Skocz do zawartości

pomozcie troszke przy e39 bo mam zamiar kupic / kilka pytan


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

siemka po raz pierwszy w dziale seria 5 :)

...siedem sie sprzedalo :(

 

mam zamiar kupic 540 v8 dreczy mnie kilka pytanek musze sobie policzyc wsio

1.czy kazde 540 ma nivo ??

2.jak jest z amorami do tego ..?? cena nowych ??seryjnych zamiennikow?? i uzywek? nie mowie o sportowych chodzi mi o serje

3.jesli chodzi o elementy zawieszenia tj drazki itp cenomo masakra czy da rade ??

4. awaryjnosc 540 ??

5.na co uwazacz podczas kupna ??

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno koszty zwi.ązane z utrzymaniem będę wieksze niż w m30. Sam osobiście nie jestem posiadaczem V8 tylko i wyłącznie dlatego ponieważ nie stac mnie na utrzymanie V8 i nie chodzi tuaj o paliwo bo to tylko znikoma część, ale o części eksploatacyjne i do tego, że cięzko kupić zadbany egzemplarz zwłaszcza w kraju, gdzie mnóstwowiduje się v8 - ek zagazowanych albo które po prostu jeżdzą a ich właściciele kupują tanie uzywki albo tanie zamienniki. Kup takie autko a będzie to studia bez dna, jak w każdym przypadku, jak ktoś dba tak ma :) napewno ktos z kolegów posiadaczy v8 wypowie się w pełniejszym zakresie, kiedyś sam myslałem o tym ale narazie nie :( niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
siemka po raz pierwszy w dziale seria 5 :)

...siedem sie sprzedalo :(

 

mam zamiar kupic 540 v8 dreczy mnie kilka pytanek musze sobie policzyc wsio

1.czy kazde 540 ma nivo ??

2.jak jest z amorami do tego ..?? cena nowych ??seryjnych zamiennikow?? i uzywek? nie mowie o sportowych chodzi mi o serje

3.jesli chodzi o elementy zawieszenia tj drazki itp cenomo masakra czy da rade ??

4. awaryjnosc 540 ??

5.na co uwazacz podczas kupna ??

1. Niet :)

2. Wiem, ze kolega mial NIVO ale zmienil na zwykle bez wiekszych problemow, nie orientuje sie rowniez w kosztach.

3. Drazek... mam do wymiany :) 900-1000PLN u Smorawinskiego w Poznaniu. Tylne stabilizatory po 100PLN.

4. Awaryjnosc silnikow 4.4 V8? Nie wiele jest watkow na tym forum o awaryjnosci tego silnika, ale moga sie na to skladac 2 czynniki:

- brak awaryjnosci :cool2:

- odsetek tych silnikow w jezdzacych e39

Generalnie gdzies wyczytalem na forum, ze:

- Gdy stosuje sie nieoryginalne swiece to lubia sie wykrecac i niszczyc gwinty w gniazdach

- trzeba BARDZO zwracac uwage na temperature silnika oraz uklad chlodzacy, trzeba sprawdzac co jakis czas sprzeglo wichury (visco wiatrak), aby zawsze zalaczal sie gdy wzrosnie temperatura.

5.

- Gdy kupujesz auto z NAVI, TV, TELEFONEM, ZMIENIARKA CD; sprawdz czy te podzespoly fizycznie sa zamontowane - niby szczegol a cholernie kosztowny.

- Jesli automat, to lepiej o niego dbac w postaci sprawdzenia stanu i poziomu oleju w skrzyni.

- Czesto zdaza sie ze beta czerpie prad z aku, gdy wyjmiesz kluczyk. Bardzo czesto winny jest uszkodzony JEZ, ktory odlacza nawiew - sprawdz to.

- Na wolnych obrotach, wskazowka obrotow powinna zachowywac sie stabilnie, jesli nie, oznacza to koniec VANOS'a.

- Sprawdz czy swiatla po wlaczeniu sie same poziomuja i nie swieca za nisko. Moga byc polamane plastiki w lampach lub ramie przyczepione do wahacza.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupię drążek LEMFÖRDERA za 275zł oczywiście razem z tuleją. To samo co w ASO tylko z zatartym znaczkiem BMW.

