Skocz do zawartości

nowy nabytek i kilka pytan


levinson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

niedawno nabylem dosc rzadki model, a mianowicie 330i touring. Generalnie jestem zadowolony, choc mam wrazenie ze moj poprzedni samochod - galant 2.5 v6 latwiej wchodzil na obroty. w tym silniku z tego co zaobserwowalem to do 3tys niewiele sie dzieje (w porownaniu z galantem) ale potem jest rzeczywiscuie kosmos. Ogolnie jestem zadowolony bo dalem nie za duzo, a z tego co przegladam ogloszenia to rzadko ktory egzemplarz ma takie wyposazenie jak moj (chociaz nie ma m-pakietu i nie jest indyvidual). Samochod ma obecnie 214 tys i wlasnie jestem na etapie obserwacji czy nie bierze oleju - dolalem mu prawie 2 litry a zrobilem ok. 4 tys. Najbardziej irytujace w tym samochodzie (i z tego co czytalem, to nie tylko w moim) jest fakt pozostawania drzwigni zmiany biegow na wysokosci 5. po przejechaniu jakiegos odcinka sytuacja wraca do normy. szukalem uporczywie na tym forum rozwiazania tego problemu i jakos nie znalazlem. czy jest na to jakis patent? zastanawiam sie czy nie wymienic oleju w skrzyni (choc wiem ze w instrukcji jest napisane, ze sie nie wymienia), ale skoro po przejechaniu ilus km drazek wraca do pozycji "3" to moze to kwestia wlasnie oleju w skrzyni?

kolejna dosc irytujaca sprawa jest naglosnienie - mam harman kardon.

czytalem na forum ze generalnie naglosnienie w e46 jest badziewne (choc dziwi mnie to bardzo, bo raz bmw to klasa premium i juz to powinno zobowiazywac, a dwa ze za harmana pewnie trzeba bylo niemalo doplacic), ale dziwi mnie ze renomowana forma firmuje swym logiem tak kiepska jakosc dzwieku. w przytaczanym galancie mialem fabryczne 6 glosnikow infiniti i kupione przeze mnie radio z mp3 clariona i gralo to duzo lepiej (szczegolnie przy wiekszych glosnosciach). tutaj gdy zrobie glosniej drzwiek sie przesterowuje co tymbardziej mnie dziwi ze mam tutaj wzmacniacz w bagazniku a clarion w galancie bazowal na swoim wzmacniaczu wbudowanym.

i ostatnia sprawa - zauwazylem ostatnio w jednym z ogloszen fajny bajer - kamera cofania. czy ktos orientuje sie ilo kosztowaloby zalozenie czegos takiego? radio mam z tv wiec chyba jest to tylko kwetia dokupienia kamery i malego pokombinowania.

kwestie map do navi porusze w nastepnym poscie bo wystarczajaco sie juz rozpisalem.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strescic? przeciez to ponoc forum dyskusyjne a nie stacja szybkiej obslugi....

kupilem samochod wiec dziele sie moimi wrazeniami. no chyba ze na tym forum nikogo to nie interesuje.. wg mnie w miare sensownie napisalem wiec po przeczytaniu powinno byc wiadomo o co chodzi.

a konkretne pytania byly dwa:

1) czy jest jakis patent na "niewracajaca" gajge zmiany biegow w pozycję neutralna.

2) czy zna ktos koszt zalozenia kamery cofania.

 

a co do krotkich wypowiedzi - od dluzszego czasu czytam to forum i bardzo czesto na pytania odpowiedzia jest reprymenda moderatora - uzyj wyszukiwarki. moim osobistym zdaniem bardziej zasmiecaja forum takie reprymandy niz pytania uzytkownikow. bo skoro temat i tak jest zalozony to albo niech odpowiada ktos kto ma na to ochote lub cos do powiedzenia albo niech sie nie wypowiada. a sam wpisywalem wiele razy haslo w wyszukiwarke i wyskakiwalo mi masa smieci i malo konkretow. nie mialem zamiaru nikogo urazic.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to jest jak się daje nie za dużo za samochód.

