Skocz do zawartości

[e39]ZDJĘCIE-jasność LCD navi-czy da się zmienić na stałe?


arekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w navi 16:9 jest opcja regulacji jasności wyświetlania. Jak zmienię na mocniejsze lub słabsze podświetlenie to po jakimś czasie wraca do ustawienia wypośyrodkowanego. Da się to jakoś zmienić, żeby zmiana ustawień była zapamiętana?

 

http://media.share.ovi.com/m1/large/0727/d34d8507eea848b780ccd642f2989b9f.jpg

Edytowane przez arekt
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w navi 16:9 jest opcja regulacji jasności wyświetlania. Jak zmienię na mocniejsze lub słabsze podświetlenie to po jakimś czasie wraca do ustawienia wypośyrodkowanego. Da się to jakoś zmienić, żeby zmiana ustawień była zapamiętana?

 

Może to ktoś sprawdzić u siebie? Czy ma tak samo?

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi ci o ta w ukrytych opcjach to ja mam ustawione na 4 od kilku miesiecy i sie nie zmienilo bo kilka dni temu dalem na 5, bo jakos tak slonce mocno pali przez szyby.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te ustawienie jasności widoczne na załączonym zdjęciu. Zawsze wraca na środek :cry:

 

http://media.share.ovi.com/m1/large/0727/d34d8507eea848b780ccd642f2989b9f.jpg

Edytowane przez arekt
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chcę rozbierać samochód. Niedawno kupiłem i nie chcę za bardzo grzebać. Nie wiem też za bardzo o jakim ukrytym menu piszecie. Ja potrafię wejść jedynie w te ustawienia widoczne na zdjęciu. Niestety po ich zmianie, ustawienia się trzymają tylko do wyłączenia auta (ustawienia jasności, ustawienia lektora są zapamiętane) - według mnie coś nie tak. Można wejść jeszcze w jakieś inne menu??
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby jeszcze u siebie sprawdzić czy te ustawienia wracają z powrotem po wyłączeniu zapłonu? Dziękuję.

 

http://media.share.ovi.com/m1/large/0727/d34d8507eea848b780ccd642f2989b9f.jpg

Edytowane przez arekt
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Panowie mam podobny problem. robiłem reset kompa (sciągnełem kleme z aku) i po włączeniu jasność monitora spadła , wiec chciałem ja ustawić. Bardzo sie zdzwiłem ponieważ ustawieniach nie mam opcji ustawiania jasnosci !! Mam wgrane polskie menu i normalnie az zgłupiałem. Oczywiscie nie poddałem sie i wszedłem do menu serwisowego. Ustawiłem tam kontrast i spokoj. Na drugi dzien wchodze do auta i co widze ustawienia sie zresetowały i znowu cienko wszystko widac. Wiecie moze co moze byc przyczyna tego ?? oraz dlaczego w ustawienaich nie mam opcji regulacji jasnosci??? moze to bys wina wgranego softu ??? :((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a sprawdzcie czy macie wszystkie funkcje radia, np. sutomatyczny scan stacji? Ja tego nie mam obecnie. I wydje mi się, ze jesto to powiazane z tym, ze trzymanie jasnosci gdzies ucieklo. Aha, wczesniej byl robiony update softu..
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radio to mam automatyczny scan. Soft zmieniałem wczoraj (teraz mam SW 3-1/64) ale wcześniej (SW 3-1/31) też nie miałem ustawiania jasności ... nie wiem czy nie ma jakiegoś czujnika i czy ona się jakoś sama nie powinna ustawiać bo na dole wyświetlacza w obudowie jest malutki otworek ... może z czujnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejsc do menu serwisowego i tam jest ustawianie jasności navi. ja mialem problem bo jak ustawilem jasnosc to po zgaszeniu auta navi znowu byla przyciemniona. Wyciągnełem kleme z aku na chwile i ponownie ustwilem jasnosc. wszystko wróciło do normy i po wylaczeniu auta i ponownym uruchomieniu wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nastawienie kontrastu powraca do wartości 0 po wyłączeniu zapłonu. Mówisz że trzeba nastawić, zdjąć klemę (na jak długo), podłączyć i znów nastawić ... i powinno być OK ?!? Spróbuję w weekend i dam znać ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, ale coś nie chce mi się wierzyć, że wystarczy odłączyć klemę. Zresztą w międzyczasie wsawiałem nowy aku a problem nadal jest. Georgu daj znać co Ci wyszło...
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś próbowałem uporać się z jasnością LCD. Zrobiłem tak ....

1. Nastawiłem jasność na żądaną wartość

2. Wyłączyłem zapłon i po 2-3 minutach zdjąłem klemę "-" na jakieś 5 minut

3. Podłączyłem klemę i znów nastawiłem jasność na żądaną wartość (po odłączeniu aku powróciło do "0".

 

Mówiąc szczerze to myślałem że problem jest rozwiązany ale ..... No właśnie ... kiedy wyłączyłem zapłon na jakieś 5-7 minut wartość kontrastu pozostała na ustawionej "7". Przy czym dodam że wcześniej wystarczała minuta i kontrast wracał do zera. Ale kiedy uruchomiłem monitor po kilu godzinach ... wartość znowu powróciła do zera :(

Więc chyba to nie to ..... Co gorsze po tym zabiegu nie zapamiętuje mi że na wyświetlaczu zegarów włączyłem sobie np. TIME i po wyłączeniu zapłonu i ponownym przekręceniu muszę wcisnąć "BC" w manetce z lewej żeby znów się pojawiło :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.