Skocz do zawartości

biegi nie wchodzą :/


farts4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem, otóż nie moge wrzucic zadnego biegu gdy silnik jest zapalony , gdy jest zgaszony wchodzą elegancko. sprzęgło też jakies dziwne tak jakby nie wyszprzęglało do konca, Wczoraj jescze wszystko było ok ,żadnych oznak a dzis wsiadam do auta i nie mogge wrzucic biegu , musze tu jednak zaznaczyc że przy wjezdzie do gara żu kilaka razy zachaczyłem pozwoziem , moze to mailo coś wspólnego . proszę o jakies rady , dziekuje z góry za pomoc. pozdrawiam włascicieli najlepszej marki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
widze ze nikt nie odpisał a ja mem ten sam problem tylko ze zauwazyłem że jak juz wepchne jakis bieg to chodza elegancko puszcze sprzeglo i wcisne i onowa historia sie powtarza tak jakby sprzeglo niewysprzeglalo odpowietrzylem sprzeglo i wymienilem olej w skrzyni i nic czy moze to byc od falujacych obrotow bo obroty czasami mi tez wariuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 320 jest wysprzeglik na podobnej zasazdzie jak w 318?czy chodzi o 316?mi nie chciały wchodzic biegi jak mi umarł wysprzęglik.na początku myslałem ze to cos ze sprzegłem lub skrzynia.a miałes objawy padajacego sprzegła?drgania,slizgało sie,biegi wchodziły coraz ciezej itd. czy to stało sie nagle?bo umnie wszysto smigalo az tu wsiadam i zaden bieg nie wchodzi,najpierw spróbowałem odpowietrzyc wysprzegli ale na chwile pomogło i znowu to samo.jak zmieniłem wysprzeglik to wszystko simgalo jak nalerzy.
///M40pwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

odświeżę temat, ponieważ potrzebuję Waszej pomocy. Nie zakładam nowego wątku ponieważ ten jest idealny. Po zakupie compacta 316 z 97r i przejechaniu jakieś 70 km padło... chyba sprzęgło?... wcześniej zaznaczam, iż wszystko było OK. Biegi wchodziły na zimno, na rozgrzanym itp. Nic się nie ślizgało, auto nie szarpało, przyspieszało itp. Nic nie wyło i nie huczało. W trakcie jazdy ok 110km/h miałem problem ze zmianą biegu z 5 na 4. weszło ale z ciężkim oporem i małym zgrzytem. Zatrzymałem auto i już na włączonym silniku nie mogłem wrzucić żadnego biegu. Po wyłączeniu silnika biegi wchodzą normalnie. problem pojawia się jak włączę silnik. Poczytałem na forum i kupiłem zestaw naprawczy do wysprzęglika. Układ odpowietrzony i problem nadal ten sam. Zrobiłem test: wrzuciłem 1-kę, odpaliłem auto i stało, nie szarpnął, puściłem sprzęgło normalnie jakbym chciał ruszyć i auto ruszyło ale 2-ki już nie wrzuciłem bo nie wchodzi. Co dalej??? Co radzicie? Rozbierać sprzęgło? Sprawdzać docisk? Czy jeszcze raz rozbierać wysprzęglik? Dodam,że śruba 7-ka do odpowietrzania ledwo "żyje" prawie ją całą zjechałem, gdzie mogę dostać nową? Proszę o radę, dzięki za wszystkie info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw który opisujesz pasuje do uszkodzonego docisku sprzęgła. Przy wysprzęgleniu tarcza dotyka lekko do docisku i nie wrzucisz biegu. Możliwe tez że coś wpadło między elementy cierne sprzęgła. Tak czy inaczej nie obejdzie się bez demontażu skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.