Jeśli dolewasz 2l oleju co 4 tyś km to masz coś nie tak z silnikiem i tu pewnie leży problem z mocą.

Zgadzam się z kolegą dakoblue, słyszałem to nagłośnienie i gra naprawdę dobrze, zobacz czy masz oryginalne głośniki, może już masz podmienione na jakiś badziew.

Co do skrzyni to nie wiem co może być, no ale jak silnik coś nie gra to możliwe, że trochę to autko dostało w d... a wtedy skrzynia też nie będzie w lepszym stanie.

PS. Staraj się zwięźlej pisać bo, jak by miały być wszystkie taaaaakie posty to bym ich nie czytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dentysta:

mysle ze jednak rzadki, bo z tego co zauwazylem to ok. 3/4 na tym forum jezdzi dieslami, a 330i kombi jest dosc rzadki (gdy kupowalem, na mobile.de byly 22 szt. (przy kryteriach przeze mnie zalozonych), a przy tych samych kryteriach 330d bylo chyba z 200 szt).

co do oleju - to wlasnie nie wiem, byc moze go bierze, bo wyciekow zadnych nie zauzażylem (może jeden maly po lewej stronie silnika na takim "daszku" w ok. polowie wysokosci silnika - nie jestem mechanikiem, wiec prosze sie nie smiac. ale jeden mechanik,, ktory to widzial mowil ze to maly wyciek i nie tlumaczy az tak duzego zuzycia oleju. poki co jeszcze poobserwuje.

dodam, ze przed zakupem sprawdzilem go w aso w poznaniu i po zainkasowaniu ok 400 zl stwierdzili ze poza klockami i jedna tuleja wszystko jest ok - samochod ma oryginalny lakier, komp nie wykazuje bledow, nie mial powaznego wypadku, a przebieg 210 tys jest oryginalny. z tego co slyszalem taki przebieg na ten silnik to betka.

wiec nie wiem kolego dlaczego silisz nie na sarkazm. nie twierdze ze kupilem super cudo za 3 grosze, a jedynie ze chyba dokonalem korzystnego zakupu (chyba ze koledzy stwierdzicie rzeczowo ze jestem w bledzie).

a jesli rzecziwiscie okaze sie ze samochod bierze tyle ojeju, to pewnie bedzie trzeba jakos temu zaradzic. mozliwe tez ze panowie od smorawinskiego wprowadzili mnie na mine za 400 zl. mam nadzieje ze nie.

poki co jestem zadowolony (chocbym mial i dolewac tego oleju :) (za 50 zl u mnie w hurtowni ;p

ale ta skrzynia to wg mnie zenada. to moj 9 samochod. mialem i malucha i francuzy, i japonce i niemieckie... w roznym wieku i w ZADNYM nie mialem takiego problemu ze skrzynia, ze galka zostaje w pozycji "5" i przy redukcji trzeba szukac "3".

 

 

co do harmana:

treble i basy probowalem ustawiac. przycisk z glosniczkiem tez. specjalnych roznic nie zauwazylem - gdy zrobie dosyc glosno (wcale nie tak ze slychac mnie na 50m) dzwiek jest przesterowany. wysokie uciekaja.. i na bank w poprzednim samochodzie bez wzmacniacza gralo lepiej. a tu mam wzmacniacz i 10 glosnikow (tam 6)... (na marginesie: kiedys troche interesowalem sie domowym audio i laikiem nie jestem w tych sprawach)

Niedawno podjechalem do jednego car audio w poznaniu i pan powiedzial mi ze to nic ze to harman kardon - to sprzet fabryczny i "mydlo" jak to okreslil. i ze on moze mi sprawic ze bedzie dobrze gralo... ale pewnie ze 2, 3 tys musialbym zostawic.... a w galancie wystarczylo radio za 1000 zl... cos tu chyba nie tak...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to jest jak się daje nie za dużo za samochód.

Jeśli dolewasz 2l oleju co 4 tyś km to masz coś nie tak z silnikiem i tu pewnie leży problem z mocą.