 

Jak kupisz zaniedbany egzemplarz to wpakujesz kupę kasy i nie chodzi tylko o zawieszenia. W tym aucie jest masa elektroniki.

 

Jeśli pali się lampka ABS to nie daj się nabrać że to prawdopodobnie czujnik bo zapewne będzie padnięty sterownik ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak u znajomego od czesci patrzylem na koszty ..

 

powiem tak

 

przesadzacie i to mega

 

nowe amory przednie z nivo po 1000 za sztuke tylne po 650 za sztuke

 

uzywki w stanie bdb po 500 i 300

 

nowy drazek tak jak kolega mowil oklo 250 z zamazanym znaczkiem

 

wiec przynajmniej to wg mnie jak na 4,4 v8 nie sa jakies ekstremalne koszty szczegolnie ze wymiana drazka to spokoj przy mojej jezdzie na niedziele tym autem bo na codzien mam firmowke niezniszczowke :) rok spokoju

 

wiec suma wychodzi calkiem przyjazdna za taki komfort i jakosc

 

czy nie ??

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak to tylko na niedziele,

to śmiało można jeździć z sprutym zawiasem i podtyranymi koniami :)

prawde mówiąc,

wsyztsko zależy co się trafi i co się lubi,

z kazym e39 można popłynąć w kosztach przy odrobinie pecha,

zresztą jak masz firmówę zawsze jak coś rypnie to moze w krzaczorach postac fura w oczekiwaniu na dofinansowanie,

 

więc myśle ze nie pytaj o koszty a szukaj takiej w która nie wpakujesz z 5 tyś na start :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak to tylko na niedziele,

to śmiało można jeździć z sprutym zawiasem i podtyranymi koniami :)

prawde mówiąc,

wsyztsko zależy co się trafi i co się lubi,

z kazym e39 można popłynąć w kosztach przy odrobinie pecha,

zresztą jak masz firmówę zawsze jak coś rypnie to moze w krzaczorach postac fura w oczekiwaniu na dofinansowanie,

 

więc myśle ze nie pytaj o koszty a szukaj takiej w która nie wpakujesz z 5 tyś na start :)

 

chory jak z podtyranymi kolami ??:)

wlasnie jak na niedziele to mozna na 20 tkach jezdzic i cala wypolerowana :) pikena mooosi byc

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2000 r bodajze w M62b44 byla juz elektroniczna przepustnica Ja mam jeszcze linke 97r a czy oprocz tego cos jeszcze zmienili to nie wiem

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najpierw M60b40 w e34 i e32 a potem M62b44 w e39 i e38 i chyba od 2000r zmiana sterowania przepustnica

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nowy drazek tak jak kolega mowil oklo 250 z zamazanym znaczkiem

Co oznacza zamazany znaczek? :P Regenerowane czy podrobki? Lopatologicznie prosze :roll2: ...

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Świadczy to o tym, że te części schodzą z tej samej linii produkcyjnej (nawet naklejki na wahaczu LEMFORDER'a o zakazie holowania samochodu zaczepionego za wahacz są identyczne jak na wahaczu z ASO). Poza ASO dostaniesz drążek razem z tuleją za 270zł. W ASO cena wygląda tak:

drążek 546zł + tuleja 147zł.

 

Jak widać narzuty w ASO są ogromne. Gdyby pozwolili na sprzedaż ze swoim logo to kto kupowałby części w ASO? Przecież muszą z czegoś żyć. Salony nie utrzymują się głownie ze sprzedaży samochodów tylko właśnie z serwisu!

Edytowane przez DRAY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz kilkanascie razy widzialem taka opcje normlanie czesc taka sama tyle ze nie ma znaczka ktory jest wypalowny czy wytopiony normalnie zeszlifowany

 

kilkanascie razy widzialem to na napinaczach np w vw czy audi i kilka razy w czesciach bmw

 

czesto jest tak w czesciach firm ktore oryginalnie sprzedawane sa w salonach mialem tak np z tuleja ta sama firma jest wstawiana oryginalnie a kupilem w normalnym sklepie znaczek byl wytarty :) bylo jeszcze widac kawalek znaczka bmw :)

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.