Skocz do zawartości

BMW E38 740 - Jedna strona niższa a druga wyrzsza


stachu0505

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów niedawno zakupiłem bmw e38 740 i przy kupnie nie zobaczyłem albo tego nie było a mianowicie moja bunia ma prawą stronę niżej o jakieś 2-3 cm od lewej jest to dość widoczne i mam takie pytanie czy miał ktoś taki przypadek albo wie co z tym zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów niedawno zakupiłem bmw e38 740 i przy kupnie nie zobaczyłem albo tego nie było a mianowicie moja bunia ma prawą stronę niżej o jakieś 2-3 cm od lewej jest to dość widoczne i mam takie pytanie czy miał ktoś taki przypadek albo wie co z tym zrobić

 

 

zainteresuj się zestawem amortyzator+sprężyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów niedawno zakupiłem bmw e38 740 i przy kupnie nie zobaczyłem albo tego nie było a mianowicie moja bunia ma prawą stronę niżej o jakieś 2-3 cm od lewej jest to dość widoczne i mam takie pytanie czy miał ktoś taki przypadek albo wie co z tym zrobić

 

pewnie sprężyna Ci pękła, miałem tak u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
witam mam podobny problem prawy tył auta jest niższy o jakieś 2 cm tylko ze ja mam nivo myślałem ze to przez to bo nie trzyma mi uszczelka od pokrywy zbiornika na olej do wspomagania i brakowało płynu dolałem płyn ale to nic nie dało tył dalej jest z prawej strony niższy sprężyna tez nie widzie żeby była pęknięta chyba ze gdzieś tam gdzie nie widać nie wiem co zrobić myślałem nad wymiana tylnych sprężyn na nowe tylko nie wiem gdzie mam kupić chce żeby były oryginalne takie jak są montowane do e38 chyba ze są jakieś lepszej niż oryginalne tylko gdzie kupić i jak się nazywają te oryginalne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ja obstawiam na peknieta sprezyne, albo sytuacje taka, ze poprzedniemu wlascicielowi pekla sprezyna, i wymienil tylko jedna na jakas uzywke. sam ostatnio mialem taki problem pekla mi lewa przednia, na gwalt potrzebowalem auta a pod reka byla jedna uzywka, no i po zmianie stoi krzywo:> tak wiec mozliwe ze u Ciebie jest podobnie:)

 

a u kolegi z nivo...to ze plynu dolales nie musi oznaczac, ze juz powinno byc dobrze....moze cos dalej tam siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo prawy tył jest niszy , ja i tak bede wymieniać amorki bo juz kompletnie nie zyją , o kupie 2 sprężyny uzywki z jednego auta;P pewnie z angola:D i dodam ze po wymienie całego zawieszenia dosłownie całego oprócz sprężyn auto podniosło sie sporo
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i mam mały problem ze swoją e38. A mianowicie auto jest pochylone na prawą stronę około 1,5cm. Sprężyny wyglądają na całe, amorki trzymają bardzo dobrze. Dodam że auto miało robiony prawy bok, chyba był po przecierce boku albo poszedł po rowie gdyż był klejony przedni zderzak też z prawej strony. Może ktoś ma jakiś pomysł na sensowną diagnozę bo nie chcę wymieniać całego zawieszenia bo może to nic nie dać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 740 od 7 lat zęby na niej zjadłem teraz mam również 750 tą dopiero poznaje wracając do spręrzyn wymieniałem je parokrotnie z powodu pęknięć dobór sprężyn jest dość skomplikowany twardość i grubość oraz gestość zwoju zależy od wyposażenie auta czym bardziej wypasione tzn rolety dsp podwóje szyby czy dwa akulatory a więc jeżeli ktoś wymienił jedną efekt bedzie marny sprawdz kolor farby na sprężynach jest ich kilka biały zielony niebieski pomaranczowy ale nawet jeżeli trafisz kolor to z przebiegiem zmeczeniem materialu bywa różnie z zamienników inter cars nie polecam miałem musiałem reklamować auto strasznie siadło odnośnie niwo w interarsie były kłopot z poduszkami ale widziałem je na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny mam znaczone zieloną farbą, wszystkie jednakowe. Wydaje mi się że są całe ale spróbuje ściągnąć tylny mcperson i zobaczyć co z tą sprężyną tylko nie wiem jak rozłączyć dolne mocowanie po odkręceniu śruby gdyż jest tam jakaś tulejka w amorku i wchodzi w odnogę zwrotnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
To co może być powodem tego że jak masz całe zawieszenie nowe to i tak prawa strona siedzi niżej. Przecież nie będę wymieniał całego zawieszenia

 

skoro auto przerysowane to może źle są zrobione błotniki. Zapewne mierzysz wysokość auta do błotnika tak? Zmierz do progu po obydwu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mierzyłem do błotnika. Ale również mierzyłem do progów, i ta prawa strona siedzi niżej o około 1,5cm. Spróbuje sprawdzić grubość sprężyn. Bo podobno jak masz w tych samych kolorach to nie ma znaczenia bo być może ktoś wymienił tylko te uszkodzone. Czekam na więcej podpowiedzi :arrow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
No i doszliście w końcu co jest przyczyną tego , że prawa strona tak nisko siedzi? moja własnie wyjechała z servisu i mechanik nic nie stweirdził.Sprężyny i amory są raczej stare ale nadal w dobrym stanie. Wcześniej miałem podobą sytuację z e39 no ale tam faktycznie był ułamany dół sprężyny. Strasznie mnie to wkurza... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak więc samochód został przeczepany i wszystko jest całe w zawieszeniu. Eksperymentowałem z gumą do sprężyn i włożyłem jedną sztukę na prawy tył ale to nic nie dało. Auto nieznacznie się wyrównało. Ale jak z przodu wsiadał pasażer to strasznie siada prawy przód. Więc myślę że ktoś wymieniał jedną sprężynę albo jest już tak wybita. Dodam że autko było przetarte z prawej strony po całej długości. Jakie sprężyny może ktoś polecić do 728i na przód żeby auto ni wyglądało jak rakieta tzn. żeby nie stało za wysoko z przodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Wymieniłem też sprężyny z tyłu na nowe Kayaby i dalej przechylony na prawą stronę. Czy powodem może być któryś z amortyzatorów? Ale sprawdzałem je przy zmianie sprężyn i wygląda na to że pracują prawidłowo. Czekam na jakieś pomysły :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.