Zgadzam się z kolegą dakoblue, słyszałem to nagłośnienie i gra naprawdę dobrze, zobacz czy masz oryginalne głośniki, może już masz podmienione na jakiś badziew.

Co do skrzyni to nie wiem co może być, no ale jak silnik coś nie gra to możliwe, że trochę to autko dostało w d... a wtedy skrzynia też nie będzie w lepszym stanie.

PS. Staraj się zwięźlej pisać bo, jak by miały być wszystkie taaaaakie posty to bym ich nie czytał.

1. w moim mniemaniu nieduzo co nie znaczy ze byla to super okazja za pol ceny.

2. nie powiedzialem ze mam cokolwiek z moca (koledze chyba rzeczywiscie nie chcialo sie czytac co napisalem) napisalem ze gorzej wchodzi na obroty do 3tys. z moca jest wszystko ok i ciagnie bardzo dobrze.

3. czy kolega uwaza ze komus chcialoby sie bawic w podmienianie glosnikow zostawiajac naped nawigacji mk3, zmieniarke i wzmacniacz w bagazniku oraz radio z tv?

4. skrzynia w moim mniemaniu jest w dobrym stanie. moze kolo dwumasowe nie pierwszej mlodosci, ale na razie daje rade. biegi wchodza dobrze. jedynie lewarek zostaje w polozeniu na wysokosci "5 a nie "3". kilkakrotnie na forum czytalem o tej przypadlosci na foum, (wiec nie jestem odosobnionym przypadkiem) ale zadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazlem.

5. uwazam ze aby wyrazac sie jasno nalezy rozwinac swoja mysl..

i do tego uwazam sluzy forum. a jesli szanownemu koledze nie chce sie czytac wypocin innych to niech szamowny kolega ich nie czyta i nie udziela odpowiedzi nie na temat i zlozonej jedynie z domyslow, nie popartej zadnym argumentem.

bez urazy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi powiedzieli w serwisie car audio że jbl to złom i co teraz mam zmienić jak mi sugerowali na Mbquarta coś ci padło może masz zwarcie z masa albo albo np kable na odwrót jest też opcja że u ciebie był harman a teraz już jest first albo coś w tej klasie

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

levinson - jest gdzieś na forum temat o "drążku/dźwigni zmiany biegów", czyba nawet w "Serii 3" i w "Zrób to sam", ale głowy nie dam :wink:

Apropo H-K w e46 - też mam i mimo, że audiofilem nie jestem, dźwięk naprawdę nie jest jakiś super... nie chcę wiedzieć jak gra seryjne audio w serii 3 :roll:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burner - wiem ze cos bylo poruszane odnosnie tego drazka ale zadnej konkretnej odpowiedzi czy porady. i jak widze nie tylko ja jestem zawiedziony h-k. u mnie przy niskich i srednich glosnosciach gra dobrze... tylko gdy robi sie glosniej zaczyna sie kaszanka. czytalem w innych postach ze glosniki w drzwiach montowane sa do tapicerki... gdzie indziej ze fabrycznie montowane sa glosniki nokii (nie wiem czy do h-k tez)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

1.nie jesteś pierwszy, który pisze, że 3.0i łyka olej. Ja dolewam litr na 3000km, ale to też jeszcze będę weryfikował po zmianie na dniach na świeży i dokładnym obejrzeniu auta w suchą pogodę (silnik żyleta, osiągi też).

 

2. 70zł za litr oleju to w ASO... normalnie kosztuje ten olej zdecydowanie mniej, nawet nie w hurtowni.

 

3. co do "nic nie dziania się :D" do 3krpm - nie wiem, bo porównać mogę do 318is :lol: (ostatnio stwierdziłem, po dłuższej jeździe 330tką, że w is-ie to do 7krpm nic się nie dzieje :D)

 

4. co do lewarka - na forum nie ma odpowiedzi, jak mi wpadnie temat w ręce to Ci podlinkuję; ktoś wklejał opis z TISa, że trzeba wymienić pin bodajże wstecznego i piątego biegu (mogę się mylić), jednakże nikt chyba tego u siebie nie zrobił, a ASO twierdzi, że pierwsze słyszy o problemie.

