Skocz do zawartości

520 M20B20 Przycina sie kierownica


Adzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniewaz szukanie nic nie dalo osmielilem sie napisac posta :mrgreen: . Od pewnego czasu neka mnie problem z przycinajaca sie kierownica podczas gwaltownego skrecania, w ostatnim czasie problem zaczal sie nasilac. Wyglada to nastepujaca, kiedy chce gwaltownie skrecic kierownica, (2 oborty szybko w jedna ze stron) po przekreceniu ok 1 obr. kierownica staje i nie daje sie dalej przekrecic, trzeba uzyc sily, dzieje sie to na postoju jak rowniez podczas jazdy. Towarzysza temu piskliwe dzwieki, jakby z paska klinowego od pompy wspomagania. Tak jakby pompa sie przycinala, co Wy na to? Pompa do wyrzucenia, czy moze wystarczy zmienic olej do wspomagania, pomoze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasek nie slizga sie?

Popsikaj jakim sprayem do paskow po nim, sprawdz naciag. U mnie zaczal mimo zmiany na nowy niedawno popiskiwac, naciag jest ok, a przez pierwsze 1,5km na oko lubi popiskiwac przy ruszaniu/zmianie biegow.

Poziom plynu wsp. ok?

Napewno cos ze wspomaganiem, odpukac, ale mozliwe ze pompa, chociaz lepiej byloby zeby okazalo sie ze to pasek nie wyrabia...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podepnę się pod temat, ostatnio miałem wymieniany przewód od nivo i miałem spuszczony płyn od wspomagania. Po tej wymianie zaczęła mi sie przycinac kierownica podczas skręcania, i teraz moje pytanie czy pompę wspomagania w e-34 sie odpowietrza czy jest samoodpowietrzalna a może jej żywot się kończy :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W kwestii przycinania kiery to ja bym stawiał na przekładnię.

Może już jest mocno wydarta i ząb włazi na ząb.

Wejdź pod auto i złap ręką za gumową osłonę przekładni < harmonijkę > Z lewe strony. Trzymaj tak by czuć w palcach listwę przekładni a jednocześnie by dotykać obudowy przekładni.

Poproś kogoś by wykonywał kierownicą szybkie ruchy na przemian prawo lewo < ale tylko trochę a nie całe obroty >

Sprawdź czy w tym czasie listwa wykonuje tylko osiowe ruchy czy może i promieniowe?

 

Jeśli nie masz pewności to zdejmij osłonę to będzie łatwiej wyczuć te ruchy.

 

Listwa nie ma prawa ruszać się promieniowo!

 

Ostatnio walczyłem z wyciekiem z przekładni u siebie. < e39 >

Nie wiem czy masz identyczną przekładnię ale zasada działania raczej taka sama.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii przycinania kiery to ja bym stawiał na przekładnię.

Może już jest mocno wydarta i ząb włazi na ząb.

Wejdź pod auto i złap ręką za gumową osłonę przekładni < harmonijkę > Z lewe strony. Trzymaj tak by czuć w palcach listwę przekładni a jednocześnie by dotykać obudowy przekładni.

Poproś kogoś by wykonywał kierownicą szybkie ruchy na przemian prawo lewo < ale tylko trochę a nie całe obroty >

Sprawdź czy w tym czasie listwa wykonuje tylko osiowe ruchy czy może i promieniowe?

 

Jeśli nie masz pewności to zdejmij osłonę to będzie łatwiej wyczuć te ruchy.

 

Listwa nie ma prawa ruszać się promieniowo!

 

Ostatnio walczyłem z wyciekiem z przekładni u siebie. < e39 >

Nie wiem czy masz identyczną przekładnię ale zasada działania raczej taka sama.

 

Tylko kolego w e 34 niestety jest przekladnia slimakowa wiec inaczej sie sprawdza

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jeśli ślimakowa to faktycznie inaczej się sprawdza.

 

Ale nie znaczy to , że to nie wina przekładni.

 

Za nieścisłość przepraszam.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.