Skocz do zawartości

Skrzypiące pedał sprzęgła - 316i m43 Compact


mamci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótkiej nieobecności,

przeczytałem chyba wszystkie tematy o skrzypiącym sprzęgle ale jakoś żaden z nich nie zawiera odpowiedzi na mój problem, a mianowicie:

po deszczu zaczęło się piszczenie i po przeczytaniu na forum podejrzewałem łożysko oporowe podjechałem do mechanika a on na to że to nie to. Kazał we własnym zakresie przesmarowac mechanizmy wewnątrz samochodu. Rozebrałem deske pod kierownicą odgiąłem dywanik i zdjąłem taką jakby gumkę nalałem tam smaru silikonowego w sprayu i nadal to samo. Podjechałem do drugiego mechanika wątpiąc w kompetencje poprzedniego a ten to samo, kazał nasmarować i nadal nic. Wjechałem na kanał i siedząc pod samochodem kumpel naciskał pedał okazało się że to ewidentnie pod spodem ale tam nic tam nie widze. Może macie jakieś pomysły skoro to nie łożysko - a piszczy czy to na postoju na zgaszonym silniku czy na zapalonym w czasie jazdy. Dodam że ostatnio przez jakieś 15min był spokój.

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymień płyn hamulcowy wraz z obwodem sprzęgła.

Takie skrzypienie może dobiegać z wyprzęgnika lub pompy sprzęgła.

Ale może też skrzypieć dźwignia napędzająca łożysko wyciskowe sprzęgła a na to niewiele poradzisz bez wyjęcia skrzyni biegów.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Skrzypiało w zależności od tego czy było zimno czy ciepło na dworze.

Po dwóch miesiącach słuchania skrzypienia również zdjąłem osłonę i przesmarowałem: olejem silnikowym np. za pomocą strzykawki obydwa punkty zaczepienia sprężyny (są takie małe tulejki plastikowe w które wchodzą zakończenia sprężyny) oraz WD40 elementy osi na której zamocowany jest pedał (tam też widać jakieś tulejki, plastiki itp. ale ciężko dojść i dlatego WD40).

Przestało skrzypieć i od tygodnia mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Płyn hamulcowy zasila też pompę sprzęgła.

Wymień płyn w układzie hamulcowym i w układzie sprzęgła.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to rok temu. Musisz dostać sie do ,,listwy" mocujacej pedały i całą przesmarować dobrym smarem lub olejem(jednocześnie wciskając sprzęgło, żeby dobrze rozprowadzić smar). Oprócz tego trzeba przesmarować całą sprężynę która tam siedzi oraz jej mocowania a także plastiki które tam są. Ogólnie trzeba rozebrać, zdjąć osłony plastikowe pod kierownicą i pod nogami żeby był dobry dostęp(kilka wkrętów +zaciski).Po tej ,,operacji" sprzegło nie skrzypi, dużo lżej chodzi, a niektórzy ,,spece" z warsztatów polecali już wymianę!!!! WD 40 nie za bardzo pomoże, dużo skuteczniejszy olej do skrzyni biegów lub dobry biały smar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.