Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o TDS. Ciezko pali na zimno. HELP!


Michaleczek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moge od znajomego kupic 525 tds. Przebieg 320tys km.

 

Rok temu wymieniał na rengenerowana pompe wtryskową.

 

Ale jest jeden problem. Auto ciezko odpala jak jest zimny. Jak ciepłe pali na dotyk.

 

Szukałem na forum ale jest tylko opisane jak ciezko odpala ciepłe, że to nastawnik, głowiczka.

 

 

Co jest zepsute gdy ciezko pali na zimnym silniku?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy silnik jak dasz gazu na postoju dymi na niebiesko czy na czarno.Najlepiej żeby dyma nie puścił.Na czarno wtryski do regulacji da się żyć po prostu trochę więcej będzie palił ale jak na niebiesko turbina przepuszcza olej a wtedy lepiej dać sobie spokój.Z tym odpalaniem to raczej świece ale zastanów się wymienisz je a tu dalej nie odpala i zonk.A co będzie zima -20 :duh: .Ja na twoim miejscu bym sobie darował tds.Wdg mnie silnik nieudany.Pękające głowice duże spalanie przy tych cenach ropy...a jak padnie turbina lub pompa daj pan spokój.Kup benzynke a jak dużo jeżdzisz zagazuj będziesz zadowolony pozdro
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kondycji świec żarowych(przede wszystkim) zależy jak silnik odpala gdy nie jest rozgrzany natomiast przerywanie po odpaleniu lub falujące obroty to nie świece przynajmniej w dieslu(tak jest w benzynie).Jak przerywa lub falują obroty to pompa wtryskowa lub turbina(wtedy przerywa powyżej 2000tys obr).Zwróć uwagę czy kopci na niebiesko
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.