Skocz do zawartości

Problem z wyborem/zmiana auta


8twardy318isCOUPE

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm (z gory przepraszam za kolejny temat, ale nie znalazlem satysfakcjonujacem mnie odpowiedzi) jestem szczesliwym posiadaczem bmw coupe 318is z 94r. Jestem bardzo zadowolony z tego auta, lecz powoli zastanawiam sie nad zmiana auta. Do rzeczy moj budzet wynosi ok 20-25 tys zl, chcialbym napewno auto z tylnym napedem. Jesli 3er to tylko coupe (tylko zapewne na e46 nie bedzie mnie stac a jak bedzie to w oplakanym stanie czy nie?) Powiem tak na allegro szukam do jakiegos miesiaca auta w dziale e36 --> poj. 2500 i wiecej i w zasadzie nie ma ciekawego auta (chodzi mi konkretnie o fabryczny m-pakiet bez zadnych zbednych przerobek typu obnizony, lampy "angel eyes" firmy sonar itp). Na mobile.de w cenie 4000-5000 EURO tez w zasadznie nic. Teraz sie nasowa kolejne pytanie czy warto sprowadzic auto z za granicy (po podliczeniu wszystkich kosztow)? Nastepne pytanie jaki silnik? wiele czytalem na forum o silnikach, lecz nie ma za wiele o eksplaatacji silnika wieszkosc wypowiedzi konczy sie ze is pali tyle 2,0 a 2,0 pali tyle co 2,5 2.5 pali co 2,8 i w zasadznie tyle--> nie uwazam ze to jedyny argument potrzebny przy wyborze silnika (cos wiecej czytalem o porownaniu silnikow 2,5 z 2,8). Obliczajac podstawowe ubezpieczenie OC za silnik 1,8 place 423zl rocznie a za silnik 2,8 placilbym 536zl czy jest to mozliwe? Podsumowujac mam totalny mentlik coz mam uczynic? Bardzo bym prosil o pomoc i podsuniecie jakis pomyslow z gory dziekuje i pozdrawiam:) :D Edytowane przez 8twardy318isCOUPE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coupe e46 za 25 koła w przyzwoitym stanie raczej nie kupisz, w Polsce a w Niemczech to już wogóle. Silnik bierz 2.8 różnica w spalaniu między 2.0 a 2.8 będzie trochę lepiej jak 0,5 L w trasie. W mieście oczywiście dużo większa będzie ta różnica. Zależy jak będziesz jeździł i ile kręcisz kilometrów.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale m-powera tez nie kupie? wogole jak wyglada utrzymanie m-ki e36?? jakos zdecydowanie drozej niz 328i? Jak z dostepnoscia czesci?

 

Nie - za tą kwote nie kupisz M-ki w stanie nadającym się do "bezawaryjnej" jazdy.

 

Jak z dostepnością część - tak, że większość musisz kupować w ASO.

Model nie jest zbyt często spotykany na naszych drogach.

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za ta kwotę myslalbym tylko o e36. moim skormnym zdaniem coupe w tej budzie jest ladniejsze niz w e46.

320 nie ma sensu bo nie poczujesz roznicy. 325 jest kuszące ale ciezko znalezc zadbany egzemplarz. Z reguły jest to blisko 20000. Jeżeli nie chcesz wrzucac gazu to ja bym sie skupił na 328, lepszy moment i lepiej ryczy. To jest troche bardziej nowoczesny silnik od 2,5i i z racji dużej pojemnosci mniej chętnie kupowany przez małolatów do katowania. No ale aluminiowy blok...

 

jesli 328 to tylko z Niemiec, u nas przetrzepalem wszstko i nic ciekawego nie znalazlem (szukalem coupe w pelnym m pakiecie i skorach). w Niemczech wyrwiesz ladną za mniej niż 5000 EUR

powodzenia

 

p.s. ja szukałem 328 a znalazłem zadbanego IS-a :) na zimę starczy, zawsze to lepiej niż tds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kup e36 po lifcie jest sporo roznica w wykonaniu auta.

Jezeli chcesz ladne 328 to raczej okolo 25kPLN.

Obecnie nie jest to za dobry czas najwiecej ogloszen jest na wiosne jak robi sie cieplo. Nie wiem czemu :mrgreen: ale chyba slonce niemcow pcha na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aluminiowy blok to jakis minus 328i?? a jesli bym chcial gazowac to 328i odpada? Czyli m-ke juz sobie odpuscilem. Mam jeszcze jedno pytanie kiedy najlepiej sprzedac auto(miesciac)? bo kolega wspomnial ze na wiosne wylaniaja sie ladne 328i ja mam obecnie is w bardzo dorym stanie i boje sie ze przyjedzie jakis chlopek roztropek i zacznie marudzic zamisat doceniac ze nie za w nim kiczu ale to tylko obawy jest to moje 1 BMW i nie wiem jak ze sprzedaraza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy stałem przed podobnym wyborem :wink:

 

Cena do max 25tyś i co wybrac :?:

Jak oglądałem E46 w tej kwocie (320d) to śmiac mi się chciało co w tej cenie dostaję :D Więc szybko sobie odpuściłem ten model i szukałem tylko w miarę wypasionej E36 z końcówki produkcji nie kierując się jak większośc osób tezą "Byle co byle miec E46" :lol:

 

Jeśli szukasz R6 to tylko 2.5 lub 2.8. Ale jeśli utrafi sie igiełka 2.0 to tez owszem. Niby osiągi is-a ale to nie do końca tak.

