koleinach tez.

Ogolnie jestem chyba zdania, ze obydwa rozmiary, zarowno 195 jak i 205 nadaja sie calkowicie, aczkolwiek wolalbym 205 tyl / 195przod. Teraz mam wlasnie 185 przod/195 tyl.

 

Ja bym radził zamiast zastanawiać sie tyle nad rozmiarem (wiadomo że od 195 do 205) to poczytał testy opon. Teraz jest tyle nowości i wszystko się zmienia, i często jest tak że przodujące marki jeszcze kilka lat temu ustępują miejsca innym. Zależy jeszcze jaki masz u siebie klimat, bo jedne opony lepsze na śnieg, inne na wodę a wiem że doskonałego kompromisu nie ma. Sam zdziwiłem sie ,ze opony zimowe Michelin były w testach prawie na końcu a najlepsze Dunlop (tu sie nie zdziwiłem Smile )

 

W ost. AŚ w wiekszosci testow wygrywa goodyear, a ja mam debice frigo2 tyl i uniroyal przod, i szczerze mowiac lubie nasza debice tak jakos :)

Podobno najlepsza na polskie drogi...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zamienił te 185 na tył.Pojechał na jakiś dogodny parking [szeroki] 5 bączków i do sklepu po 205 :twisted:

i wtedy był bym szczęśliwy :D

A takie rozmiarowanie przód węższe tył szersze przy takich małych rozmiarach jest nie potrzebne.

Lepiej na przyszłośc kupić 4 równe i najlepiej o tym samym rozmiarze.TO NAJBEZPIECZNIEJ Pozdro

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Na oponach sie znam i wielu innych rzeczach.Skoro zostały po wcześniejszym to ok.Ja bym je sprzedał i zmienił na takie jakie powinny być.Bo 195 na stalowej feldze jeszcze ujdzie co i tak moim zdaniem jest za wąsko.

 

Spoko, bylem z nimi na wulkanizacji, i mowia ze w bdb stanie, wiec smigam.

A roznicy jak dobrze pamietam 1cm nie ma nawet, to sie tylko tak wydaje...

W sniegu jak jest wezej to lepiej, nie zapominaj o tym, w koleinach tez.

Ogolnie jestem chyba zdania, ze obydwa rozmiary, zarowno 195 jak i 205 nadaja sie calkowicie, aczkolwiek wolalbym 205 tyl / 195przod.

To ty teraz wygladasz z tyłu jak tramwaj :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja olewam zimówki, nie wiem czy zauważyliście ale mamy ocieplenie klimatu i z roku na rok jest coraz mniej prawdziwej zimy takiej se śniegiem i dużym mrozem i ślizgawkami , w tamtym roku może w sumie ze 2 tygodnie było tego . Nie kupuje ! jak bedzie ślisko - nie bede jeździł , proste :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja olewam zimówki, nie wiem czy zauważyliście ale mamy ocieplenie klimatu i z roku na rok jest coraz mniej prawdziwej zimy takiej se śniegiem i dużym mrozem i ślizgawkami , w tamtym roku może w sumie ze 2 tygodnie było tego . Nie kupuje ! jak bedzie ślisko - nie bede jeździł , proste :]

Temperatura spada mimo braku śniegu i własciowsci letniej opony maleją już przy 0 stopni.

Są tacy co potrzebują auto na codzień i nie mogą sobie pozwolić na to by nie jezdzić .

Pamiętaj ze natura potrafi zaskoczyć i oby nie zaskoczyła ciebie i Twojej płytkiej wyobraźni. Życze ci tego

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Na oponach sie znam i wielu innych rzeczach.Skoro zostały po wcześniejszym to ok.Ja bym je sprzedał i zmienił na takie jakie powinny być.Bo 195 na stalowej feldze jeszcze ujdzie co i tak moim zdaniem jest za wąsko.

 

Spoko, bylem z nimi na wulkanizacji, i mowia ze w bdb stanie, wiec smigam.

A roznicy jak dobrze pamietam 1cm nie ma nawet, to sie tylko tak wydaje...

W sniegu jak jest wezej to lepiej, nie zapominaj o tym, w koleinach tez.

Ogolnie jestem chyba zdania, ze obydwa rozmiary, zarowno 195 jak i 205 nadaja sie calkowicie, aczkolwiek wolalbym 205 tyl / 195przod.

To ty teraz wygladasz z tyłu jak tramwaj :duh:

 

A Ty to jestes sprytny jak potrafisz na oko od tylu ocenic roznice miedzy jednym rozmiarem. Gratuluje...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby nie zaskoczyła ciebie i Twojej płytkiej wyobraźni. Życze ci tego
na zime mam jeszcze 4x4 w obwodzie , więc popuść gume w gaciach :]

Moje wypowiedzi dotyczą auta i wyobraźni a nie twojej osoby,więc uważaj na słowa koleś.A na marginesie to lata mi 60tką co masz w garażu.Dla mnie możesz mieć 8x8

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.