EDIT

znalazłem

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=81185&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67491&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

 

5. Weryfikacja w ASO przed zakupem, to tylko takie uspokajanie sumienia... ja mam takie wrażenie po wizycie przed zakupem. Następnym razem pojadę gdzieś indziej chyba... inna sprawa, że "brania" oleju Ci nie sprawdzą....

 

6. ja nie narzekam na harmana - serio. Dla mnie gra super. Ale ja też jakiś wymagający nie jestem... a zabudowy audio w samochodzie nie znoszę.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. co do "nic nie dziania się :D" do 3krpm - nie wiem, bo porównać mogę do 318is :lol: (ostatnio stwierdziłem, po dłuższej jeździe 330tką, że w is-ie to do 7krpm nic się nie dzieje :D)

 

4. co do lewarka - na forum nie ma odpowiedzi, jak mi wpadnie temat w ręce to Ci podlinkuję; ktoś wklejał opis z TISa, że trzeba wymienić pin bodajże wstecznego i piątego biegu (mogę się mylić), jednakże nikt chyba tego u siebie nie zrobił, a ASO twierdzi, że pierwsze słyszy o problemie.

 

5. Weryfikacja w ASO przed zakupem, to tylko takie uspokajanie sumienia... ja mam takie wrażenie po wizycie przed zakupem. Następnym razem pojadę gdzieś indziej chyba... inna sprawa, że "brania" oleju Ci nie sprawdzą....

 

6. ja nie narzekam na harmana - serio. Dla mnie gra super. Ale ja też jakiś wymagający nie jestem... a zabudowy audio w samochodzie nie znoszę.

dzieki za wreszcie rzeczowa odpowiedz :)

ad.3 moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem z tym "nicniedzianiem". chodzilo mi o to ze w moim odczuciu galant v6 wkrecal sie latwiej do 3 tys. ale moze to subiektywne bo tutaj sa zmienne fazy rozrzadu i jest spora roznica po zalaczeniu vanosa, tam szlo caly czas rowno.

ad4. dzieki za linki. zasadniczo da sie z tym zyc jesli nie da sie tego zrobic. a czy z ta zmiana oleju w skrzyni ktos probowal? czy to nie pomaga troche?

ad.5

to ze brania oleju nie sprawdza to oczywiste. chodzilo mi o sprawdzenie czy nie byl walony, czy komp nie wykazuje bledow itd. a jesli juz sprawdzac to gdzie jesli nie w aso..

ad.6 ja tez nie jestem bardzo wymagajacy, wystarczyloby mi gdyby gralo nie gorzej niz w poprzednim samochodzie gdzie nie bylo wzmacniacza i tylko 6 glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ad4. dzieki za linki. zasadniczo da sie z tym zyc jesli nie da sie tego zrobic. a czy z ta zmiana oleju w skrzyni ktos probowal? czy to nie pomaga troche?

z tego co czytałem - chyba wszyscy z tym żyją... ja szukając odpuszczałem takie auta (dwa się chyba trafiły), bo szczerze - chyba nie dałbym rady z tym żyć :D

Wymiana tych pinów - ciekawe jak mocno (czy w ogóle) problematyczna.

Ale z forum się raczej nie dowiesz, bo nie czytałem, żeby ktoś naprawił...

 

ad.5

to ze brania oleju nie sprawdza to oczywiste. chodzilo mi o sprawdzenie czy nie byl walony, czy komp nie wykazuje bledow itd. a jesli juz sprawdzac to gdzie jesli nie w aso..

no właśnie... sprawdzić grubość lakieru i podłączyć do kompa można "wszędzie"... po ASO spodziewałem się "czegoś więcej" za tą kasę... choćby sprawdzenia geometrii...

 

ad.6 ja tez nie jestem bardzo wymagajacy, wystarczyloby mi gdyby gralo nie gorzej niz w poprzednim samochodzie gdzie nie bylo wzmacniacza i tylko 6 glosnikow.

no... to u mnie gra lepiej :lol:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.