Zostanie Ci jeszcze kupka pieniędzy na nowe opony i inne ewentualne pierdoły do zobienia.

 

Jeśli chodzi o kupno to jestem zwolennikiem szukania czegoś zaraz po sprowadzeniu. Zawsze na miejscu ma ją kto obejrzec i zawsze szukam takiej tylko do rejestracji. Nie ma stresu że trzeba wracac i brac byle co aby z czymś wrócic.

 

Powodzonka w zakupie :cool2:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 323i z końcówki 97. Chciałem 328i ale utrafiła sie ładna 2.5.

 

A co do Cabrio to sam chorowałem kiedyś :D W zimię zakładasz hardtop i masz zwykłe coupe tylko z mniejszym bagażnikiem.

Cabrio są sporo cięższe więc osiągi przy poszczególnych silnikach nieco słabsze.

No i Cabrio droższe niz inne.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co sie orietowalem moje coupe wazy 1240 a cabrio 1380. 140kg to nie jest az tak duzo myslalem ze bedzie wieszksza roznica a jak wyglada roznacia w zakretach bo nie wiem czy to sterotym ale ponic cabrio nie jest sztywne jak coupe ale czy czy w cabrio jest znaczna roznica? zakladam ze utzrymanie cabrio nie jest drozsze od coupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym celował właśnie w jakąś 323i lub 328i w stanie igła... Kupisz takie auto za dużą kasę to na pewno się pocieszysz... Bo jak kupisz E46 dezela to będzie ładne ale czy sprawne to już kwestia dyskusyjna... E36 w przedziale 20-25tyś. musi być sprawne, bo nikt kto nie podrabia auta na handel i nie próbuje go sprzedać na siłe nie wystawi takiej ceny... W tej cenie są cukierki od fanów marki i jak trafisz na taką to pewnie będe ci zazdrościł :cool2:

 

Ja osobiście nie zastanawiałbym się tylko uderzył w 328i w full wersji ze skórką, manualem, klimatronikiem itd... Albo kupiłbym 850Ci to nawet chętniej ale ze względów praktycznych już mniej...

 

A nie myślałeś może nad E39... w tej kasie to też dobra opcja

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm nad e38 i nad e39 myslem ale jestem bardzo zadowolony z warunkow jezdnych e36 w sumie w 5 lub 7 wiadomo lepszy komfort ale jak z jazda? zeby takie auto "szlo" teraba dobrego piecyka. Patrzylem na osogi 7 z silnikiem 2,8 no i bylem mile zaskoczony ok 8,5 do 100 to nie jest taki zly wynik jak na to mase i na taka limuzyne i poza tym nie jestem przekonany czy w 7 czy 5 bede sie dobrze czul na moje bmw e36 odkladelem od 12 roku zycia i wiedzielem ze to bedzie e36 teraz pracowalem na wakacjach zeby zarobic na zmiane auta. Po 2 miesiacach szukania nic:| kompeltnie. Jestem studentem ktory ma swoja pasje i odklada kazde pieniadze na auto. I mysle ze 7 czy 5 to dziwnie by wygladala u studenta twierdze ze 3 to juz lekka przesada ale to moje zamilownianie od najmlodszych lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhhmmm nad e38 i nad e39 myslem ale jestem bardzo zadowolony z warunkow jezdnych e36 w sumie w 5 lub 7 wiadomo lepszy komfort ale jak z jazda? zeby takie auto "szlo" teraba dobrego piecyka. Patrzylem na osogi 7 z silnikiem 2,8 no i bylem mile zaskoczony ok 8,5 do 100 to nie jest taki zly wynik jak na to mase i na taka limuzyne i poza tym nie jestem przekonany czy w 7 czy 5 bede sie dobrze czul na moje bmw e36 odkladelem od 12 roku zycia i wiedzielem ze to bedzie e36 teraz pracowalem na wakacjach zeby zarobic na zmiane auta. Po 2 miesiacach szukania nic:| kompeltnie. Jestem studentem ktory ma swoja pasje i odklada kazde pieniadze na auto. I mysle ze 7 czy 5 to dziwnie by wygladala u studenta twierdze ze 3 to juz lekka przesada ale to moje zamilownianie od najmlodszych lat

 

Gratulacje w spełnianiu marzeń... To w życiu jest najważniejsze :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem w trakice poszukiwania coupe 1.8 is co prawda szukalem po lifingu i m44 ale jesli masz swoja tak zadbana jak piszesz to powiedz ile bedziesz za nia chcial ? i w jakiej opcji jest , jesli za rozsadne pieniadze to odezwij sie do mnie na gg 2928924 a moze ja od Ciebie odkupie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.